belgija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „belgija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „belgija“.

Rekordiniai kiekiai kritulių merkia Belgiją: žmonės to nematė 119 metų

Birželis buvo jau devintas mėnuo paeiliui, kuomet Belgija sulaukė daugiau lietaus negu įprastai. Rekordiškai „šlapi“ orai Belgijoje paskutinį sykį fiksuoti 1905-aisiais, prieš 119 metų. Maža to, liepos mėnuo nežada būti išskirtinis dabartinėms tendencijoms ir rekordas gali būti dar sykį pagerintas.
2024-07-11

Briuselyje per šaudymo incidentą žuvo 2 žmonės, dar 2 – sunkiai sužeisti

Netoli Briuselio traukinių stoties „Gare du Midi“ esančiame rajone, pagarsėjusiame prekyba narkotikais, ketvirtadienį buvo nušauti du žmonės, o dar du buvo sunkiai sužeisti, pranešė policija.  Incidentas įvyko naktį tarp 1 ir 2 val. vietos (2 ir 3 val. Lietuvos) laiku netoli vienos kavinės Belgijos sostinės Sen Žilio rajone. Įtariamasis ar įtariamieji pabėgo, nurodė policijos atstovas. Iš viso buvo sužeisti trys žmonės.
2024-06-27

Po niukso Europos futbolo čempionato starte atsitiesę belgai įsirašė svarbius tris taškus

Belgijos futbolo rinktinė iškovojo labai svarbią pergalę Europos čempionato E grupėje. Belgai šeštadienio vakarą po atkaklios kovos 2:0 (1:0) pranoko rumunus ir įsirašė pirmuosius tris taškus. Įdomu tai, kad dabar visos keturios E grupės komandos turi po tris taškus.
2024-06-22

Per rinkimus Belgijoje kraštutiniams dešiniesiems nepavyks iškopti į pirmąją vietą

Didžiausia Belgijos kraštutinių dešiniųjų partija per sekmadienį vykusius nacionalinius ir regioninius rinkimus, surengtus drauge su rinkimais į Europos Parlamentą, pasiekė laimėjimų, bet mažiau nei prognozuota. Rezultatai suskaičiavus dar ne visus balsus parodė, kad kraštutinių dešiniųjų partija „Vlaams Belang“ šalies olandiškai kalbančiame flamandų regione gavo maždaug 22 proc. balsų, bet ją aplenkė 25 proc. balsų laimėjusi konservatorių partija N-VA.
2024-06-10

Belgija įsipareigojo iki 2028 metų pristatyti Ukrainai 30 lėktuvų F-16

Belgija įsipareigojo iki 2028 metų pristatyti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai 30 lėktuvų F-16, antradienį, prasidedant ukrainiečių prezidento Volodymyro Zelenskio vizitui Belgijoje, paskelbė abi šalys. „Pirmą kartą tokiu susitarimu nurodomas tikslus naikintuvų F-16 skaičius – 30“, – socialiniame tinkle „X“ parašė V. Zelenskis. Pasak jo, šie lėktuvai bus pristatyti Ukrainai iki 2028 metų.
2024-05-28

Zelenskis vyksta vizito į Belgiją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį lankysis Belgijoje, kur pasirašys naujausią iš virtinės saugumo susitarimų su Vakarų sąjungininkais, pirmadienį pranešė belgų ministro pirmininko biuras. Ukrainos lyderis į Briuselį atskris iš Ispanijos, tęsdamas kelionę po kelias Europos šalis, kuria siekia sutelkti paramą Kyjivui.
2024-05-28

Metų infliacija Belgijoje – didžiausia per pastaruosius 8 mėnesius – 3,4 proc.

