• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po savaitės Brazilijoje startuosiančiame pasaulio karatė čempionate dalyvaus du Lietuvos atstovai. Pasak Lietuvos tradicinės karatė asociacijos prezidento Giedriaus Dranevičiaus, jiems keliamas tikslas – patekti į dešimtuką. „Koją pakišti gali tik 42 valandų kelionė, aklimatizacija ir patirties stoka“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio čempionatas vyks egzotinėje šalyje Brazilijoje. Mane labiausiai jaudina 42 valandų kelionė ir aklimatizacija. Tai viena silpnoji vaikinų vieta, o kita – tokių tarptautinių varžybų patirties stoka. Keičiasi kartos, ateina jauni sportininkai, – sakė G. Dranevičius ir pridūrė, kad abu sportininkai techniškai ir morališkai pasirengę gerai.

REKLAMA

Lapkričio 9 dieną į Braziliją išskrenda 2010 metų Lietuvos kumitė rungties čempionas, katos ir fuku–go rungčių vicečempionas 30 metų Norbertas Motiejūnas ir katos čempionas 23 metų Vadimas Akimovas.

Kokie rezultatai tenkintų, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį žurnalistai klausė G. Dranevičių.

– Drąsiai tikiuosi, kad į dešimtuką jie turėtų patekti. Paskutiniai čempionatai parodė, kad meistriškumu varžovams nenusileidžiame. Turime puikią mokymų bazę, žinome, ko reikia. Kita vertus, sunku prognozuoti, nes viskas vyksta burtų tvarka, kur nėra svorio kategorijų. Gaila, kad negalėsiu būti šalia, patarti, jiems tai bus testas.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl į Braziliją nevyksta merginos?

– Kristina Kacevičiūtė jau baigė savo sportinę karjerą, pradėjo šeimyninį gyvenimą. Tikiuosi, kad ji dar sugrįš. Turime dar puikią sportininkę Dovilę Adelaitytę. Ji pernai Europos jaunimo čempionate buvo trečia. Amžiaus limitas jai neleidžia startuoti pasaulio čempionate, nors pagal savo galimybes ji jau galėtų varžytis su suaugusiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip galite apibūdinti abu sportininkus, vykstančius į pasaulio čempionatą?

– Abu labai skirtingi. Vadimas judrus ir greitas, Norbertas – stipraus charakterio ir turi puikų strateginį mąstymą. Norbertas daug kovų laimi paslėpdamas savo silpnąsias puses ir išnaudodamas stipriąsias. Vadimui to dar trūksta, jis daugiau naudojasi savo greičiu. Jie abu yra Lietuvos čempionai.

REKLAMA

Kodėl daugiau sportininkų nevyksta į pasaulio čempionatą?

– Nesame profesionalus sportas, kur yra pasirašomi kontraktai. Vienas sportininkas išvyko dirbti į Ameriką, prarado sportinę formą. Turistų nesinori vežti, nes tai brangu.

Traumos nepakiš kojos?

– Aišku, kad kažkiek pakiš. Dabar svarbu pasisaugoti. Savaitgalį baigiame oficialias treniruotes, tuomet vyks tempimo treniruotės, reabilitacija. Kol nuskris, bus viskas gerai.

REKLAMA

Pranašumas spręsis kovoje

Antrą kartą pasaulio čempionate dalyvausiantis N. Motiejūnas tvirtino, kad pasirengė gerai. „Planus truputėlį buvo sujaukęs patemptas raumuo, bet tai didelės įtakos neturės“, – tikino jis. Sportininkas nedrįso prognozuoti, kokią vietą gali užimti varžybose Brazilijoje ir kukliai tikino, kad tenkintų vieta apie vidurį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiame pasaulio čempionate 6–8 vietas užėmęs N. Motiejūnas sakė, kad stipriausi varžovai yra iš Europos – lenkai, italai, rumunai, ukrainiečiai, tačiau ir brazilams namų sienos turėtų padėti. „Mes galime būti pranašesni tuo, kad Lietuva dar nėra žinoma valstybė pasaulyje. Niekas mūsų galimybėmis pernelyg nesidomi. Važiuojame gerai pasirengę ir pranašumas spręsis kovoje“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

V.  Akimovas tokio lygio varžybose dalyvaus pirmą kartą: „Norisi susipažinti, apsižiūrėti. Žinosiu, ko man trūko, kaip nusiteikti ir rengsiuosi kitų metų Europos čempionatui.“ Sportininkas tikino, kad apie vietą negalvoja. „Mano tikslas – pelnyti pergalę ar pataikyti vieną tikslų smūgį ir tuo būsiu patenkintas“, – sakė jis.

REKLAMA

Svarbu – negalvoti apie medalius

„Jeigu jie negalvos apie medalius, startus, pergales ir pralaimėjimus, turėtų būti gerai. Svarbu psichologinis pasirengimas“, – apie į Braziliją išvykstančius mūsų šalies karatė atstovus kalbėjo K. Kacevičiūtė.

Po 2008 metų pasaulio čempionato Vilniuje ji nusprendė padaryti pertrauką ir atidėti sportinę karjerą. „Reikėjo pertraukos ir ją padariau. Atėjo laikas, kai niekam nieko nereikėjo įrodinėti, – kalbėjo ji. –  Šiek tiek sportuoju, treniravau vaikus, padedu patarimais ir rinktinei“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų