7
T. Hazardas švenčia įvartį (nuotr. SCANPIX)

„Euro 2020“ aštuntfinalio etapas paserviravo tikrą desertą futbolo gerbėjams. Dviejų gigantų mūšyje Belgija 1:0 (1:0) eliminavo Portugaliją.

7

Portugalija nesugebėjo apginti 2016-aisiais iškovoto Europos čempionų titulo. Nepakako ir titaninių Cristiano Ronaldo pastangų – Portugalijos žvaigždė vien per grupės etapą atseikėjo penkis įvarčius.

Tuo tarpu belgai ir toliau įrodinėja, kad ne veltui dabartiniai žaidėjai vadinami „auksine karta“. 2016-aisiais ketvirtfinalyje jiems kelią pastojo prancūzai, o 2018-ųjų pasaulio čempionate tie patys prancūzai atėmė bilietą į finalą.

Belgai grupės etape nežaidė tikrojo savo futbolo, bet to ir nereikėjo. Pasaulio čempionato bronzininkai iškovojo visas tris pergales – prieš Rusiją (3:0), Daniją (2:1) ir Suomiją (2:0). Puikiai turnyras klostosi Milano „Inter“ taranui Romelu Lukaku – jis jau pelnė 3 įvarčius.

Verta paminėti, kad belgai iškovojo pirmąją pergalę prieš Portugaliją nuo 1989-ųjų metų, kai žaidė atrankoje į pasaulio čempionatą.

Kitame etape belgų laukia dar vienas kietas riešutas – pajėgi Italijos rinktinė. Susitikimas vyks liepos 2-ąją Miunchene (Vokietija).

Rungtynių pradžioje ekipos aukšto tono neuždavė, suprasdamos, kad klaidos kaina per didelė. Lygus susitikimas „sprogo“ tik pačioje kėlinio pabaigoje.

42-ąją minutę Romelu Lukaku išnaudojo savo kūną, kad atsivertų gynėją, pametėjo kamuolį laisvam Thorganui Hazardui, o jis fantastišku smūgiu iš maždaug 20 metrų pagavo nepasiruošusį Rui Patricio.

Po pertraukos C. Ronaldo ne kartą bandė individualiomis pastangomis pramušti varžovų gynybą, tačiau portugalų lyderis buvo prislopintas.

Tiesa, belgams šis vakaras irgi kiek apkarto. 48-ąją minutę traumą patyrė vienas kertinių žaidėjų Kevinas De Bruyne. Jį pakeitė Driesas Mertensas. Primename, kad „Manchester City“ saugas Čempionų lygos finale susilaužė nosį ir net nebuvo aišku ar jis galės žaisti „Euro 2020“.

Vis tik net ir be savo kūrybos šaltinio likę belgai nesutriko net kai emocijos pasiekė aukščiausią lygį. Antrojo kėlinio pabaigoje Portugalijos gynėjas Pepe atvirai ėjo į konfliktą prieš belgus, bet pastarajam ir Toby Alderweireldui teisėjas Felixas Brychas išrašė po geltoną kortelę.

Nors portugalai šturmavo iki pat rungtynių pabaigos, bet belgai tęs žygį „Euro 2020“.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

88 min. Tikras futbolo spektaklis, proga po progos į vienus ir kitus vartus. T. Courtois gelbėja belgus nuo A. Silva smūgio.

83 min. Virpstas! Portugalai pamažu pradeda vartų apgultį. R. Guerreiro trūko labai nedaug, bet belgų vartai lieka „sausi“.

81 min. Aistros kyla į dar nematytą lygį šiame čempionate. Teisėjas parodo geltoną kortelę Belgijos gynėjui T. Alderweireldui.

77 min. Portugalijos gynėjas Pepe – savame stiliuje. Iš pradžių aikštės viduryje suklupo R. Lukaku, bet portugalai nesiteikė išmušti kamuolio į užribį. Po to jau Portugalijos rinktinės žaidėjas krito ant vejos, o E. Hazardas demonstratyviai pabandė bėgti link varžovų vartų. Toli nenubėgo – Pepe tiesiog nuskina varžovą pečiu. Už tokį elgesį F. Brychas jam išrašo geltoną kortelę.

58 min. Įspūdingas C. Ronaldo slalomas pro du žaidėjus, tikslus perdavimas, bet D. Jota nesugeba nukreipti kamuolio į vartų plotą iš maždaug 11 metrų.

48 min. Milžiniškas smūgis belgams. Pirmajame kėlinyje pėdą nikstelėjęs K. De Bruyne nebegali kentėti ir yra keičiamas. Vietoje jo pasirodo Driesas Mertensas.

Pirmasis kėlinys:

45+3 min. Teisėjas Felixas Brychas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Portugalai privalo daryti išvadas po pirmojo kėlinio – Europa gali turėti naujus čempionus.

42 min. ĮVARTIS! Koks T. Hazardo smūgis! Žinoma, reikia nukelti kepurę ir prieš R. Lukaku, kuris eilinį kartą puikiai atsitvėrė kamuolį nuo gynėjo ir padavė komandos draugui šalia baudos aikštelės. Belgija muša įvartį praktiškai į rūbinę.

38 min. Portugalai lėtai, bet užtikrintai perėmė kamuolio kontrolę. Dabar jau su 53 procentais jie diktuoja sąlygas aikštėje ir paleido šešis smūgius. Tačiau šimtaprocentinių progų kol kas išskirti sunku.

25 min. C. Ronaldo atlieka baudos smūgį, bet T. Courtois tai lengvas grobis.

15 min. Kol kas abi ekipos žvalgyboje. Nei vieni nenori mesti per daug pajėgų į puolimą, nes nusvilti prieš tokius meistrus tikrai labai realu. Belgija kontroliuoja kamuolį 64 proc. laiko, abi ekipos yra atlikusios po 1 smūgį į vartus.

6 min. Pirmąjį šansą vėjais paleidžia portugalai. R. Sanchesas pametėjo kamuolį D. Jotai kairėje, bet puolėjo smūgis labai netikslus.

Startinės vienuolikės:

Belgija (3-4-3): Thibaut Courtois (vart.), Thomas Vermaelenas, Janas Vertonghenas, Toby Alderweireldas, Thorganas Hazardas, Axelis Witselis, Youri Tielemansas, Thomas Meunier, Edenas Hazardas (kap.), Romelu Lukaku, Kevinas De Bruyne.

Portugalija (4-3-3): Rui Patricio (vart.), Raphaelis Guerreiro, Pepe, Rubenas Diasas, Diogo Dalotas, Renato Sanchesas, Joao Palhinha, Joao Moutinho, Diogo Jota, Cristiano Ronaldo (kap.), Bernardo Silva.