 Metų (12-os mėnesių) infliacija Belgijoje balandį spartėjo iki 3,4 proc. nuo 3,2 proc. kovą, pirmadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba, remdamasi išankstiniais duomenimis. Naujasis rodiklis – didžiausias per pastaruosius aštuonis mėnesius.
2024-04-29

Belgijoje išteisintas vairavimu išgėrus kaltinamas vyras: jo organizmas pats gamina alkoholį

Belgijoje išteisintas vairavimu išgėrus kaltinamas vyras. Jo kraujyje iš tiesų buvo alkoholio, tačiau belgas jo negėrė. Vyro organizmas pats gamina alkoholio turinčius junginius. Trys gydytojai, nepriklausomai ištyrę belgą, patvirtino, kad jis serga itin reta liga – alkoholio fermentacijos žarnyne sindromu (angl. – auto-brewery syndrome), rašo „The Guardian“. Teisėjas savo nuosprendyje pabrėžė, kad kaltinamajam, kurio pavardė neskelbiama, nepasireiškė apsvaigimo simptomai.
2024-04-23

Premjeras: Belgija tiria Rusijos kišimąsi į Europos Parlamento rinkimus

Belgijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl Rusijos kišimosi į Europos Parlamento rinkimus, gavę pranešimų, kad įstatymų leidėjams yra mokama už Kremliaus propagandos skleidimą, penktadienį sakė belgų ministras pirmininkas Alexander'as De Croo. „Mūsų teismų pareigūnai jau patvirtino, kad dėl šio kišimosi vyksta baudžiamasis persekiojimas, – sakė A. De Croo. – Mokėjimai Belgijoje nevyko, bet vyksta kišimasis.
2024-04-12

Belgijos premjeras: Belgija tiria Rusijos „kišimosi“ į Europos Parlamentą kampaniją

Belgijos žvalgybos tarnybos atskleidė Rusijos operaciją, skirtą paveikti Europos Parlamento rinkimus, penktadienį paskelbė ministras pirmininkas Alexanderas De Croo. „Maskvos tikslas yra labai aiškus, – sakė A. De Croo, remdamasis įslaptinta žvalgybos informacija.
2024-04-12
REKLAMA
REKLAMA

Belgijoje nušautas policininkas, dar vieno būklė kritinė

Per kratą netoli Belgijos Šarlerua miesto nušautas policininkas. Specialiųjų pajėgų pareigūnas buvo mirtinai sužeistas šūvių, pranešė naujienų agentūra „Belga“, remdamasi Šarlerua prokuratūra. Per susišaudymą žuvo ir vyras, kuris per kratą užsibarikadavo name. „Belga“ duomenimis, atliekant kratą mieste į pietus nuo Briuselio įvyko susišaudymas. Name užsibarikadavęs asmuo paleido šūvius į kelis policininkus. Dar vieno pareigūno būklė yra kritinė, jis gydomas ligoninėje.
2024-03-18

Belgijos gynybos ministrė: dėl smurto ir priekabiavimo bus išformuotas vienas būrys

Dėl rimtų smurto ir priekabiavimo atvejų Belgijos ginkluotosioms pajėgoms priklausantis maždaug 30 karių būrys bus išformuotas, ketvirtadienį pranešė belgų gynybos ministrė. Ludivine Dedonder (Liudivinė Dedonder) nurodė, kad keliems asmenims jau paskirta apsauga, o įtariamieji yra atleisti arba perkelti į kitus padalinius. Ji teigė, kad šalies kariuomenėje nėra vietos jokiam seksizmui, rasizmui ar ekstremizmui.
2024-03-14

Dar viena Putino „istorijos pamoka“: nepriklausoma Belgija egzistuoja „Rusijos dėka“

Trečiadienį savo „istorijos“ žinias mėgstantis demonstruoti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, jog Belgija, kaip nepriklausoma valstybė, žemėlapyje pirmą kartą pasirodė dėl „Rusijos ir jos išreikštos pozicijos“, pranešė „Politico“. Šį klaidingą teiginį Putinas išsakė atsakydamas į belgo užduotą klausimą jaunimo festivalyje, vykusiame netoli Sočio. 1830 m. Belgija siekdama nepriklausomybės, paskelbė revoliuciją prieš Olandų Karalystę.

ES sutarta dėl naujo sankcijų paketo Rusijai

Europos Sąjunga trečiadienį susitarė dėl 13-ojo sankcijų Rusijai paketo, pranešė blokui pirmininkaujanti Belgija. Apie tai paskelbta likus kelioms dienoms iki antrųjų Maskvos invazijos į Ukrainą metinių. „ES ambasadoriai ką tik iš esmės susitarė dėl 13-ojo sankcijų paketo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą.
2024-02-21

Belgijos atliekų perdirbimo gamykloje rasta žmogaus pėda

Vienos Briuselio atliekų perdirbimo darbuotojai šią savaitę tarp atliekų aptiko makabrišką radinį – žmogaus pėdą. Rošforo mieste šalies pietinėje dalyje esančio atliekų perdirbimo centro CETT personalas galūnę ant rūšiavimo linijos rado trečiadienio rytą, naujienų agentūrai AFP pranešė bendrovės atstovas Thomasas Monseu. „Iškvietėme policiją, jie paprašė mūsų nutraukti darbą“, – sakė jis. „Linija tą dieną buvo sustabdyta, kitą dieną darbas buvo tęsiamas.
2024-02-15

Belgijos policija apklausė europarlamentarę atliekant „Katargeito“ tyrimą

Belgijos europarlamentarė Marie Arena, kurios namuose Briuselyje praėjusių metų liepą buvo atlikta krata, susijusi su „Katargeito“ korupcijos skandalu Europos Parlamente (EP), penktadienį buvo apklausta tyrėjų, pranešė jos advokatė. Dėl parlamentinės neliečiamybės M. Arenai šiuo metu negali būti išduotas arešto orderis. Ji yra viena iš grupės politinių veikėjų, įtariamų priėmus kyšius iš Kataro ir Maroko mainais už jų interesų tenkinimą.
2024-02-10

2015 metų atakų Paryžiuje vykdytojas iš Belgijos perkeltas į Prancūziją

Salahas Abdeslamas, nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl 2015 metų atakų Paryžiuje, trečiadienį iš Belgijos buvo sugrąžintas į Prancūziją, sakė jo advokatė. Pernai S. Abdeslamas buvo pripažintas kaltu dėl vėlesnės, 2016 metų atakos Briuselyje. Jo sugrąžinimui į Prancūziją trukdė iškilę klausimai dėl žmogaus teisių. „Tai skandalingas teisinės valstybės pažeidimas“, – paskelbdama apie perkėlimą naujienų agentūrai AFP sakė jo advokatė Delphine Paci.
2024-02-07

ES valstybės pritarė naujoms DI taisyklėms

 27 Europos Sąjungos valstybės narės penktadienį patvirtino svarbų dirbtinio intelekto (DI) naudojimo apribojimo taisyklių rinkinį ir po sunkių derybų įveikė paskutinę kliūtį. Briuselis pirmą kartą pasiūlė priimti dirbtinio intelekto įstatymą 2021-aisiais, tačiau teksto projektas patvirtintas tik po to, kai pokalbių robotas „ChatGPT“ įsiveržė į DI sceną.
2024-02-02

Per ūkininkų protestą Prancūzijoje nukentėjo lietuvių įmonė – išdaužė vilkiko langus, padegė priekabą

Srutų upeliai teka šalia Europarlamento Briuselyje, o į pastatą lekia kiaušiniai ir akmenys – taip įtūžę Belgijos ir kitų šalių ūkininkai bando atkreipti suvažiavusių Europos lyderių dėmesį į problemas. Drakoniški reikalavimai esą toliau naikina ūkius, o valdžios tik žada paramą, tačiau neskuba jos skirti. Ūkininkų protestai toliau vilnija per visą žemyną – traktoriai blokuoja ir Portugalijos bei Graikijos kelius.

Belgijoje rasti vogti Pikaso ir Šagalo darbai

Policija Antverpeno mieste (Belgija) konfiskavo du vogtus Pablo Pikaso ir Marko Šagalo paveikslus. Naujienų agentūra „Belga“, remdamasi policijos paskelbta informacija pranešė, kad ispanų menininko P. Pikaso darbas „Tête“ (Galva) ir dabartinės Baltarusijos teritorijoje gimusio prancūzų–rusų dailininko M. Šagalo paveikslas „L'homme en prière“ (Besimeldžiantis vyras) buvo rasti vieno pastato rūsyje. Nei vienas iš paveikslų nebuvo apgadintas.
2024-01-17

ES Tarybai pirmininkaujanti Belgija: JAV prezidento rinkimai išbandys demokratijos pamatus

Europos Sąjungos Tarybai rotacijos principu pirmininkaujanti Belgija antradienį įspėjo, kad lapkričio mėnesį vyksiantys JAV prezidento rinkimai bus demokratijos pamatų išbandymas. Belgijos ministras pirmininkas Alexander'as De Croo (Aleksandras De Kro) pažymėjo, kad 2024 metais, labiau nei bet kada anksčiau, JAV klausimas yra labai svarbus Europai.
2024-01-16

Xi Jinpingas Belgijos premjerui: Kinija nori užmegzti glaudesnius ryšius su ES

Kinų prezidentas Xi Jinpingas penktadienį susitikęs su Belgijos ministru pirmininku Alexander'u De Croo pareiškė, kad Kinija nori stiprinti santykius su Europa.
2024-01-12

Belgijos kariuomenės vadas įspėja Baltijos šalis: „Europa turi skubiai pasirengti“

Belgijos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Michelis Hofmanas įspėja, kad po Ukrainos Rusija gali užpulti Moldovą ir Baltijos šalis. Apie tai rašo „Politico“. „Rusija jau parodė, kad turi noro užpulti savo kaimynę“, – sakė M. Hofmanas interviu Belgijos naujienų kanalui VRT. „Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalba visada dviprasmiška. Visiškai neatmestina, kad vėliau jis turės kitų idėjų. Arba pietuose, arba Moldovoje, arba Baltijos šalyse“, – toliau kalbėjo jis.
2023-12-20

Belgijos ekonomikos augimas trečiąjį metų ketvirtį spartėjo iki 0,4 proc.

Belgijos bendrasis vidaus produktas trečiąjį metų ketvirtį, palyginti su ankstesniais trimis mėnesiais, padidėjo 0,4 proc., ketvirtadienį paskelbti oficialūs patikslinti, bet negalutiniais duomenys. Patikslintas įvertis – 0,1 proc. kuklesnis už prieš mėnesį skelbtą išankstinį. Ekonomikos augimas spartėjo nuo 0,3 proc. antrąjį ketvirtį. Namų ūkių vartojimas liepą-rugsėjį didėjo 0,3 proc., valstybės išlaidos – 0,7 proc., verslo investicijos – 1,5 procento. Eksportas traukėsi 1,9 proc.
2023-11-30

Sunkiai suvokiama: lietuvių grupėje – pergalė 108 taškų skirtumu

 Tęsiasi kova dėl patekimo į 2025 m. Europos moterų krepšinio čempionatą. Sekmadienį C grupės antrojo turo rungtynėse dabartinės Europos čempionės belgės išvykoje net 136:28 (25:6, 38:4, 39:6, 34:12) „sumindė“ neseniai suburtą Azerbaidžano rinktinę. Bendras Azerbaidžano rinktinės naudingumas buvo -16, o Belgijos – 216. Vien Emma Meesseman surinko 56 naudingumo balus (31 tšk., 15/16 dvitaškių, 11 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam., 3 blk.
2023-11-12

