Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tragiškai pradėjo pasiruošimą Pasaulio čempionato atrankos langui. Lietuviai 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileido latviams ir po ilgosios pertraukos neturėjo jokių vilčių. Mūsiškiai antrąją dalį pralaimėjo 21:39.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tragiškai pradėjo pasiruošimą Pasaulio čempionato atrankos langui. Lietuviai 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileido latviams ir po ilgosios pertraukos neturėjo jokių vilčių. Mūsiškiai antrąją dalį pralaimėjo 21:39.

REKLAMA

Lietuviai šiandienos mače labai prastai kovojo po savuoju krepšiu.

Latviai puolime atkovojo net 16 kamuolių ir pelnė 26 taškus antraisiais šansais. 

Mūsiškiai puolime atkovojo 8 kamuolius ir pelnė vos 2 taškus po atkovotų kamuolių puolime.

Negana to, Lietuvos rinktinei fatališkai nekrito metimai iš distancijos – Kazio Maksvyčio auklėtiniai pataikė vos 4 tritaškius iš 24 (16 proc.), kai latviai pataikė 8 iš 32 (25 proc.). 

„Blynas kontrolinių rungtynių prisvilo. Kažkiek yra logiškų paaiškinimų – treniravomės tik nuo praeito ketvirtadienio, nepilną savaitę. Latviai šiek tiek, kėliomis dienomis pradėjo anksčiau. Jie, atrodo, šiek tiek daugiau treniruotumo turintys.

REKLAMA

Šiandien rungtynėse daug ką pasako antri šansai. Jų 26, mūsų – 2. Ypatingai didžiąją rungtynių dalį – nei mes keitėmės, nei mes stepoutinome (kai aukštaūgis po du prieš du pagąsdina gynėja – aut. past.), kas liečia gynybą.

Kas liečia puolimą – nelabai gerai atakavome jų gynybą, šiek tiek blogai įžaidėme kamuolį, nevaikščiojo kamuolys ir toks vaizdas, kad nebuvome pakankamai aštrūs ir galbūt per daug pasikliovėme tritaškiais metimais. Šiek tiek pritrūko agresyvumo ir viskas susidėjo į vieną“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris K. Maksvytis.

– Ketvirtajame kėlinyje „iš žaidimo“ pataikėte 2 metimus iš 14, ar aštrumo trūkumas yra priekaištas gynėjams?

Varžovai gynėsi agresyviai ir nusimetinėjo pasus, bet buvo atvejų, kai varžovai gynėsi žemai, tai kaip tik gynėjai turėjo šiek agresyviau veržtis. Dėl puolimo nemaža kaltė atitenka gynėjams.

REKLAMA
REKLAMA

– Daug kamuolių atsikovojo varžovų 3-4 numeriai. Kaip tai galima paaiškinti? Kiek dėtas nusiteikimas?

–  Pradžia stovyklos, akcentavome kažkiek. Jie praktiškai visus kamuolius susirinko ne missmatch (pranašumo – aut. past.) situacijose. Kiek atsimenu, gal tik vieną kartą prieš Arną Veličką kamuolį nusiėmė jų aukštaūgis. Žaidėjų išsirinkimas buvo geras. Tai buvo tik pastangų ir fiziškumo klausimas.

– Kaip vertinate Igno Brazdeikio debiutą rinktinėje?

– Gerai. Jis buvo vienas iš tų, kuris žaidė iki galo. Kai kažkas nesigavo – bandė užbaigti atakas individualiu meistriškumu. Manau, kad gana neblogai.

– Ką pamatėte naujo apie I. Brazdeikį?

– Šiek tiek pasikeitė požiūris apie jį. Pradžiai galvojau, kad jis yra sunkusis/lengvasis kraštas, bet jis yra labiau lengvasis kraštas/atakuojantis gynėjas ir jūs tą pamatėte, kad jis labiau trečias. Jis yra labai kietas gynyboje, gali gintis per tris pozicijas.

– Kiek rimta Vytenio Čižausko trauma?

– Nėra labai rimta. Pėdos trauma. Kadangi vyksta pasirengimo ciklas, tad tiek Vytenį, tiek šiandien Arnoldą Kulboką, kadangi draugiškos rungtynės, nesinori traumuoti ir toliau žaidėjų.

REKLAMA
REKLAMA

– Kokios I. Brazdeikio stipriosios savybės gali padėti šiai rinktinei?

– Puolime jis turi daug savybių. Galbūt neturi vienos išreikštos – nėra tik metikas, nėra tik prasiveržiantis žaidėjas, yra kairiarankis, bet gerai veržiasi į abi puses. Gali kartais sužaisti apačioje prieš mažesnį žaidėją. Gynyboje – kietumas. Manau, kad paliko neblogą įspūdį ir tikiuosi, kad kitose rungtynėse jis mums bus paspirtis.

– Kokia A. Kulbokos situacija?

– Kol kas nespėjau išsiaiškinti. Matosi, kad jis išsisuko čiurną. Draugiškos rungtynės – nesinori daugiau žaidėjo laužyti. Man atrodo, kad pirminis vaizdas – nedidelė čiurnos trauma.

– Kaip vertinate Mariaus Grigonio sugrįžimą ant parketo?

– Kaip ir visa komanda. Ji priklauso nuo jo žaidimo. Pirmoje pusėje geriau, antroje pusėje gal pavargo, išsimušėme. Tam ir yra tos rungtynės, kad jis geriau įeitų į ritmą. Įeiti į ritmą dar reikia laiko.

– Ar yra kažkokių problemų M. Grigoniui su nugara?

– Jis turi specialų prietaisą, kuris duoda impulsus ir šildo nugarą. Tai yra jo įprasta rutina.

REKLAMA
REKLAMA

– Kokias išvadas reikia padaryti iki kitų rungtynių?

– Fiziškumas, atkovoti kamuoliai kamuoliai, puolime geriau įžaisti kamuolius, susirasti geresnes progas.

– Žaidėjai išsimušė iš vėžių, varžovai dažniau metė baudų metimus, ar teisėjavimas kėlė klausimų?

 – Gal ir buvo šiek tiek, bet nesinori nuversti ant teisėjų visko. Kaip ir būna namų komandai, gavo penkis taškus iš teisėjų, padarė fiziškumą, bet patys išsimušėme, kartais ir patys kvailai subaudavome, kai jau buvome „bonuse“. Turime prisitaikyti žaisti ir tokiomis sąlygomis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų