0

Trečioji vieta Europos čempionate atiteko Rusijos rinktinei, kuri kovoje dėl bronzos 72:68 (17:13, 19:17, 16:20, 20:18) palaužė ilgai besipriešinusius makedonus.

Mačą abi komandos pradėjo apsikeisdamos taikliomis atakomis - 2:2. Makedonai po Bo McCalebbo taiklaus metimo sužaidus keturias minutes pirmavo 6:3. Bet čia pat Sergejus Monia ir Andrejus Kirilenko smeigė po tritaškį ir priekyje jau rusai - 9:6. Rusai pridėjo dar keturis taškus, iš viso laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmavo rezultatu 13:6. Makedonai dėka baudos metimų deficitą šiek tiek sumažino - 10:13. Po pirmųjų dešimties minučių rusai pirmavo 17:13.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų išliko toks pats (18:22), bet tris baudos metimus pataikius Vlado Ilievski makedonai priartėjo iki minimumo - 21:22. Įpusėjus kėliniui Rusija kovoje dėl bronzos pirmavo 25:21. Rusai ir toliau visą laiką buvo priekyje varžovų, o po S.Antonovo taiklių baudos metimų jų persvara išaugo iki 7 taškų - 30:23. Makedonai sumažino skirtumą (27:30), bet rusų tritaškis vėl juo atitolino - 33:27. Makedonai čia pat atsakė trimis taškais, tačiau rusai kėlinį dar užbaigė tolimu metimu ir prieš didžiąją pertrauką jie pirmavo 36:30.

Trečiąjį kėlinį rusai pradėjo pelnydavo du taškus su pražanga ir jų persvara išaugo iki 9 taškų - 39:30. Sužaidus kėlinyje keturias minutes makedonai vis dar vijosi varžovus - 35:43. Makedonai geriau sužaidė kelių minučių atkarpą ir priartėjo iki 42:46. Nepaisant prasto pataikymo iš toli, makedonai nebuvo linkę sudėti ginklų ir po lyderio B.McCalebbo dar dviejų taškų jie jau visai šalia Rusijos rinktinės - 48:50. Rezultatas netrukus tapo ir lygus (50:50), bet į dviem baudų metimais atsakė ir rusai, kurie išlaikė bent jau minimalią persvarą prieš lemiamą kėlinį - 52:50.

Ketvirtąjį kėlinį makedonai pradėjo taikliu tolimu metimu ir jie pagaliau išsiveržė į priekį - 53:52. Du taškus pridėjo ir Pero Antičius (55:52), tai nepatiko Davidui Blatto, kuris paprašė ir minutės pertraukėlės. Po jos Andrejus Kirilenko smeigė tritaškį ir mačo rezultatas tapo lygus - 55:55. Įpusėjus kėliniui rusai priekyje buvo 58:57. Makedonai dar nebuvo linkę pasiduoti ir po V.Ilievskio tritaškio rezultatas vėl lygus - 60:60. Rusai vėl sėkmingiau sužaidė keliuose epizoduose ir išsiveržė į priekį (66:63), bet po P.Antičiaus dėjimo makedonai vėl šalia - 65:66. Rusai kitoje atakoje pataikė dvitaškį, bet du taškus su pražanga pelnęs Predragas Samardžiskis vėl išlygino mačo rezultatą - 68:68. Lemiamu momentu rusų gretose Sergejus Bykovas pataikė sudėtingą metimą ir išvedė savo komandą į priekį - 70:68. Nors kitoje atakoje Dejanas Stojanovskis turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, tačiau prametė iš po krepšio. Makedonai, žinoma, tuomet ėmėsi baudų taktikos, bet rusai buvo tikslūs ir neišleido pergalės iš savo rankų - 72:68.

Rusija: Andrejus Kirilenko 18 (7 atk. kam.), Timofejus Mozogvas (6 atk. kam.), Andrejus Vorontsevičius (7 atk. kam.) ir Sergejus Monia (8 atk. kam.) po 10.

Makedonija: Bo McCalebbas 22, Vlado Ilievski 16 (5 kl.), Pero Antičius 13 (5 atk. kam.).