Ispanijoje sulaikytas vyras, įtariamas ryšiais su Briuselio šauliu

Ispanijos policija penktadienį pranešė, kad sulaikė vieną vyrą, įtariamą ryšiais su islamistu, šį mėnesį Briuselyje nužudžiusiu du švedų futbolo sirgalius. Pareigūnai įtariamąjį, kuris Belgijoje ieškomas dėl prekybos narkotikais ir ginklais, pinigų plovimo ir narystės nusikalstamoje grupuotėje, sulaikė pietiniame Benaaviso mieste per operaciją, surengtą padedant Ispanijos žvalgybos agentūrai CNI, sakoma policijos pranešime. Jo tapatybė neskelbiama.
2023-10-27

Belgijoje įtariamajam dėl ryšių su Briuselio užpuoliku pareikšti kaltinimai

Tunisiečiui, įtariamam dėl ryšių su islamistų užpuoliku, kuris praėjusią savaitę Briuselyje nušovė du švedų futbolo sirgalius, buvo pareikšti kaltinimai „žmogžudyste terorizmo tikslais“, ketvirtadienį pranešė federalinė prokuratūra. Belgijos pareigūnai trečiadienį sulaikė 44-erių vyrą. Įtariama, kad jis padėjo islamistų užpuolikui, Tuniso piliečiui Abdesalemui Lassouedui (Abdesalemui Lasuedui), įsigyti per išpuolį panaudotą automatinį šautuvą.
2023-10-26

Belgijoje prieš ES viršūnių susitikimą tvyro didelė įtampa dėl saugumo

Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimo išvakarėse trečiadienį Briuselyje tvyrojo didelė įtampa dėl saugumo, policijai pradėjus vyro, kuris siuntė grasinančius pranešimus, paiešką. Vėliau Briuselio prokuratūra pranešė, kad pareigūnai sulaikė su šia byla susijusį vyrą ir tikrina jo tapatybę. Policijos operacija surengta praėjus savaitei po to, kai vienas vyras, islamistų užpuolikas, nušovė du švedus, o trečią sužeidė.
2023-10-25

Belgija sulaikė įtariamąjį dėl ryšių su Briuselio užpuoliku

Belgijos pareigūnai pranešė, kad trečiadienį sulaikė įtariamąjį dėl įtariamų ryšių su islamistų užpuoliku, kuris praėjusią savaitę Briuselyje nušovė du švedų futbolo sirgalius. Išpuolis sukėlė politinį šoką Belgijoje, kai paaiškėjo, kad dėl daugybės pareigūnų aplaidumo šauliui buvo skirta nepakankamai dėmesio. „Vykdant Federalinės prokuratūros bylą dėl 2023 metų spalio 16 dieną įvykdyto teroro akto, šį rytą vienas asmuo buvo sulaikytas, – sakė prokurorai, nenurodydami įtariamojo tapatybės.
2023-10-25

Briuselyje du švedus nušovęs užpuolikas buvo pabėgęs iš Tuniso kalėjimo, nurodė prokuroras

Briuselyje du švedų futbolo sirgalius praėjusią savaitę nušovęs islamistas anksčiau buvo pabėgęs iš Tuniso kalėjimo, kur turėjo atlikti ilgą laisvės atėmimo bausmę, todėl Tuniso pareigūnai buvo kreipęsi į Belgiją dėl jo ekstradicijos, sekmadienį pranešė prokurorai. Belgijos valdžios institucijos ekstradicijos prašymą gavo 2022-ųjų rugpjūtį, tačiau jis nebuvo išnagrinėtas.
2023-10-23

Po teoristinės atakos Briuselyje atsistatydina Belgijos teisingumo ministras

Belgijos teisingumo ministras Vincentas Van Quickenborne penktadienį paskelbė atsistatydinantis, praėjus keturioms dienoms po to, kai nelegaliai šalyje gyvenantis migrantas iš Tuniso Briuselyje nužudė du švedų futbolo sirgalius. Per spaudos konferenciją jis sakė, kad Tunisas praėjusių metų rugpjūtį kreipėsi dėl Abdesalemo Lassouedo ekstradicijos, tačiau šiuo klausimu nebuvo imtasi veiksmų.
2023-10-20

