Pirmasis iš Lietuvos klubų kovas Europos taurių turnyruose pradėjo „Ekranas“. Šiandien Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione UEFA Intertoto taurės pirmojo etapo pirmose rungtynėse šeimininkai surėmė ginklus su Estijos Narvos FC „Trans“ ekipa.

Lietuviai, pačioje susitikimo pabaigoje realizavę 11 metrų baudinį, šventė pergalę 1:0 ir įgijo minimalią persvarą prieš antrąją akistatą, kuri vyks po savaitės Narvos mieste.

Prieš mačą panevėžiečių treneris Valdas Urbonas tikino, kad jo komanda sieks susikrauti apčiuopiamą persvarą prieš atsakomąjį susitikimą išvykoje, kad ten nekiltų problemų. Vis dėlto tas kalbas paversti darbais „Ekrano“ futbolininkams sekėsi labai sunkiai.

Pirmajame kėlinyje Panevėžio ekipa turėjo aiškų pranašumą ir kontroliavo žaidimą, bet itin pavojingų progų sukurti jai beveik nepavyko. Didžiausias gaisras svečių iš Estijos baudos aikštelėje kilo 28 minutę, kai po Egidijaus Varno tolimo šūvio kamuolys atsitrenkė į „Trans“ vartų skersinį.

Nesikeitė abiejų komandų žaidimo braižas ir po pertraukos. Estai sąmoningai atidavė iniciatyvą šeimininkams, o patys, susispaudę gynyboje, sėkmingai atsimušinėjo nuo visų „Ekrano“ išpuolių. Ir kai jau buvo panašu, kad „Trans“ komandai pavyks išsaugoti savo vartus sausus iki pat rungtynių pabaigos ir išsivežti nulines lygiąsias, panevėžiečiams pavyko pralaužti Estijos klubo gynybines užkardas.

86 minutę Nikolajus Losanovas savo baudos aikštelėje neleistinai sustabdė puolėją Egidijų Varną ir teisėjas iš San Marino Gabriele Rossi nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Prie atžymos atsistojusio po keitimo aikštėje pasirodžiusio Deimantas Bičkos koja nesudrebėjo ir jis išplėšė pergalę 1:0.

Priminsime, kad jeigu Lietuvos ekipai pavyktų įveikti estų barjerą, kitame Intertoto taurės etape mūsiškių lauktų grėsmingas varžovas – daugkartinis Norvegijos čempionas Trondheimo „Rosenborg“.

Panevėžio „Ekranas“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: vartininkas - Bogdanas Stefanovičius, gynėjai - Nerijus Sasnauskas, Taavi Rahnas, Giedrius Tomkevičius, Alfredas Skroblas, saugai - Dušan Matovič, Žilvinas Banys, Laurynas Rimavičius, Andrius Arlauskas, puolėjai – Vitalijus Kavaliauskas, Egidijus Varnas.