Seime rengiamas forumas apie Lietuvos sporto ateitį

Trečiadienį Seime vyks olimpiečių inicijuotas forumas, skirtas Lietuvos sporto ateičiai.

Renginyje apie sporto iššūkius ir sprendimus kalbės žinomi šalies atletai, treneriai, medikai, sporto bendruomenės atstovai bei politikai, pranešė Seimas.

Sportininkai imasi iniciatyvos, nes mūsų negirdi“, – sakė vienas iš forumo iniciatorių olimpinis vicečempionas irkluotojas Mindaugas Griškonis.

Jo teigimu, grįžę iš Tokijo olimpinių žaidynių sportininkai sulaukė kritikos, kad rezultatai prasti, tačiau niekas neklausia, kodėl taip nutiko.

„Susidariusi situacija mums kelia nerimą. Tad nutarėme nieko nelaukti ir patys ieškoti galimybių šalies sporto ateičiai sukurti“, – tvirtino sportininkas.

Anot jo, Lietuvos sporto bendruomenė buvo ignoruojama ilgus metus, vieną skubotą reformą keisdavo kitos, kurios padarinius sportininkai jaučia iki šiol. Sporto politikos funkcijos nuo vienos ministerijos perkeltos kitai, o dabar Seime svarstomi sporto finansavimo klausimai, kurie turės itin didelę reikšmę visai sporto bendruomenei, nors apie tai su ja nediskutuota.

„Lietuvos olimpinis sporto centras buvo sunaikintas nepasiūlius jokios alternatyvos. Tuomet su mumis – sportininkais – tartasi nebuvo, o skaudžias pasekmes jaučiame. Šis forumas – mūsų pirmas žingsnis į sporto ateitį, kuriuo siekiame sutelkti dirbti visus kartu, o ne skaidant. Juk kalbame apie Lietuvos sporto ateitį, medalius, skambantį himną ar plevėsuojančią vėliavą pasaulio stadionuose“, – pranešime sakė M. Griškonis.

Lietuvos sporto ateities forumą M. Griškonis organizuoja kartu su olimpine čempione penkiakovininke Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene ir pasaulio čempione dviratininke Simona Krupeckaite.

Forumą globoja kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų