Pasaulio taurės finiše – auksinis Dano Rapšio pasirodymas

FINA pasaulio taurės ketvirtajame etape pasirodymus baigė visi Lietuvos plaukikai. Finaluose šeštadienį vakare plaukė Danas Rapšys, Deividas Margevičius ir Andrius Šidlauskas.

D. Rapšys vyrų 200 m laisvu stiliumi rungtyje užėmė pirmąją vietą, atplaukęs per 1:41.73 min. Tokį patį laiką užfiksavo Pietų Afrikos Respublikos atstovas Matthew Satesas.

Abiems plaukikams atiteks aukso medaliai. Bronzą iškovojo daugiau nei sekunde atsilikęs brazilas Fernando Schafferis.

Per keturis pasaulio taurės etapus D. Rapšys susišlavė šūsnį apdovanojimų. Lietuvis iškovojo net devynis medalius – 1 aukso (400 m laisvu stiliumi), 6 sidabro (tris kartus 200 m kompleksiniu būdu, tris kartus 400 m laisvu stiliumi), ir 2 bronzos (2 kartus 200 m laisvu stiliumi).

Tuo tarpu A. Šidlauskas nudžiugino Vengrijoje, kai iškovojo bronzą 100 m krūtine rungtyje.

D. Margevičius vyrų 50 m plaukimo peteliške finalą baigė 7-as (22.82 sek.) ir liko per 0.12 sek. nuo sau priklausančio Lietuvos rekordo. Nugalėjo vengras Szebasztianas Szabo (21.97), užbaigęs amerikiečio Tomo Shieldso (22.19) dominavimą. Trečias finišavo australas Kyle'as Chalmersas (22.33).

Dar vieną Lietuvos rekordą pagerino A. Šidlauskas. Jis 200 m krūtine nuplaukė per 2 min. 5.14 sek. Jis net 0.85 sek. pagerino sau nuo 2018 m. priklausiusį šalies rekordą (2:05.99). Plaukimą laimėjo japonas Daiya Seto (2:01.49), antras liko olandas Arno Kamminga (2:02.13), trečias – rusas Antonas Čupkovas (2:02.71).

D. Rapšys šeštadienį ryte atrankoje į finalą pateko su antru rezultatu (1:43.44). A. Šidlauskas savo rungtyje atranką baigė 6-as (2:06.14), o D. Margevičius – 7-as (22.96).