Aiškėja daugiau detalių apie Belgiją šokiravusį teroristą: siekė prieglobsčio 4 ES šalyse

Šią savaitę Briuselyje du švedų futbolo sirgalius nušovęs islamistas bandė gauti prieglobstį keturiose Europos šalyse, tačiau jam nepavyko, ketvirtadienį pranešė Belgijos pareigūnai. 45 metų Tuniso pilietis, žiniasklaidos pranešimuose įvardijamas kaip Abdesalemas Lassouedas įvykdė išpuolį „Islamo valstybės“ grupuotės vardu. Jis buvo nukautas policijos.
2023-10-19

Belgiją sukrėtusio teroristo istorija: apie jį visi viską žinojo, bet nesugebėjo nieko padaryti

Belgijos teisėsauga pripažino, kad apie du švedų futbolo sirgalius nužudžiusį teroristą turėjo perspėjimų iš kitos valstybės, kaip ir žinojo apie jo polinkį į ekstremizmą bent nuo 2016-ųjų, tačiau nesugebėjo užkirsti kelio šiam teroro išpuoliui. Maža to, jo nesugebėta deportuoti, nepaisant priimto sprendimo tai padaryti net trejus metus, dėl visiško formalumo. Belgijos teisėsaugos institucijos bent kelis sykius buvo perspėtos, kad pirmadienį išpuolį surengęs asmuo gali būti pavojingas.
2023-10-18

Belgijos policija paryčiais neutralizavo du žmones nužudžiusį teroristą

Belgijos policija pašovė asmenį, kuris įtariamas dviejų švedų futbolo sirgalių nužudymu Briuselyje. Vietos televizija „Belgian VRT TV“ skelbia, kad 45-erių įtariamasis buvo aptiktas ir pašautas vienoje iš Belgijos sostinės kavinių. Kituose šaltiniuose skelbiama, kad šaulys buvo „sulaikytas“ arba „neutralizuotas“. Pirmadienį Briuselyje du Švedijos piliečius nužudęs šaulys galėjo būti suimtas antradienį, Belgijos sostinės meras televizijai BFM TV pasakojo Philippe'as Close'as.
88 2023-10-17

Po kruvino išpuolio Briuselyje – tyrimas dėl terorizmo: aiškėja daugiau detalių apie kraupų dviejų žmonių nužudymą

Belgijos federalinis prokuroras, kuruojantis terorizmo bylas, pradėjo tyrimą dėl išpuolio, per kurį pirmadienio vakarą Briuselyje žuvo du žmonės, naujienų agentūrai AFP pranešė atstovas spaudai. Bylą perėmė Briuselio prokuroras, sakė federalinio prokuroro atstovas Ericas van Duyse. Įtariamasis pabėgo iš įvykio vietos motoroleriu, vilkėdamas fluorescencinės oranžinės spalvos striukę.
2023-10-17

Išpuolis Briuselio centre: nušauti du žmonės

Pirmadienio vakarą Belgijos sostinėje Briuselyje buvo nušauti du žmonės. Įtariamas užpuolikas, prokurorų teigimu, vis dar laisvėje, pranešė BBC. Socialinėje erdvėje paskelbtame vaizdo įraše matomas arabiškai kalbantis vyras, pripažįstantis įvykdęs išpuolį. Prokuratūros atstovė spaudai nurodė, kad pradėtas tyrimas, tačiau nesiėmė spėlioti apie užpuoliko motyvą. Vietos žiniasklaida teigė, kad aukos, kaip manoma, buvo švedai.
114 2023-10-16

Pirmoji pasaulyje: Belgija gautą finansinę naudą iš įšaldyto Rusijos turto perduos Ukrainai

Belgija, pirmoji valstybė pasaulyje, gautą finansinę naudą iš įšaldyto Rusijos turto, perduos Ukrainai, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“. Belgijos vyriausybės vadovas Alexander'as De Croo  trečiadienį Briuselyje vykusioje bendroje spaudos konferencijoje su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu pranešė, jog Belgija suformavo specialų Ukrainos paramos fondą, į kurį, bet ne į Belgijos iždą, bus nukreipiamos lėšos, gaunamos iš šios šalyje esančių įšaldytų Ru...
2023-10-12

