Melburne (Australija) vykstančiame 16-ajame FINA pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m ilgio) baseine ketvirtadienį bronzos medalį iškovojo lietuvis Danas Rapšys.

D.Rapšys vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale ilgą laiką plaukė ketvirtoje pozicijoje, tačiau po 300 metrų įjungė aukštesnę pavarą, aplenkė japoną Katsuhiro Matsumoto ir finišavęs per 3 min. 36.26 sek. užėmė trečią vietą.

„Pasaulio čempionato bronza! Gal ir tikėjausi šiek tiek geresnio rezultato, tačiau džiaugiuosi darbu su savo trenere Ina ir Pauliumi, kurie gerai pasistengė, kad būčiau greitas! Jau žinome, ką galime padaryti, kad būčiau dar greitesnis, reikia tik daugiau laiko. Dėkoju visiems už palaikymą, nes plaukti tikrai buvo sunku, o kova vyko iki paskutinių metrų“, - savo „facebook“ paskyroje po finalo rašė D.Rapšys.

Už trečią vietą lietuviui taip pat atiteko 7000 JAV dolerių premija.

Aukso medalį iškovojo amerikietis Kieranas Smithas, finišavęs per 3 min. 34.38 sek. bei pagerinęs Amerikos žemyno rekordą. Antras liko australas Thomas Neillas, distanciją įveikęs per 3 min. 35.05 sek.

K.Smithas po pergalės „SwimSwam“ portalui pažymėjo, kad dar niekada gyvenime nebuvo taip gerai pasiruošęs startams trumpame baseine.

Nugalėtojas gavo 10 tūkst. JAV dolerių premiją, o Th.Neilas – 8000 JAV dolerių.

Šių metų pasaulio čempionato prizų fondą sudaro 2,16 mln. JAV dolerių. Tai – kiek didesnė suma nei 2018 m. (2,07 mln.), bet ženkliai mažesnė nei pernai (2,8 mln.).

Kitaip nei Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas, kurie aklimatizavosi treniruočių stovykloje Australijoje, D.Rapšys į čempionatą atskrido tiesiai iš Siera Nevados aukštikalnių, kur intensyviai ruošėsi šiam čempionatui.

Vėliau D.Rapšio Melburne dar lauks 200 m plaukimas laisvuoju stiliumi.