REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo pasirengimą pasaulio čempionato atrankos langui, kurio startas jau visai netoli – pirmosios rungtynės jau vyks liepos pirmąją su Bulgarijos rinktine. Pirmąjį pasiruošimo mačą lietuviai sužaidė itin prastai – 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileista Latvijos vyrų krepšinio rinktinei.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo pasirengimą pasaulio čempionato atrankos langui, kurio startas jau visai netoli – pirmosios rungtynės jau vyks liepos pirmąją su Bulgarijos rinktine. Pirmąjį pasiruošimo mačą lietuviai sužaidė itin prastai – 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileista Latvijos vyrų krepšinio rinktinei.

REKLAMA

Šiose rungtynėse buvo kelios intrigos – kaip Europos krepšinyje atrodys Ignas Brazdeikis? Kaip po ilgo nežaidimo atrodys Marius Grigonis? Ar Tadas Sedekerskis pagaliau įrodys savo vertę Lietuvos rinktinėje?

Tai tik keletas paminėtų įdomybių, kurias buvo galima sekti draugiškame mače su latviais.

Visgi komandinis rezultatas nuaidėjus paskutiniam teisėjo švilpukui – verčiantis sunerimti. Pralaimėta latviams, kurie taip pat neturėjo savo NBA ir Eurolygos žaidėjų. Kaip galime vertinti atskirus žaidėjų pasirodymus?

Tinklalapis tv3.lt kviečia skaityti pirmųjų draugiškų Lietuvos rinktinės rungtynių krepšininkų žaidimo įvertinimus.

REKLAMA
REKLAMA

Ignas Brazdeikis – 8 (22:37 min., 13 tšk., 7 atk. kam., 16 naud. bal.).

Lietuvos rinktinės ir Europos krepšinio debiutantas šiame mače atrodė geriausiai iš visų rinktinės žaidėjų. Pirmajame kėlinyje atletas surinko pirmus penkis lietuvių taškus ir nepasimetė komandinėje gynyboje.

REKLAMA

Visgi pirmoje rungtynių dalyje geriau pasirodyti sutrukdė dvi greitai susirinktos asmeninės pražangos, po kurių krepšininkas sėdo ant suolo praktiškai iki antrojo kėlinio paskutiniųjų minučių.

Krepšininkas šiame mače atrodė it jau anksčiau žaidęs europietišką krepšinį. Momentais, kai G lygoje tikrai būtų bėgama į greitą puolimą, atletas pristabdė arklius, kadangi nepamatė didelio pranašumo ir neforsavo greito puolimo. Plika akimi matėsi, kad I. Brazdeikis pakankamai gerai skaito žaidimą ir yra brandus.

Taip pat galima išskirti kovingumą tiek gynyboje, tiek puolime. I. Brazdeikis gynyboje puikiai rotavo į pagalbas, nors buvo ir porą momentų, kur nesusistatė teisingai kojų closeout‘o situacijose ir praleisdavo gynėją, tačiau tai yra tik susikaupimo klaidos, kurias pamatėme tik porąkart šiose rungtynėse bei ateityje daug tokių pačių klaidų pamatyti neturėtume.

REKLAMA
REKLAMA

Puolime – Lietuvos rinktinės debiutantas pataikė du tritaškius, agresyviai veržėsi į silpnąją dešinę ranką, kas kairiarankiams ne itin patinka.

Pagiriamojo žodžio I. Brazdeikiui nepagailėjo ir K. Maksvytis.

„Gerai, – apie I. Brazdeikio debiutą kalbėjo strategas. – Jis buvo vienas iš tų, kuris žaidė iki galo. Kai kažkas nesigavo – bandė užbaigti atakas individualiu meistriškumu. Manau, kad gana neblogai.“

Eigirdas Žukauskas – 6 (17:18 min., 7 tšk., 2 atk. kam.).

Kartu su K. Maksvyčiu ilgai pažįstamas krepšininkas šiame mače pernelyg daug nespindėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atletas pataikė apylaisvį tritaškį, porąkart išnaudojo ūgio pranašumą ir pirmoje mačo dalyje neleido varžovams susikrauti didesnio pranašumo, tačiau antroje dalyje E. Žukauskas puolime pranyko ir nieko doro nepadarė.

Tadas Sedekerskis – 5,5 (27:09 min., 4 tšk., 9 atk. kam., 10 naud. bal.).