Žiniasklaida: Belgija Ukrainai nuo 2025-ųjų pristatys kelis naikintuvus F-16

Belgija nuo 2025 metų pristatys Ukrainai kelis naikintuvus F-16, trečiadienį vietos radijui „Bel RTL“ sakė šalies gynybos ministrė Ludivine Dedonder. Pasak jos, pristatytų orlaivių skaičius priklausys nuo to, kiek juos pakeisti turinčių naikintuvų F-35 bus perduota Belgijai. Be to, Belgija toliau mokys ukrainiečių pilotus ir siūlys perimti viso orlaivių parko priežiūrą.
2023-10-11

Belgijos teismas skyrė bausmes 8 dėl teroro atakos Briuselyje nuteistiems asmenims

Belgijos teismas penktadienį skyrė įkalinimo bausmes aštuoniems vyrams, nuteistiems dėl 2016-ųjų džihadistų išpuolių Briuselyje, taip užbaigdamas didžiausią šalies istorijoje baudžiamąjį teismo procesą. Per 2016 metų kovo 22-osios sprogdintojų mirtininkų išpuolius pagrindiniame Briuselio oro uoste ir metropolitene žuvo 32 žmonės.
2023-09-16

Belgijos ministras įklimpo į neeilinį skandalą: svečiai prie namų apšlapino policijos furgoną

Belgijos teisingumo ministro Vincento Van Quickenborne'o 50-ojo gimtadienio vakarėlio svečiai buvo kiek per daug pavaišinti alkoholiu ir apšlapino prie jo namų stovėjusį policijos furgoną.
2023-09-07

Irano prezidentas susitiko su Belgijos paleistu diplomatu

Irano prezidentas Ebrahimas Raisi susitiko su diplomatu Assadollah Assadi, kurį per gegužės mėnesį įvykusį apsikeitimą kaliniais paleido Belgija, rašoma prezidentūros svetainėje šeštadienį paskelbtame pranešime. „Žmogaus teisių gynėjai dar kartą parodė, kad nesilaiko jokių įstatymų“, – per penktadienį įvykusį susitikimą pareiškė E. Raisi, turėjęs omenyje Vakarų šalis.
2023-08-19

„Euro 2024“ atranka: Portugalija iškovojo pergalę, Belgija ir Austrija prarado taškus

Portugalijos rinktinė Europos futbolo 2024 m. čempionato atrankos J grupės rungtynėse 3:0 nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkus. Cristiano Ronaldo 24-ąją minutę nukreipė kamuolį į vartų tinklą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir šio įvarčio neįskaitė. Tikslaus perdavimo sulaukęs Edinas Džeko 30-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų. Joao Felixas 37-ąją minutę atliko smūgį į kairįjį vartų kampą, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė svečių vartų sargas.
2023-06-18

Ukrainietis pabėgėlis loterijoje laimėjo 500 tūkst. eurų

Ukrainietis vaikinas, nuo Rusijos plataus masto invazijos gyvenantis kaip pabėgėlis Belgijoje, loterijoje laimėjo 500 tūkst. eurų. Tai pirmadienį paskelbė Belgijos nacionalinė loterija. Briuselio sostinėje gyvenantis ukrainietis, kuriam, kaip nurodoma, yra tarp 18 ir 24 metų, gegužės 16 dieną degalinėje už penkis eurus įsigijo nutrinamą loterijos bilietą. Vienas iš skaičių pasirodė esantis laimingas.
476 2023-06-13

Rusija protestuoja dėl įtariamo belgų ginklų naudojimo jos teritorijoje

Rusija antradienį išsikvietė Belgijos ambasadorių, kad pareikštų protestą dėl tariamo Belgijos ginklų naudojimo per kruvinus įsiveržimus iš Ukrainos į Rusijos teritoriją.
2023-06-07

