Nusivylęs Rimas Kurtinaitis: iš „Lietuvos ryto“ likęs tik pavadinimas

„Kai kurie žaidėjai yra nevaldomi, man nesuprantami. Kartais norėčiau suprasti, ką daro Giedraitis, Fisheris“, – po pralaimėtos pusfinalio serijos prieš Panevėžio „Lietkabelį“ kalbėjo Rimas Kurtinaitis.

99

Sostinės ekipa pralaimėjo 86:77 ir turės tenkintis mažuoju finalu, kuriame dėl trečiosios vietos kovos su Klaipėdos „Neptūnu“.

(99 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LKL pusfinalis: „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“

Itin atvirą interviu davęs Rimas Kurtinaitis pripažino, kad jo žaidėjai nesilaiko drausmės, yra neprofesionalūs, o iš „Lietuvos ryto“ klubo yra likęs tik pavadinimas. „Tikrai galiu pasakyti, kad tas, kuris turi didesnę širdį, geriau stengiasi, nugali bet kokius meistrus, bet kokius užsieniečius“, – atviravo vilniečių treneris.

– Šiandien jūsų taktikoje buvo pakeitimų. Deividas Gailius starto penkete, išimtas Artūras Jomantas. Kaip tai pakomentuotumėt?

– Mums reikėjo metiko. Ant Jomanto eina visi padėt, o ar Jomantas įmes, ar neįmes, yra sėkmės reikalas. Gailius – geresnis metikas. Kelis kartus pasiteisino, bet visumoj didelio pakitimo neįvyko. Kai pradėjome žaisti žemu penketu, mums pavyko pasivyti, bet neužteko stabilumo, tvarkingumo. Išlikom, kaip ir visą sezoną, stabiliai neįmetantys baudų, pridarantys klaidų.

REKLAMA

– Tikslas buvo finalas, dabar bus mažasis finalas, ar pavyks mobilizuotis?

– Matot, aš su šita komanda sutikau daug keistenybių. Ką reiškia žodis motyvuotis? Jūs man pasakykit, kokią motyvacija turi broliai Lavrinovičiai, Lukauskis? Jie – žmonės metuose, savo pasiekę, uždirbę pinigų. Jie atėjo, kadangi yra lietuviai, ir žaidžia krepšinį. Ką jie gali dar gyvenime pasiekt, tai, jei broliai traumuotųsi, neduok dieve, tai gali pasiekti invalido vežimėlį. Jie tokia energija žaidžia ir tai duoda vaisius.

Pas mane yra krūva žaidėjų, kuriuos kiekvieną dieną reikia motyvuot. Bėk, šok, imk kamuolį. Dabar prieš Klaipėdą. Kokia motyvacija? Turim žaist. Turime perstumdyti žaidėjus. Ypač – amerikiečius. Manęs netenkina toks jų nusiteikimas, atsakomybės jausmo nebuvimas. Kas yra svarbu gyvenime, kas nesvarbu.

– Gal jaunojo Margirio Normanto žaidimas yra šioks toks pozityvas?

– Aš tikėjausi, kad jis progresuos solidžiau. Labai nenuspėjamas. Jei kalbame apie jauno žaidėjų įsiliejimą į profesionalų krepšinį, turi pradėti nuo nulio, o ne nuo klaidų arba įmetimų. Jis labai nestabilus. Kartais sužaidžia neblogai, kartais privelia tokio vaikiško blogo. Šiandien negalėčiau pasakyti nieko blogo. Malėsi, lakstė jisai, mėtė, nepataikė, papasavo kartais.

– Ketvirtajame kėlinyje, kai buvo lygus rezultatas, buvo laisvų netaiklių tritaškių. Gal ir sėkmės pritrūko?

– Sėkmė aplanko stipresnį, tą, kuris labiau nori. Šiose rungtynėse buvo keletas momentų, kai trūko vieno tritaškio laisviem. Galėjom, reikėjo ir neįvykdėm. <...> Galvoju, kad tai yra žaidėjų meistriškumas. Nenoriu net kalbėti apie baudas. Neturiu jokio paaiškinimo, kodėl pastoviai neįmetam po 10 baudų. Tokiose rungtynėse, kur viskas vyksta taškas į tašką, nežiūrint galinio rezultato, viskas vyksta tris kėlinukus: kas perims iniciatyvą, kas įmes. Kad ir šiandien, „Lietkabelis“ metė 90% baudų. Kada buvo sunkūs momentai, jie įmetė. Mes metėm 50%. Visas pasaulis juokėsi iš Shaquille`o O`Nealo, kad jis metė 56% baudų metimų. Mūsų komandos yra toks lygis. Ar tai psichologija, ar talentas. Nežinau.

REKLAMA

– Kalbėjot apie žaidėjų motyvacijos sunkumus. Ar tai yra asmeninės jų problemos, ar tai pirmos sezono pusės palikimas?

– Nenoriu kalbėti. Aš galvoju, kad šiek tiek meistriškumo stoka, bet meistriškumą gali pakeisti noru. Nekalbu apie tokias lemiamais momentais Gordono technines baudas, kur daugiau jis savim grožisi negu komandai duoda naudos. Daug smulkių niuansų, o galinis rezultatas toks, koks yra. Jei pamenat, kai pralaimėjome Utenai, visi sakė „siurprizas“. Aš sakiau, kad tai ne siurprizas. Taip, kaip mes šiandien atrodom, toks mūsų pajėgumas. Tai – ne ta komanda, kuri buvo prieš 7 metus. Liko tik pavadinimas, o žaidėjai… matot, kokie jie yra. Nenoriu sakyti, kad jie blogi ar geri. Jie nėra tokio lygio, kad lygiuotųsi į Europos taurės finalus ar Eurolygą. Tai yra komanda ir tiek.

– Ko tuomet reikėtų šiai komandai?

– Jei kalbant apie komplektaciją, tai visų pirma reikėtų gero penkto numerio ir įžaidėjo. Tada gali stumdyti aplink šituos du žaidėjus ir kažką komplektuot. Pamenat, mes turėjome Chucką Eidsoną ir Marijoną Petravičių. Tada gali lipdyti, ką nori. Jei neturi žmonių, kurie laksto, kurie atitinka kažkokius bėgimo testus, tada sunku kažką padaryt.

– Gal naktinis gyvenimas trukdo?

– Irgi žinai, ane? Nes aš žinau, kaip mano amerikiečiai praleido naktis, tik nenoriu plėstis. Yra klubo vadovybė, kuri turi priimti sprendimus ir aiškintis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų