Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesėkmingai pradėjo pasiruošimą Pasaulio čempionato atrankos langui. Solidus Igno Brazdeikio debiutas nepadėjo nukauti latvių 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20). Mūsiškiai labai prastai kovojo dėl kamuolių ir strigo poziciniame puolime.

Lietuvos rinktinėje debiutavęs I. Brazdeikis šiame mače pelnė 13 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Pirmąjį rungtynių ketvirtį mūsiškiai pradėjo sunkiai – praktiškai pusę ketvirčio laiko lietuviai buvo be taškų, tačiau po to penkis iš eilės taškus pelnė I. Brazdeikis ir išlygino mačo rezultatą bei neleido latviams pabėgti.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje abi komandos keitėsi sėkmingais metimais. Į Lietuvos rinktinės krepšį 5 taškus pelnė Toms Leimanis, kuris praėjusiame LKL sezone žaidė Klaipėdos „Neptūne“. Įdomu, kad latvis jau rungtynių pradžioje pataikė metimą iš toli, kai Lietuvoje per 15 rungtynių buvo pataikęs 4 iš 36.

Antrojo kėlinio pradžioje 0:5 spurtavo latviai, tačiau per kelias akimirkas tą patį spurtą surengė ir lietuviai.

Abi komandos antrajame kėlinyje taškus rinko atviroje aikštėje, o ne per pozicines atakas, kur abi komandos strigo.

Visgi po dviejų kėlinių nugalėtojas nebuvo aiškus – abi komandos kėlinio pabaigoje prametė sudėtingus metimus ir rezultatas buvo lygus (31:31).

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo sunkiai. Nesiklostė nei greitasis, nei pozicinis puolimas. Vienu metu latviai jau turėjo dviženklį pranašumą 33:43, tačiau I. Brazdeikio tritaškis neleido šiuo pranašumu pernelyg ilgai džiaugtis.

Trečiojo kėlinio įsimintiniausias momentas buvo tas, kai Benas Griciūnas įkrovė per latvių puolėją ir įklijavo jį į plakatą. Visgi geresnio puolimo trečiajame kėlinyje nematyti – lietuviai labai sunkiai rinko taškus ir latviai didžiąją trečiojo ketvirčio dalį pirmavo (43:50).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai vėl strigo puolime ir gynyboje varžovams leido susirinkti antruosius šansus. Mūsiškiai kėlinį pradėjo 0:8 ir be taškų buvo 4 minutes ir 10 sekundžių. Pirmuosius taškus kėlinyje baudų metimais pelnė Martynas Echodas.

Antroje ketvirtojo kėlinio dalyje viskas tebuvo formalumas. Mūsiškiai didesnių progų puolime nesusikūrė, o latviai mėgavosi žaidimu ir 52:70 šventė pergalę namų aikštelėje.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: I. Brazdeikis 13 (7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 7, Marius Grigonis, B. Griciūnas ir M. Echodas po 6, Tadas Sedekerskis 4 (9 atk. kam.).

Latvijos vyrų krepšinio rinktinė: Rihards Lomažs 15 (10/11 baud. met.), Andrejs Gražulis 13 (7 atk. kam.), Toms Leimanis 10 (2/3 trit.)

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

37 min.: Puolimas mūsiškiams toliau nesiklijuoja. Artėjame prie nesėkmės prieš latvius (49:66).

35 min.: Pagaliau. Pirmieji kėlinio taškai. Juos baudų metimais pelno M. Echodas, tačiau kitoje atakoje tritaškį pelno D. Bertans ir lietuviai atsilieka 16 taškų skirtumu (45:61).

33 min.: Labai prastas kėlinio startas lietuviams. Mūsiškiai kėlinį pradėjo 0:8 ir niekaip neranda būdų pelnyti taškų.

32 min.: Arturs Kurucs atšokęs atgal pelno dar vieną tritaškį, po kurio K. Maksvytis ima mintės pertraukėlę (43:55).

31 min.: Latviai ketvirtąjį kėlinį pradeda geriau – greitajame įkraunamas dėjimas iš viršaus (43:52).

Trečias kėlinys:

Lietuvos rinktinėje 8 taškus (3 atk. kam.) pelnė I. Brazdeikis, 7 E. Žukauskas, 6 pridėjo B. Griciūnas ir po 4 pelnė M. Echodas, M. Grigonis ir T. Sedekerskis.

