Organizatoriai naudojasi sąlygine po olimpinių žaidynių tvyrančia ramybe Prancūzijos sostinėje, kad pasirengtų rugpjūčio 28–rugsėjo 8 dienomis vyksiančiai paralimpiadai. Atletai varžysis daugiau kaip 20 sporto šakų – nuo vežimėlių regbio iki lengvosios atletikos varžybų.
Paryžiaus centre esančioje istorinėje Santarvės aikštėje nuo pat olimpinių žaidynių uždarymo rugpjūčio 11 dieną šurmuliuoja statybos.
Vietoje, kurioje olimpinių žaidynių metu varžėsi riedlentininkai, breiko šokėjai ir trijulių krepšinio rinktinės, kitą trečiadienį vyks paralimpinių žaidynių atidarymo ceremonija.
Organizatoriai žada novatorišką reginį, o tūkstančiai sportininkų ir dešimtys tūkstančių žiūrovų susirinks į pirmą kartą ne stadione vyksiančią atidarymo ceremoniją.
Dauguma kitų olimpinių objektų priims ir paralimpiečius.
Versalio rūmų teritorijoje vyks žirgų sporto varžybos, Didieji rūmai lauks neįgaliųjų fechtuotojų, o aikštelėje prie Eiffelio bokšto, kurioje olimpinių žaidynių metu varžėsi paplūdimio tinklininkai, dabar vyks aklųjų futbolas.
Organizatoriams paralimpinių žaidynių tikslas aiškus: išlaikyti tą entuziazmą, kurį olimpinės žaidynės atnešė į Paryžių.
„Mes norime naudoti tą patį tikslų receptą“, – sakė Tony Estanguet, Paryžiaus olimpiados organizacinio komiteto vadovas.
„Olimpinės žaidynės buvo pirmasis rungtynių etapas, o dabar su paralimpiada ateina antrasis. Tai bus taip pat įspūdinga“, – pabrėžė jis.
„Žaidynės nesibaigė“
Tiek Paryžiaus olimpiados organizatoriai, tiek Tarptautinis paralimpinis komitetas pradėjo kampaniją pavadinimu „Žaidynės nesibaigė“ su reklama visoje Prancūzijos sostinėje, skatinančia vietinius atvykti stebėti paralimpinių žaidynių.
„Prancūzų sirgaliai, kurie praleido galimybę pamatyti olimpines žaidynes gyvai, dabar turi antrą galimybę“, – sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas.
„Paryžius bus gyvas, bilietai bus prieinami. Tai puikus pasirodymas šeimoms“, – nurodė jis.
Tačiau per laikotarpį tarp dviejų sporto renginių Paryžius gerokai sulėtėjo. Rugpjūtis paprastai yra mėnuo, kai daugelis paryžiečių atostogauja ir išvyksta iš miesto į pakrantės miestelius ar kaimą. Dėl to gatvės yra žymiai ramesnės, o daug įmonių, įskaitant restoranus, nė nedirba iki rugsėjo.
Kai kurie mieste likę paryžiečiai naudojasi santykine ramybe, kad atsikvėptų po olimpinių žaidynių.
„Manau, kad mums visiems reikėjo pertraukos po tiek džiūgavimo“, – sakė 27 metų buhalterė Alexia Latour, susitikusi su draugais Monso parke, prabangiame 17-ajame Paryžiaus rajone.
Jame buvo viena gyviausių sirgalių zonų per olimpines žaidynes. Dabar šurmulys išblėso, o gerbėjų zona tapo ramia šeimų veiklų erdve. Vietoj tiesioginių sporto transliacijų šiuo metu dideliuose ekranuose rodomi visai šeimai skirti filmai ir koncertai.
Palyginus su „2 500 lankytojų, (dabar čia apsilanko) iki mažiau nei 100 per dieną, daugiausia vietiniai“, – sakė Alexas Lemaistre'as, prižiūrintis gerbėjų zoną.
„Mūsų tikslas yra išlaikyti olimpinę dvasią, bet tai gana sunku. Dabar neturime tokių prancūzų sportininkų kaip Leonas Marchand'as, kuris mus nudžiugintų“, – teigė vyras.
51 metų Yannas Nguyenas, atvykęs į gerbėjų zoną pasižiūrėti popietės muzikinio pasirodymo, sakė nesąs tikras, kad Paryžius sugebės išlaikyti tokį pat susidomėjimą ir paralimpinėmis žaidynėmis.
„Man atrodo šiek tiek keista, kad paralimpinės žaidynės neprasidėjo iškart po olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos, – sakė Y. Nguyenas. – Čia rugsėjis – naujų mokslo metų pradžia. Nesu tikras, kaip bus išlaikyta šventinė atmosfera.“
Nepaisant tylesnių gatvių, tebėra užtikrinamas didesnis saugumas. Ginkluoti policijos pareigūnai patruliuoja pagrindinėse vietose, primindami apie olimpinių žaidynių metu taikomas sustiprintas saugumo priemones.
Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas anksčiau šią savaitę sakė, kad per paralimpines žaidynes dirbs apie 25 tūkst. policijos pareigūnų.
Policijos pajėgos taip pat bus dislokuotos per paralimpinių žaidynių deglo estafetę – liepsna į Prancūziją atkeliaus sekmadienį iš Stok Mandevilio – Anglijos kaimo, kuris laikomas paralimpinių žaidynių gimtine.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!