„Sveikata“ jau ilgus metus leidžia ne viršutinėje Lietuvos futbolo pakopoje – praėjusiame sezone trečiajame divizione Kybartų futbolininkai užėmė penktąją vietą.
Nors anksčiau futbolo koridoriuose buvo girdimi gandai dėl Kybartų futbolą pasiryžusio gelbėti vieno iš didžiųjų šalies startuolių, šios kalbos prigeso, o „Sveikata“ iš trečiojo diviziono nepasijudino.
Lūžio tašku legendiniam klubui gali tapti galiausiai perkirpta simbolinė renovuoto stadiono atidarymo juosta – praėjusį šeštadienį susitikimas su Vilniaus rajono „TransINVEST B“ komanda pažymėjo simbolinę naują pradžią „Sveikatos“ klubui ir Kybartų futbolo bendruomenei.
II lygos rungtynėse, kaip pažymi „Sveikatos“ vadovas Nerijus Demenius, lankosi po 450 žiūrovų, tad 500 vietų stadionas dažnai gali būti užpildytas ir sklidinai.
Apie atsinaujinusius „Sveikatos“ namus – N. Demenio interviu tv3.lt.

Kiek truko stadiono atnaujinimo darbai?
Nuo sumanymo, kad reikia atnaujinti, iki pirmų rungtynių prabėgo net 10 metų.
Kiek tai kainavo?
Tikslūs skaičiai yra savivaldybėje, bet trimis etapais vykdomas projektas kainavo apie 2 milijonus eurų.
Kuo ypatingas Kybartų stadionas?
Niekuo (šypsosi). Tai seniausias stadionas Lietuvoje po Dariaus ir Girėno stadiono ,kuriame visą laiką, nuo pat pastatymo, yra žaidžiamas futbolas. Stadionas atidarytas dar 1931 metais, kai vieni to laikmečio futbolo rėmėjai padovanojo klubui žemės sklypą. Ten ir buvo įrengtas stadionas. Tas laikmetis buvo aukso amžius Kybartams – tiek miestelio reikšmei, tiek futbolo prasme. Pokario metu, apie 1952 metais, bendromis sporto entuziastų pastangomis, buvo pastatyta mūrinė raudonų plytų tribūna. Kaip sako vyresni miestelio žmonės, plytos statyboms buvo gabenamos iš Eitkūnų. Su nedideliais kosmetiniais remontais stadionas gyvavo iki pat 2021 metų, kol prasidėjo šis atnaujinimas.
Ką nedideliam miestui reiškia turėti tokį stadioną?
Tai didžiulė reikšmė ir įtaka tolimesniam futbolo vystymuisi ir klubo gyvavimui. Galimybė pritraukt žaidėjus, rėmėjus ir, žinoma, žiūrovus iš viso regiono. Taip pat galime didinti sportuojančių vaikų skaičių, skatinti jų užimtumą.
Teko girdėti, kad veja bus viena geriausių Lietuvoje. Kaip pavyko išgauti tokią kokybę?
Na, čia klausimas Martynui Šležiui (vejų ekspertui – aut. past.). Pernai pavasarį pamatėme, kad situacija su žole tikrai prasta, todėl nebuvo kitos išeities – tik ieškoti geriausio Lietuvoje eksperto. Dėl to, ką turime šiandien, turim dėkoti Martynui ir, aišku, savivaldybei už papildomas lėšas problemai spręsti. Kokybė kainuoja, ir nemažai. Po Martyno rekomendacijų buvo įsigyta ir speciali technika, reikalinga būtent futbolo aikščių priežiūrai.
Šiuo metu „Sveikata“ žaidžia trečiajame Lietuvos futbolo divizione. Gal su stadiono atnaujinimu didės ir klubo tikslai?
Sporto pats tikslas yra varžytis ir stengtis nugalėt varžovą. Klubas visada siekia laimėti, tačiau tam, kad kiltume aukščiau, turi nutikti dar nemažai dalykų. Turime gerokai paaugti, įgyvendint reikalavimus, reikalingus LFF licencijavimo procese. Taip, stadionas sutvarkytas, bet yra nemažai kitų iššūkių. Jei dar pernai klube užteko trenerio ir vadovo, tai rytoj jau to nepakaks. Kybartai galbūt yra vienintelis miestas Lietuvoje, aktyviai vykdantis futbolo veiklą, būdamas ne rajono centras. Regione viskas dvigubai sudėtingiau nei didesniame mieste. Vaikų komandos, merginų komandos, trenerių kiekis, čia mums yra didelis iššūkis. Šiandien klube sportuoja virš 100 vaikų, skaičius tikrai nėra prastas, bet tikslas būtų jį dar padidinti. Reikalinga pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštė, kuri leistų sportuoti ištisus metus. Taip, yra mažesnė dirbtinė danga, bet reikalinga ir pilnų matmenų. Turime minčių, kaip ir tą klausimą išspręsti, bet reikės vėl visiems susitelkti.
Ko reikia, kad „Sveikata“ imtų kilti Lietuvos futbolo laiptais į viršų?
Kybartuose gyventojų skaičius stipriai sumažėjo. Jei prieš 30 metų buvo virš 7000 gyventojų, tai šiandien gyvena apie 4000. Tai yra didžiausias iššūkis, nes mažiau gyventojų, mažiau vaikų, o mažiau vaikų – mažiau sportuojančių futbolą, mažiau žiūrovų ir tas stipriai jaučiasi. Kad kiltume aukščiau, reikia gerokai globalesnes problemas spręst.
Pramonės, naujų darbo vietų atsiradimas galėtų gerokai pagerinti miestelio gyvenimą, tas leistų ir klubui augti, ir suteiktų galimybę kilti aukščiau. Paprastai kalbant, kaip ir visur futbole, reikalingi finansai. Tam, kad prisiviliotume žaidėją iš Kauno ar Marijampolės, turime pasiūlyti geresnes sąlygas nei Jonavos, Kauno, Marijampolės komandos. Labai tikime, kad stadiono atsiradimas leis pritraukti daugiau rėmėjų, didesnį žiūrovų susidomėjimą, taip pat didesnį savivaldybės įsitraukimą į sporto plėtrą rajone.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!