Šį mačą neringiškis pradėjo startiniame penkete, tačiau puolime kalnų nenuvertė, o gynyboje buvo pora momentų, kai komandinėje gynyboje atletas plaukiojo ir dėl elementarios latvių meistriškumo stokos nebuvo išnaudotos T. Sedekerskio klaidos.

Ryškiausius pozityvius mačo epizodus galima išskirti būtent tuos, kai krepšininkas per dvi atakas pelnė visus savo taškus – Lietuva perėmė du kamuolius, po kurių sekė du T. Sedekerskio dėjimai iš viršaus.

REKLAMA

Visgi puolime T. Sedekerskiui dar trūksta drąsos. Krepšininkas turėjo porą progų išsimesti tolimą metimą, tačiau bandė atakuoti varžovo closeout‘ą ir nieko doro išpešti nepavyko. Atrodo, kad atletą vis dar kankina mentalinis blokas agresyviai žaisti puolime. Tikėkimės, kad K. Maksvyčiui ir jo trenerių štabui pavyks padidinti T. Sedekerskio norą mesti į krepšį.

Dar vienas pozityvus dalykas – 9 atkovoti kamuoliai. Puolėjas buvo vienas iš nedaugelio, kuris visai neblogai kovojo po lenta Rygoje.

Arnas Velička – 5 (19:14 min., 3 tšk., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 išpr. pr., 3 per. kam. 7 naud. bal.).

Didžiausia A. Veličkos problema išlieka ta pati – pataikymas iš žaidimo, o ypač iš toli.

REKLAMA

Krepšininkas šiame mače pataikė vos 1 metimą 9, tačiau didžioji dalis pramestų metimų buvo po gerų sprendimų. Gynėjas prametė porą gerų floaterių (aukštos trajektorijos metimų – aut. past.), nepataikė poros laisvų tritaškių, o du metimai, kuriuos atletas prametė, buvo praktiškai paskutinėmis sekundėmis, kai komandos draugai atidavė kamuolį ir paliko jaunąjį lietuvį likimo valiai.

Ieškant pozityvo – A. Velička per pirmąjį mačą solidžiai žaidė be kamuolio. Vienintelis tikslus metimas iš žaidimo buvo būtent tada, kai gynėjas atliko backdoor (kai žaidėjas pavaidina, kad nori gauti perdavimą, bet iš tikrųjų agresyviai kerta link krepšio – aut. past.) prakirtimą link krepšio ir pelnė lengvus taškus. Taip pat minėti floateriai buvo atlikti po neblogo judėjimo be kamuolio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gynyboje, atrodo, kad gynėjas patobulėjo. Krepšininkas ne kartą gerai spaudė kamuolį, o vieną kartą išvis privertė varžovą suklysti.

Visgi pagal komandos sustatymą ir atakų organizavimą – A. Velička priminė, kad jis yra labiau combo gynėjas, o ne įžaidėjas, kuris patikimai organizuos atakas. Jau šiame mače matėsi, kad krepšininkas kur kas patogiau jaučiasi antroje, o ne pirmoje pozicijoje, nors ir buvo vienas momentas, kai atletas gerai perskaitė situaciją ir nusimetė kamuolį Martynui Echodui.

Marius Grigonis – 5 (22:49 min., 6 tšk., 9 išpr. pr., 3 atk. kam., 5 naud. bal.).

Rungtynes krepšininkas pradėjo gan neblogai – agresyviai atakavo varžovus, jau pirmajame kėlinyje išprovokavo ne vieną pražangą ir leido Lietuvos rinktinės puolimui bent kažkiek suktis.

REKLAMA

Visgi matėsi, kad krepšininkas apie pusmetį nežaidė oficialių rungtynių. Atrodė, kad tiek metimas nusimušęs, tiek kai kurie sprendimai puolime buvo skuboti.

Vienu metu M. Grigonis susidūrė su varžovu ir susižeidė koją. Nors tai ir nebuvo rimta trauma, tačiau tai galėjo įvaryti papildomo psichologinio spaudimo pačiam krepšininkui, kuomet veržiamasi arčiau krepšio.

Šio kauniečio pasirodymo pernelyg daug smerkti nereikėtų. Neverta abejoti, kad Šiauliuose su latviais M. Grigonis pasirodys kur kas geriau.

Benas Griciūnas – 4 (15:13 min., 6 tšk., 2 atk. kam.).

Paskutinę akimirką į rinktinę iškviestas atletas pernelyg nespindėjo. Matėsi, kad šiame lygyje B. Griciūnui yra pakankamai sunku. Kai lietuvis bandė po krepšiu centruoti, jį varžovai stūmė į dešinę pusę, kuri atletui yra silpnoji, o pasiųstas silpnąją ranką centras puolime praktiškai nieko negalėjo pasiūlyti.

