Šeštadienį Euro 2020 čempionato aštuntfinalio rungtynėse Italijos rinktinė po pratęsimo 2:1 palaužė Austrijos futbolininkus bei iškopė į ketvirtfinalį, kuriame susikaus su Belgijos ir Portugalijos rungtynių nugalėtojais.

Italams tai buvo sunkios rungtynės – jie pirmieji išvydo, kaip kamuolys skrodžia vartų liniją, tačiau įsikišus VAR, įvartis buvo anuliuotas dėl įvarčio autoriaus Marko Arnautovičiaus nuošalės.

Italai pasižymėjo tik pratęsimo metu, kai 95-ą minutę Federico Chiesa galva puikiai susistabdė Leonardo Spinazzola perduotą kamuolį, pergudravo varžovų gynėjus ir įmušė pirmą įvartį. F.Chiesa pelnė įvartį Europos čempionate praėjus 25 metams ir 12 dienų po to, kai įvartį pelnė jo tėvas Enrico Chiesa.

Tai buvo aštuntas kartas Italijos rinktinei, kai ji Europos čempionate žaidė pratęsime. Tai yra daugiau nei bet kuri kita rinktinė šių varžybų istorijoje.

„Tai tiesiog neįtikėtina, negaliu to apibūdinti žodžiais. Jausmas pelnyti įvartį už rinktinę buvo nuostabus. Tiesiog žaisti Euro 2020 čempionate už nacionalinę rinktinę yra fantastiškas“, – pasakojo F.Chiesa. „Tai buvo sunkios rungtynės, Austrija yra labai gera komanda. Tai buvo pirmos tikros atkrintamųjų rungtynės per dvejus metus, todėl jos buvo šiek tiek emocingos. Visgi manau, kad mes nusipelnome žengti toliau“.

F.Chiesa aikštelėje pasirodė tik 84-ą minutę, kai pakeitė Domenico Berardi. Futbolininkas atskleidė, ką prieš išeinant jam į aikštę sakė treneris Roberto Mancini.

„Jis tiesiog pasakė išeiti į aikštelę ir daryti tai, ką galiu geriausio. Tai jis sako visiems“, – sakė F.Chiesa.

Italijos rinktinė ketvirtfinalį žais Miunchene ir dar laukia savo varžovo, kuris paaiškės jau šiandien.

„Bus nuostabus įvykis. Kaip sakiau ankstesniuose interviu, mes gyvename šiame momente. Bus tiesiog nuostabu“, – sakė F.Chiesa.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Leonardo Spinazzola, kuris įvardino svarbiausias pergalės priežastis.

„Esu laimingas dėl pergalės, šiandien žaidėme kaip tikra komanda. Kai to reikėjo, gynėmės visi kartu. Po 90 minučių kalbėjome, kad mums reikia pagerinti paskutinio perdavimo kokybę.

Svarbiausia buvo kantrybė, o tie įvarčiai galiausiai atėjo per pratęsimą. Jie buvo labai fiziški, mus vargino, tačiau mes gerai išlaikėme koncentraciją ir pelnėme du įvarčius, – sakė L.Spinazzola. – Jausmas laimėti yra toks pats, kaip visada.

Mes turime puikią komandinę dvasią ir esame gera komanda. Mes niekada nepasiduodame ir tai parodėme šiose rungtynėse“.

Italijos rinktinės treneris R.Mancini pažymėjo, kad žaidėjai pavargo, bet atidavė viską, ką galėjo.

„Žinojome, kad turėsime kentėti, nes Austrija niekada neleidžia žaisti taip, kaip nori. Keitimai padarė įtaką mums, tačiau visi šiose rungtynėse atidavė visas jėgas. Esu laimingas, nes vyrukai padarė viską, kad laimėtume, net kai buvo pavargę“, – sakė R.Mancini.