29 min.: B. Griciūnas gelbėja Lietuvos rinktinės ataką. Centras paskutinėmis akimirkomis pataikė metimą iš vidutinio nuotolio (43:50).

27 min.: B. Griciūnas krauna į krepšį ir deda latvį į plakatą!!! Visgi lietuviai labai stringa puolime. Per 7 minutes mūsiškiai sukrapštė vos 9 taškus, kai latviai įmetė 18.

24 min.: T. Leimanis trumpam išveda latvius dviženkliu skirtumu į priekį, tačiau I. Brazdeikio tritaškis mažina Lietuvos rinktinės atsilikimą iki 7 (36:43).

23 min.: A. Kulboka susižeidia ir palieka aikštelę. Be A. Kulbokos traumos, mūsiškiai pernelyg daug leidžia varžovams nusiimti kamuolių puolime.

22 min.: Sudėtinga antrosios dalies pradžia. Martynas Echodas prametė du baudų metimus, D. Sabeckis suklydo, o T. Leimanis ir D. Bertanis pelnė taškus ir 31:36 priekyje yra latviai.

Antras kėlinys:

Po dviejų kėlinių rezultatyviausiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje žaidžia E. Žukauskas, kuris pelnė 7 taškus, 5 pridėjo I. Brazdeikis, po 4 pelnė M. Grigonis ir T. Sedekerskis.

20 min.: Desperatiškas Karolio Lukošiūno tritaškis netikslus, o po nesėkmingos Lietuvos rinktinės atakos latviai nieko pernelyg nesusikūrė ir po dviejų kėlinių švieslentėje lygu (31:31).

19 min.: Gražus Donato Sabeckio ir Beno Griciūno du prieš du ir rezultatas vėl lygus (31:31).

15 min.: Du perimti kamuoliai, du Tado Sedekerskio dėjimai. Lietuviai po truputį įsibėgėja (28:24).

14 min.: Puiki high-low (kai vienas aukštaūgis stovi prie baudų metimo linijos, o kitas – po krepšiu ir aukštaūgis, esantis prie baudų metimo linijos atlieka perdavimą po krepšiu – aut. past.) situacija, po kurios E. Žukauskas išlygina rungtynių rezultatą (24:24).

13 min.: Latviai spurtuoja 0:5 ir Kazys Maksvytis prašo minutės pertraukėlės (19:24).

11 min.: Pirmieji Arnoldo Kulbokos taškai ir lietuviai vėl priekyje (17:16).

Pirmas kėlinys:

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinėje po 5 taškus pelnė I. Brazdeikis ir E. Žukauskas, 3 pridėjo M. Grigonis.

10 min.: Tikslus tolimas E. Žukausko metimas, tačiau pirmąjį kėlinį 15:16 laimi latviai.

8 min.: Gražus Arno Veličkos perdavimas, po kurio kamuolį į krepšį grūdą Martynas Echodas (12:12)!

7 min.: Puikus Eigirdo Žukausko metimas iš vidutinio nuotolio ir rezultatas vėl lygus (10:10).

6 min.: Dar viena du plius vienas situacija. Šįkart taškus pelno Marius Grigonis. Labai smagu matyti po pertraukos ant parketo žengusį gynėją (8:7).

5 min.: PAGALIAU! Pirmieji mūsiškių taškai. Du taškus su pražanga pelnė rinktinės naujokas I. Brazdeikis. Kitoje atakoje krepšininkas pelno du taškus iš po krepšio (5:5).

2 min.: Pirmasis I. Brazdeikio bandymas puolime nesėkmingas. Krepšininkas prametė metimą prasiveržęs į silpnąją dešinę pusę.

1 min.: Rungtynes geriau pradeda aikštelės šeimininkai, kurie atkovoja ginčo kamuolį, po baudos metimo atkovojo kamuolį puolime ir per vieną ataką pelnė 3 taškus.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Ignas Brazdeikis, Donatas Sabeckis, Benas Griciūnas, Tadas Sedekerskis ir Marius Grigonis.

Brazdeikiui AČIU,KITI ŽUOPLIŲ GABALAI,GEDA
Geras straipsnio pavadinimas. Kodėl Brazdeikio prisvilęs debiutas? O gal Maksvyčio? Brazdeikis geriausias žaidėjas buvo. Pagarba Latvijos ringtinei!!
idiotų krepšinio lietuvių rinktinė nerodykit jų išviso rungtynių nevykėliai nemoka žaisti, tam ryžui su barzda metas valint į Airiją ar Šjotiją. grybai