Olimpinių žaidynių pelenės istorijos: pabėgėlė buvo per plauką nuo medalio

Tokijo vasaros olimpinės žaidynės prasidėjo visai neseniai, bet jose jau netrūksta įkvepiančių istorijų.

2020 m. taekvondo kovotoja Kimia Alizadeh Irane neapsikentė žeminančio vietinių požiūrio į moteris ir nusprendė pabėgti iš šalies. Prieglobstį jai suteikė Vokietija, o tarptautinis olimpinis komitetas įtraukė ją į olimpinę pabėgėlių rinktinę.

Sekmadienį K.Alizadeh puikiai kovėsi svorio kategorijoje iki 57 kg ir vos netapo pirmąja istorijoje olimpine prizininke iš pabėgėlių rinktinės. Iranietė aštuntfinalyje 16:12 eliminavo 2012 m. ir 2016 m. olimpinę čempionę britę Jadę Jones ir pribloškė daugelį sporto gerbėjų.

Pusfinalyje K.Alizadeh 3:10 nusileido rusei Tatjanai Mininai, o mažajame finale 6:8 pralaimėjo turkei Haticei Kubrai Ilgun.

Gražią istoriją galima papasakoti ir iš olimpinio vyrų fechtavimo špaga turnyro, kurį laimėjo prancūzas Romainas Cannone. 24-erių metų sportininkas prieš kiek daugiau nei mėnesį net neturėjo vietos Tokijo olimpiadoje. Jis į Prancūzijos fechtavimo rinktinės paraišką buvo įrašytas tik kaip atsarginis sportininkas, jei kas nors nutiktų pagrindinės rinktinės nariams.

Birželio 18 d. pranešta, kad Danielis Jerentas buvo pagautas dėl dopingo vartojimo. Jo vietą prancūzai atidavė R.Cannone ir jis pribloškė visus. Kol jo kolegos krito ankstesniuose olimpiados etapuose, R.Cannone skynė vieną pergalę po kitos ir kovoje dėl aukso 15:10 pranoko vengrą Gergely Siklosį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų