Kauno „Žalgiris“ (14/11) iškovojo svarbų tašką kovoje dėl Eurolygos atkrintamųjų. Lietuvos krepšinio flagmanas namuose 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4) nukovė Belgrado „Crvena zvezda“ (7/18).

Kauniečiai ir toliau išlieka lenktynėse dėl aštuntuko. Lieka devynios rungtynės reguliariajame sezone, o po 15 ir 14 pergalių turi net 6 ekipos. „Crvena zvezda“ į aukštesnes pozicijas nepretenduoja – ekipa yra priešpaskutinė Eurolygoje ir lenkia tik Maskvos srities „Chimki“ (2/22).

Taškas į tašką kovoje kauniečiai atrodė gan pajėgus, tačiau pirmuoju šoku tapo serbų veterano M. Simonovičiaus solo šou. Varžovas vien per pirmąjį kėlinį suleido tris tolimus metimus, o jo užkurta „raudonoji žvaigždė“ išsiveržė į priekį dviženkliu pranašumu (22:35).

Įvykiai galėjo greitai nusirutulioti iki negrįžtamos situacijos, bet „Žalgiris“ laiku surado savo lyderius. Jais tapo Nigelas Hayesas ir Marius Grigonis.

Smagų ritmą iš tolimos distancijos pagavę žalgiriečiai po pertraukos spurtavo 10:0 ir susigrąžino pranašumą į savo rankas (55:50).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui, „Žalgiris“ įjungė įspūdingą gynybą. Panašiu scenarijumi kaip ir Belgrade besiklostęs kėlinys leido kauniečiams įgyti didžiausią turėtą pranašumą (64:58). Itin svarbiu tapo Martino Schillerio sprendimas leisti Augustine‘ui Rubitui žaisti vidurio puolėjo pozicijoje.

Pranašumą pirmą kartą iki dviženklio padidino P. Jankūnas (68:58), tačiau tada žalgiriečiai prarado du kamuolius iš eilės ir suteikė šansą Belgrado ekipai.

Visgi „Žalgiris“ išliko susikoncentravęs iki pat rungtynių galo ir antrą kartą šiame sezone įveikė „Crvena zvezda“.

Kauniečiams pavyko laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (32:25). Kur kas geresnį pasiruošimą atspindėjo ir fantastinis naudingumo balų pranašumas (98:57).

Per antrąją rungtynių dalį „Žalgiris“ praleido vos 18 taškų. Dvitaškius varžovai realizavo žemu 40 proc. tikslumu, kai kauniečiai tai darė 20 proc. tiksliau.

„Žalgiris“: M. Grigonis 17 (5/8 met., 4/4 baud. met., 6 rez. perd., 24 naud. bal.), N. Hayesas 16 (3/5 trit., 20 naud. bal.), A. Rubitas 15 (8 atk. kam.), J. Lauvergne'as 9, T. Walkupas ir L. Lekavičius po 6 taškus.

„Crvena zvezda“: J. Loydas (5/14 met.) ir M. Simonovičius po 16, A. Uskokovičius 9, O. Dobričius 8 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 75:62 „Crvena zvezda“ (22:26, 40:44, 60:58)

Dar viena solidi atkarpėlė, o serbai lieka be taškų ketvirtajame kėlinyje. Solidi gynyba gali pakloti pamatus pergalei (64:58). Reikia paminėti, kad M. Grigonis yra arti savo naudingiausių sezono rungtynių. Nuo 27 naudingumo balų jį skiria vos du.

P. Jankūnas išpakuoja septintąjį M. Grigonio rezultatyvų perdavimą ir pranašumas pirmą kartą perkopia dviženklį (68:58).

Lieka mažiau nei 3 minutės ir T. Walkupo dvitaškis su pražanga tampa rimtu pareiškimu pergalei (71:60). Viskas – A. Rubitas dvitaškiu tvirtina pergalę (73:60).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 60:58 „Crvena zvezda“ (22:26, 40:44)

Nervinga trečiojo kėlinio pradžia. Serbai po pertraukos išėjo ne ką mažiau užsivedę ir reikia atsilaikyti (45:50). M. Grigonio tritaškis išlygina rezultatą! Dar viena gera atkarpa stipriai kirstų per smegenis varžovams (50:50).

N. Hayesas kala dar vieną vinį – tritaškis ir Belgrado ekipa sutrikusi (55:50). Amerikietis savo sąskaitoje turi 16 taškų, jam puikiai talkina M. Grigonis su 15 taškų. Varžovų gretose vienintelis dviženklininkas yra M. Simonovičius (16 tšk.).

Dėl pergalės dar tikrai reikės pakovoti, tačiau trečiasis kėlinys leidžia tikėtis mažiau nervingos pabaigos nei Lietuvos rungtynėse prieš Daniją (60:58).

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 40:44 „Crvena zvezda“ (22:26)

34-erių M. Simonovičius šį sezoną Eurolygoje meta po 2,8 taško, o rezultatyviausias savo rungtynes sužaidė antrajame ture prieš „Baskonia“ (16 tšk.). Per vos daugiau nei 10 minučių aikštėje serbas žalgiriečiams suvertė jau 14 taškų...

„Crvena zvezda“ antrąjį kėlinį atidaro spurtu 0:9 ir deficitas jau perkopia dviženklį (22:35).

„Žalgiris“, po trijų su puse minutės stagnacijos puolime, pralaužia ledus. Kitas žingsnis – apsiginti (30:39). Kauniečiai pratęsia sėkmingą atkarpą ir verčia Dejaną Radonjičių prašyti antros minutės pertraukėlės (35:39).

Varžovų lyderis J. Loydas ne pirmą kartą bando fantastiškais metimais sugriauti kauniečių gynybą, tačiau „Žalgiriui“ tinka jo netikslūs šūviai ir nevilties pražangos (40:44).

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 22:26 „Crvena zvezda“

Kolkas aikštėje N. Hayeso ir J. Loydo akistata. Rezultatu 6:5 laimi žalgirietis.

Kauniečiai atrodo pakankamai užtikrinti puolime ir lengvai išskirsto perdavimus įsiveržę į baudos aikštelę. Šiek tiek pagerinus gynybą „Žalgiris“ gali nubėgti toliau (12:9).

N. Hayesas per pirmąjį kėlinį suvertė 10 taškų, tačiau serbų pristabdyti puolime vis nepavyksta. M. Simonovičiaus trys tritaškiai vainikavo sėkmingą svečių kėlinį (22:26).

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

„Crvena zvezda“: Jordanas Loydas, Aleksa Uskokovičius, Branko Lažičius, Marko Simonovičius, Ognjenas Kuzmičius.