Sekmadienį UEFA Tautų lygos finale Milane (Italija) Prancūzijos rinktinė 2 – 1 palaužė Ispaniją bei iškovojo nugalėtojų titulą.

Nepaisant to, kad Ispanija pralaimėjo, tačiau geriausiu finalinio ketverto žaidėju buvo išrinktas šios komandos gynėjas Sergio Busquetsas, už savo pasirodymą prieš Italiją ir Prancūziją. Geriausiu finalo rungtynių žaidėju tapo vieno iš Prancūzijos rinktinės įvarčio autorius Karimas Benzema. Šis žaidėjas per savo karjerą jau yra laimėjęs net 27 trofėjus: 19 su Madrido „Real“, 7 su „Lyon“ ir vieną su Prancūzija bei yra tituluočiausias Prancūzijos futbolininkas.

Visi rungtynių įvarčiai krito antrame kėlinyje: 64-ą minutę ispanus į priekį išvedė į greitą ataką pabėgęs Mikelis Oyarzabalas, kuris vargais negalais išsilaikė ant kojų, neprarado kamuolio ir pasiuntė jį į tolimąjį vartų kampą.

Tačiau ispanai pirmavo mažiau nei minutę ir jau 66-ą minutę K.Benzema fantastišku smūgiu iš toli į tolimąjį vartų kampą išlygino rezultatą.

80-ą minutę, kaip vėliau paaiškėjo, Kylianas Mbappe pelnė pergalingą įvartį.

Visgi K.Mbappe įvartis sukėlė daugybę diskusijų tarp sirgalių ir ekspertų bei internete išplitęs „stop“ kadras rodo, kad prancūzas, prieš pelnydamas įvartį, buvo nuošalėje.

Apie antrą Prancūzijos rinktinės įvartį kalbėjo ir S.Busquetsas: „Teisėjas mums pasakė, kad Ericas (Garcia, – aut. past.) bandė žaisti į kamuolį, todėl nuošalė buvo atšaukta, tačiau tai neturi jokios prasmės. Jis tiesiog bandė perimti kamuolį, jis nežaidė su juo ir jo nekontroliavo“.

Rungtynėse abi komandos atliko po 12 smūgių, iš kurių į vartų plotą pas ispanus skriejo 4, o pas prancūzus – 5 smūgiai. Kamuolio kontrolė dažniau priklausė ispanams (64 proc. prieš 36 proc.), kurie atliko ir kur kas daugiau perdavimų (624 prieš 353).

Prancūzija, vadovaujama Didiero Deschampso, 2018 m. triumfavo Pasaulio taurėje, tačiau patyrė didelę nesėkmę 2020 m. Europos čempionate, bet dabar sugebėjo atsitiesti ir iškovoti trofėjų.

Primename, kad pirmą UEFA Tautų lygos trofėjų 2019 m. laimėjo Portugalija, tuo tarpu Prancūzija tapo pirmąja komanda, kuri yra laimėjusi Pasaulio taurę, Europos čempionatą ir Tautų lygą.