Olimpiniame Tokijo baseine ilgai laukti sensacijos nereikėjo – sekmadienį vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale auksą laimėjo vos 18-os metų tunisietis Ahmedas Hafnaoui.

Tuniso sportininkas šeštadienį atrankoje buvo 8-as ir tik nugvelbė paskutinį bilietą į finalą. Jau vien tai buvo vadinama dideliu jo laimėjimu, mat už borto liko ir Danas Rapšys, ir nemažai kitų pajėgių sportininkų.

Finale A.Hafnaoui teko plaukti kraštiniame – 8-ame – take. Tunisietis startavo neblogai, pirmus 50 m nuplaukė 4-as, o po 100 m pakilo į trečią vietą. Įpusėjus distancijai A.Hafnaoui jau buvo antras ir daugelis spėliojo, kad „sės“ 18-mečio „baterijos“. Likus 100 m tunisietis vis dar buvo antras ir turėjo 0.35 sek. deficitą iki lyderio australo Jacko McLoughlino. Per kitus 50 m skirtumas sumažėjo tik 0.04 sek.

Atrodė, kad J.McLoughlinas išlaikys pirmą vietą, tačiau paskutiniams 50 m jam neužteko jėgų, o A.Hafnaoui fantastiškai nuplaukė paskutinę distancijos dalį ir šventė sensacingą pergalę (3:43.36). J.McLoughlinas tenkinosi sidabru (3:43.52), o bronza pasidabino amerikietis Kieranas Smithas (3:43.94).

„Tikrai nesitikėjau laimėti. Tai neįtikėtina. Negalėjau patikėti, kad laimėjau tol, kol neatsisukau ir nepamačiau savo veido dideliame ekrane. Aš apskritai buvau nustebęs, kad patekau į finalą, o dabar dar laimėjau auksą“, – stebėjosi A.Hafnaoui.

Sekmadienį baseine buvo pagerintas ir pasaulio rekordas. Australės Bronte Campbell, Meg Harris, Emma McKeon ir Cate Campbell laimėjo estafetės 4x100 m laisvuoju stiliumi auksą su geriausiu rezultatu istorijoje – 3 min. 29.69 sek.