REKLAMA

Gynyboje B. Griciūnas taip pat buvo išnaudojamas du prieš du situacijose, kur susikeitimuose „Neptūne“ žaidęs centras neatstovėdavo prieš latvių mažiukus.

Gražiausias centro epizodas buvo antroje rungtynių dalyje, įgrūdo kamuolį į krepšį per varžovą. Tai galima sakyti vienintelis puolėjo pozityvas šiame mače.

Martynas Echodas – 3 (17:26 min., 6 tšk., 4 atk. kam.).

Krepšininkas šiame mače nieko ypatingo neparodė. Gynyboje jis buvo pažeidžiamas tiek arčiau krepšio, tiek perimetre, o puolime centras įkrovė kamuolį į krepšį, pataikė dvi baudas iš keturių, tačiau neišnaudojo kelių gerų progų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Donatas Sabeckis – 3 (17:17 min., 2 tšk., 3 rez. perd., 2 atk. kam.).

Dar vienas rinktinės naujokas, kuriam šis mačas nesiklostė gerai. Krepšininkas porą kartų nugara bandė atakuoti mažesnius už save varžovus, tačiau tokie bandymai pasibaigė nesėkme – beveik dvimetrinis gynėjas itin prastai nusimesdavo kamuolius, kas arba pasibaigdavo klaidomis, arba numušdavo pačio kamuolio eigą.

Taip pat varžovai naudojosi tuo, kad D. Sabeckis nėra patikimas metikas – jau pirmuose rungtynių momentuose matėsi, jog latviai akivaizdžiai leido sau rizikuoti su lietuvio metimu iš distancijos.

Negana to, kūryba, kas LKL yra geriausia D. Sabeckio savybė, šiame mače atrodė ne itin gerai. Krepšininkas porą kartų be reikalo baigė driblingą, nuo jo buvo atkirtinėjami pirmi perdavimai ir buvo verčiamas žaisti vienas prieš vieną.

REKLAMA

Karolis Lukošiūnas – 3 (9:13 min., 3 tšk., 1 atk. kam.).

Krepšininkas į aikštelę buvo leidžiamas su specialiu vaidmeniu – mesti tritaškius ir bausti varžovus už tai, kad jie pernelyg susispaudę baudos aikštelėje.

Visgi po vieno tikslaus tritaškio – daugiau progų atletui susikurti nepavyko. Po minėto tritaškio latviai akylai prižiūrėjo Lietuvos snaiperį, kuris daugiau progų metimams nesusikūrė, nors ir buvo bandomi naudoti deriniai, skirti būtent K. Lukošiūnui.

Regimantas Miniotas – 2 (7:21 min., 0 tšk., 0/4 met., -5 naud. bal.).

Šis mačas buvusiam „Žalgirio“ atstovui buvo labai blogas. Jei ne blogiausias per pastarąjį kelių mėnesių laikotarpį.

REKLAMA

Krepšininkas visiškai nieko negalėjo padaryti puolime – jo metimas iš toli buvo blokuotas, po gero prasiveržimo arčiau krepšio – prametė visiškai laisvas, o gynyboje kažkokios naudos nedavė.

Vienintelis geras rungtynių momentas – puikiai įžaista high–low situacija su E. Žukausku, o apart to – tragiškas mačas R. Miniotui. 

Tomas Dimša – 2 (13:57 min., 4 pražangos, 0/2 met., 2 atk. kam., 2 rez. perd., -3 naud. bal.).

Su „Žalgiriu“ sutartį turintis T. Dimša šiame mače nieko neparodė. Šiose rungtynėse T. Dimša buvo M. Grigonio dubleris, tačiau nei puolime, nei gynyboje gynėjas kažko ypatingo pirmajame pasirengimo mače nedavė. Tikėkimės, kad solidų klubinį sezoną sužaidęs krepšininkas kituose susitikimuose atsigaus.

Arnoldas Kulboka – 2 (10:26 min., 2 tšk., 1/3 met.).

A. Kulbokos pasirodymą vertinti sunku, kadangi krepšininkas rungtynių eigoje patyrė čiurnos traumą ir po jos aikštelėje nebepasirodė. Visgi per 10 minučių, kurias atletas sužaidė, buvo matyti, kad puolėjui gynyboje trūksta fiziškumo, o puolime atletas dažnai medžioja ir galvoja apie tritaškius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų