Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ nesugebėjo uždaryti Eurolygos ketvirtfinalio serijos. Tragiškai puolę katalonai ketvirtosiose serijos rungtynėse svečiuose 52:59 (12:18, 13:18, 9:14, 18:9) pralaimėjo Miuncheno „Bayern“.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 2:2.

Beje, 52 pelnyti taškai yra pakartotas moderniosios Eurolygos antirekordas (nuo 2016 m.).

R.Jokubaitis per 17 minučių pelnė 8 taškus (1/4 dvit., 2/3 trit., 0/1), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą klydo, išprovokavo pražangą, kartą pažeidė taisykles ir rinko 8 naudingumo balus.

„Bayern“ kiek geriau pradėjo mačą ir pirmavo 5:2, bet čia pat kelias atakas surengė ir svečiai ir rezultatas tapo lygus 7:7. Vis tik tada šeimininkai šovė į priekį, kai po puikių epizodų gynyboje patys sėkmingai užpuolė ir čia pat atitrūko – 18:10.

Antrajame kėlinyje Šaro auklėtiniai toliau vargo puolime. „Bayern“ provokavo klaidas, varžovus tiesiog surakino gynyboje. Įpusėjus kėliniui „Bayern“ pirmavo dviženkliu taškų skaičiumi (29:19). Per likusias minutes niekas per daug nepasikeitė ir svečiai į didžiąją pertrauką išėjo pralaiminėdami 25:36.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. „Barcelona“ ir toliau rodė bedantį puolimą. Vokiečiai itin gerai gynėsi, žaidė fizišką ir agresyvų krepšinį.

Svečiai bemaž pusę kėlinio negalėjo pelnyti taškų. Skirtumas dar kiek ūgtelėjo, vienu metu skirtumas tarp komandų buvo net 19 taškų (48:29). Prieš lemiamą ketvirtį Šaro auklėtiniai atsilikinėjo 34:50.

Bet per likusias 10 minučių Šaro auklėtiniams nieko pakeisti nepavyko. „Bayern“ ir toliau rodė puikią gynybą, o net ir turint gerų šansų atakuoti, katalonai tiesiog švaistė metimus pro šalį. Ypač tragiškai atakavo iš tolimos distancijos.

Įpusėjus kėliniui „Barcelona“ buvo per penkias minutes pelniusi tris taškus.. Per likusias minutes svečiai po kelių tolimų metimų kiek atkuto ir priartėjo prie varžovų, bet galutinio rezultato tai nepakeitė – „Bayern“ šventė pergalę.

„Barcelona“ tolimus metimus metė vos 17 proc. taiklumu (5/29). Per pirmąją mačo pusę Šaro auklėtiniai buvo pataikę vos vieną iš devynių.

Tiesa, nežibėjo ir šeimininkai, kurie iš viso rungtynėse pataikė 4 iš 23 tritaškių (17 proc.). Katalonai mače realizavo tik 9 dvitaškius iš 23 (39 proc.)

Lemiamas komandų susitikimas Barselonoje numatytas kitą antradienį.

„Bayern“: Nickas Weileris-Babbas 12 (8 atk. kam.), Othelo Hunteris 9 (5 atk. kam.), Vladimiras Lučičius 8, Augustine’as Rubitas 7.

„Barcelona“: Alejandro Abrinesas 12, Rokas Jokubaitis 8, Nikola Mirotičius 7, Kyle’as Kuričius, Nicolas Laprovittola ir Santačas Šanli – po 5.