Olimpinėse žaidynėse „nuteisėjautas“ Eimantas Stanionis: visi mano planai žlugo Specialiai iš Rio

„Mačiau naujienas, bet kas iš to? Apmaudo tai nenuplaus. Dabar tiesiog buvo padarytas gerai apgalvotas žingsnis. Pašalino teisėjus? Kada? Likus dviem dienoms iki olimpiados pabaigos“, - kalbėjo olimpietis boksininkas Eimantas Stanionis.

20

Rio olimpinėse žaidynėse jis baigė savo kelią link medalių po antrosios kovos, kurią, pasak ekspertų, turėjo laimėti lietuvis. E. Stanionis pirmoje kovoje 3:0 įveikė Wei Liu iš Kinijos, o antrajame rate lietuviui buvo įskaitytas pralaimėjimas 0:3 uzbekui Šachramui Gijasovui.

Likus vos kelioms dienoms iki žaidynių pabaigos buvo paskelbta, kad trys arbitrai, teisėjavę kovoms, kuriose dalyvavo Lietuvos boksininkai, yra nušalinti nuo teisėjavimo. Iš viso buvo pašalinti septyni teisėjai.

„Iškilo viskas į viešumą. Manau, tarptautinė mėgėjų bokso federacija (AIBA) išsigando, kad boksas gali būti išbrauktas iš olimpinių sporto šakų sąrašo. Jau po Londono olimpinių žaidynių buvo įtarimų ir kalbų, dabar vėl kilo triukšmas“, - jau grįžęs į Lietuvą kalbėjo E. Stanionis.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Eimantas Stanionis krito aštuntfinalyje

Savo drąsia nuomonę apie šių žaidynių bokso čempionus ir AIBA lietuvis buvo parašęs socialiniame tinkle „Facebook“. „Tiesą parašiau, todėl niekas nepyksta. Jei meluočiau, galėtų pykti“, - sakė E. Stanionis prieš kelias dienas parašęs, kad čempionai yra bailiai, o federacija taip bando uždirbti pinigų.

Lietuvos boksininkas patikino, kad šis akibrokštas jo neprivers mesti bokso. „Tai yra mano gyvenimas, rankų nenuleisiu ir tokie dalykai tikrai man nesugriaus gyvenimo. Man nepavyko, jie padarė savo. Ar aš dabar turiu mesti boksą? Man jau ne vieną kartą yra taip buvę. Toliau sportuosiu, atsikvėpsiu šiek tiek dabar... Tik gaila tų metų, kurių tikslas buvo šios žaidynės“, - sakė 22-ų boksininkas.

Paprašytas įvertinti, kiek buvo nubraukta, E. Stanionis prakalbo atvirai: „Juk ne vienas dirbau tuos keturis metus. Dirba visi sportininkai, tačiau teisėjai skaičiuoja titulus. Jei į ringą išeisi su pasaulio čempionu – jis laimės. Nesvarbu, kad iš tiesų laimėjai tu. Pergalę atiduos favoritui. Tokioje kovoje turi padaryti dvigubai daugiau... Gal net trigubai. Ir vis vien nežinosi, ar teisėjai atiduos tau pergalę“.

REKLAMA

„Žmonės rašė komentaruose, kad reikia varžovą nokautuoti ir nekils niekam klausimų. Tačiau tai yra praktiškai neįmanoma, nes boksuojamės su storomis pirštinėmis. Su jomis yra sunku nokautuoti sau lygų varžovą, - kalbėjo E. Stanionis. - Per olimpines žaidynes buvo gal tik keturi nokautai, jų niekada nebūna daug“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų