Martinas Schilleris iškovojo savo 14 pergalę Eurolygoje. Šį kartą jam nereikėjo staugti, rėkti, nes jo auklėtiniai fantastine gynyba 75:62 nurungė Belgrado „Crvena zvezda“.

Vadovėlinis gynybos pavyzdys iš Kauno „Žalgirio“. Tai Jordanas Loydas meta nesąmonę, tai Marko Simonovičius meta tritaškius per rankas, tai žalgirietis nustveria kamuolį keliaujantį į baudos aikštelę.

Taip atrodė tarsi plūgu išarta kauniečių gynybos pergalė antroje rungtynių pusėje. Trečiajame kėlinyje svečiai iš Serbijos įmetė 14, o per lemiamas dešimt minučių sukrapštė 4 taškelius.

„Sveikinimai mūsų žaidėjams. Esu patenkintas mūsų pasirodymu gynyboje antroje pusėje. Turėjome prisitaikyti per pertrauką ir žaidėjai tai padarė. Esu labai laimingas dėl mūsų žaidimo gynyboje ir pergalės turnyrinės lentelės prasme“, – po rungtynių sakė M. Schilleris.

Treneris išskyrė būtent antrąją rungtynių pusę, nes pirmoje buvo visai kiti reikalai. Marko Simonovičius vien pirmajame kėlinyje supleškino tris tolimus metimus ir per 10 minučių aikštėje surinko 14 taškų. Atrodė, kad serbas lengvai pagerins šio sezono asmeninį rezultatyvumo rekordą (16 tšk.), tačiau po pertraukos 34-erių puolėjas pelnė tik du taškus.

M. Schilleris akcentavo, kad tai buvo vienas iš pakeitimų atliktų per pertrauką. Likusias 20 minučių serbas šveitė pro šalį visus 4 tritaškius, kas pradžiugino „Žalgirio“ strategą.

Tiesa, svarbiausias klausimas dabar – vis labiau į šipulius byranti kauniečių rotacija. Pasirodo, traumuotas „Žalgirio“ garbę ginti bandė Artūras Milaknis.

„Artūras patyrė kirkšnies traumą, nežinome kur tiksliai, tačiau toje zonoje. Jis gavo injekcijų dar prieš KMT, neturėjo treniruočių prieš rungtynes, teko jį išimti ir šiose rungtynėse. Nesame tikri ar jis vyks į Madridą“, – sunerimęs aiškino M. Schilleris.

Dar labiau susikrimtęs austras atrodė po klausimo apie didėjančias lyderių minutes. Štai Marius Grigonis sužaidė net 36 minutes ir tai yra jo Eurolygos rekordas.

„Rungtynių ritmas privertė mažinti rotaciją. Kai susigrąžinome pranašumą norėjome žaisti su tais, kurie jaučia žaidimą, – sakė strategas. – Visada esu sunerimęs dėl minučių. Turėsime labai sunku tvarkaraštį, nepadėjo ir Luko trauma. Karolis pagelbėjo išspręsti kaikurias problemas ir juo džiaugiamės, tačiau esame labai sunerimę. Jei Artūras nebus 100 proc. pasiruošęs, bus sunku.

Neturime ir Patricio (aut. past. Garino) visą sezoną, mūsų fizinio rengimo treneriai daro puikų darbą šiuo klausimu. Niekada neturėjome raumenyno traumų, už tai turėtume padėkoti irgi jiems“.

Treneris pranešė, kad daug vilčių dėti į argentiniečio sugrįžimą nereikėtų – P. Garino galimai kovos tik dėl LKL čempionų žiedų: „Reikia nepamiršti, kad Patricio nežaidė vienus su puse metų ir savo vilčių labai aukštai nekeliu. Aš manau, kad jis mums galės padėti gegužę. Tai yra ne tik kelio atgaivinimas, bet dar daug detalių“.