Tokijo olimpinėse žaidynėse tęsiasi krepšinio turnyras. Bilietą į ketvirtfinalį pagriebė Ispanija (2/0), kuri 81:71 (20:25, 20:9, 21:19, 20:18) palaužė Argentiną (0/2).

Ispanija dėl C grupės nugalėtojo vardo varžysis su Slovėnija (2/0), o Argentina paskutinėse rungtynėse privalo įveikti Japoniją (0/2) ir tai padaryti kuo didesniu taškų pranašumu.

Argentiniečiai rungtynes pradėjo kur kas aktyviau – Nicolas Laprovittola užkūrė savo ekipą (3:13). Šaltas dušas pravertė ispanų lyderiui Ricky Rubio, kuris per pirmąjį kėlinį sumetė tris tolimus ir leido savo ekipai įgyti pranašumą (16:15).

Rubio tritaškius žiūrėkite ČIA:

Argentiniečiai kurį laiką turėjo pranašumą, bet ispanai iki pertraukos perėmė iniciatyvą. Trečiajame kėlinyje Sergio Scariolo auklėtiniai pabandė ir galutinai pribaigti savo varžovus – Pau Gasolis pelnė du taškus su pražanga (61:47).

Pietų amerikiečiams reikėjo lemiamo šturmo, bet 41-erių P. Gasolis vėl tapo faktoriumi. Vienoje atakoje jis pelnė du taškus, kitoje ištraukė kamuolį puolime ir atliko rezultatyvų perdavimą (67:56).

Kol varžovai buksavo puolime, ispanai sėkmingai laikė pranašumą iki rungtynių pabaigos ir iškovojo pergalę.

Ispanija: R. Rubio 26, Sergio Llullas 10, P. Gasolis ir Victoras Claveras po 9 taškus.

Argentina: N. Laprovittola 27, Luisas Scola 13, Facundo Campazzo 10 taškų.

Transliacijos įrašas – naujienos viršuje.