Karjerą baigė vienas žinomiausių Belgijos krepšininkų

Apie karjeros pabaigą paskelbė vienas ryškiausių pastarojo laikmečio Belgijos krepšininkų Jonathanas Tabu. 37 metų gynėjas net 19 sezonų žaidė profesionaliai, o Eurolygoje praleido 2 metus. Belgas stipriausiame senojo žemyno turnyre žaidė atstovaudamas Berlyno ALBA ir Kantu „Pallacanestro“ ekipoms. Pastarąjį savo sezoną jis praleido Italijoje, kur Kremonos „Vanoli“ komandos garbę.
2023-06-02

Metų infliacija Belgijoje pasiekę žemiausią per 1,5 metų lygį – 5,2 proc.

Metų (12-os mėnesių) infliacija Belgijoje gegužę sumažėjo iki 5,2 proc. nuo 5,6 proc. balandį, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba, remdamasi išankstiniais duomenimis. Naujasis rodiklis – mažiausias nuo 2021-ųjų spalio. Anot tarnybos, infliaciją šį mėnesį lėtino mažėję maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, alkoholinių gėrimų ir tabako produkcijos, namų apyvokos daiktų, transporto prekių ir paslaugų kainų, išlaidų būstui metiniai prieaugiai.
2023-05-30

Planuojama skirti naujus ambasadorius Belgijoje, Kazachstane, Armėnijoje

Planuojama skirti naujus Lietuvos ambasadorius Belgijoje, Kazachstane ir Armėnijoje.  Pagal Vyriausybės nutarimo projektą, Lietuvos ambasadoriumi Armėnijoje turėtų tapti Andrius Pulokas, anksčiau ėjęs Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijoje pareigas. Naujas pareigas jis turėtų pradėti eiti nuo birželio 19 dienos. A. Pulokas Lietuvos ambasadai Minske vadovavo 2020 metais, kai po suklastotų rinkimų čia kilo masinės gyventojų demonstracijos ir jas numalšinusios valdžios represijos.
Aktualijos 2023-05-27

Belgijos parama Ukrainai – iš įšaldytam Rusijos turtui taikomų mokesčių pajamų

Belgija penktadienį paskelbė apie naują pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė siekia beveik 100 mln. eurų ir kuris finansuojamas pajamomis iš mokesčių, taikomų įšaldyto Rusijos turto uždirbtoms palūkanoms. Belgija yra viena iš Europos Sąjungos (ES) šalių, įšaldžiusių didžiąją dalį Rusijos turto, kuriam taikomos Maskvai nustatytos sankcijos. Belgijos ministro pirmininko biuro duomenimis, Belgijoje šiuo metu įšaldytas Rusijos centrinio banko turtas, kurio vertė sudaro apie 180 mlrd. eurų.
2023-05-12

Karas Ukrainoje. Čekijos prezidento prognozė: Ukrainos kontrpuolimas gali būti sėkmingas

Čekijos prezidentas ir buvęs NATO generolas Petras Pavelas pareiškė, kad planuojamas Ukrainos kontrpuolimas, gali būti sėkmingas, tačiau pareikalauti daugybės aukų, jei rusai gerai panaudos savo parengtą gynybą.
2023-05-12

Belgijoje suimti 7 asmenys, įtariami „Islamo valstybės“ rėmimu ir išpuolių organizavimu

Belgijos policija suėmė septynis asmenis, įtariamus remiant grupuotę „Islamo valstybė“ (IS) ir prisidedant prie teroristinių išpuolių rengimo, ketvirtadienį pranešė šalies prokurorai.  Prokurorų išplatintame pareiškime teigiama, kad beveik visi įtariamieji yra čečėnai, o trys iš jų turi Belgijos pilietybę.  „Tikslus planuotų atakų taikinys dar nesustatytas“, – nurodė jie.
2023-05-04
Į viršų