Intrigos nešykštėjusiame Europos taurės finale paaiškėjo naujieji turnyro čempionai. Kazanės „Unics“ namie 83:86 (26:24, 21:24, 20:18, 16:19) neatsilaikė prieš Monako „AS Monaco“ ir seriją iki dviejų pergalių pralaimėjo 0:2.

Pirmąjį serijos mačą „AS Monaco“ laimėjo 89:87, todėl „Unics“ rungtynes pasitiko prispausti prie sienos.

Kaip ir pirmajame finalo susitikime, šį kartą aikštėje netrūko intrigos. Viso mačo metu skirtumas tarp komandų nebuvo peržengęs šešių taškų, kuriais „AS Monaco“ atsiplėšė antrajame (45:39) ir ketvirtajame (79:73) kėliniuose.

„Unics“ atsidūrus pavojingoje duobėje iniciatyvos ėmėsi Jamaras Smithas, likus žaisti pusantros minutės trimis dvitaškiais paeiliui išlyginęs rezultatą – 79:79. J.Smithas žibėjo ir pačiu svarbiausiu momentu, likus žaisti 15 sekundžių išvedęs Kazanės klubą į priekį – 83:81. Jaleelas O‘Brienas į tai atsakė dvitaškiu su pražanga – 84:83.

Iniciatyvos vėl ėmėsi J.Smithas, tačiau šį kartą buvo netikslus, o svečių pergalę baudų metimais įtvirtino Marcosas Knightas.

Nepaisant finalo baigties, abi komandos pasiekdamos šį etapą pelnė bilietą į kito sezono Eurolygą. Šeimininkų šiose rungtynėse neišgelbėjo net ir solidus gerbėjų užnugaris, kurių arenoje susirinko daugiau nei 5 tūkstančiai.

Tuo tarpu Monako klubui tai tapo pirmuoju tarptautiniu trofėjumi klubo istorijoje.

„Unics“: Johnas Brownas 16 (10 atk. kam.), Jordanas Theodore‘as 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Isaiah Canaanas 11 (1/9 tritaškių), Jamaras Smithas 10 (5 atk. kam.), Okaro White‘as 9.

„AS Monaco“: Robas Gray‘us 25 (4/7 tritaškių), Jaleelas O‘Brienas 16 (6/10 dvitaškių), Dee Bostas (3/7 tritaškių) ir Marcosas Knightas (12 atk. kam.) po 14.