Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
42
Mačo akimrka. (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą „Avia solutions group“ arenoje Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ susirungė pirmosiose finalo serijos rungtynėse, kuriose 77:68 (17:26; 19:10; 27:17; 14:15) nugalėjo panevėžiečiai.

42

Ketvirtadienio vakarą „Avia solutions group“ arenoje Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ susirungė pirmosiose finalo serijos rungtynėse, kuriose 77:68 (17:26; 19:10; 27:17; 14:15) nugalėjo panevėžiečiai.

REKLAMA

Rungtynes lyg ant sparnų pradėję vilniečiai rinkosi taškus, tuo tarpu varžovai pirmąjį taiklų metimą pelnė tik sužaidus pusę pirmo ketvirčio. Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ neleido aikštės šeimininkams per daug atitrūkti ir atrodė kur kas solidžiau tiek puolime, tiek gynyboje. Vis dėlto po pertraukos vaizdas pasikeitė.

 Praėjus kiek daugiau nei pusei trečiojo ketvirčio panevėžiečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį, o spurtu užbaigę kėlinį pirmavo jau net 63:53.

Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje šeimininkai su gausiu palaikymu nesirengė pasiduoti ir kvėpavo varžovams į nugarą, vis dėlto panevėžiečiai puikiai atsilaikė ir iškovojo pirmąją pergalę serijoje.

REKLAMA

Po sunkios, bet sėkmingai pasibaigusios kovos įžvalgomis dalinosi Panevėžio „Lietkabelio“ kapitonas Vytenis Lipkevičius.

Rungtynės tokios, kaip ir tikėjomės – finalas. Žinojom bus fizinė kova, lupsimės. Pradžioje gal jautėsi finalo varžybų įtampėlė. Fanų ir mūsų nemažai atvažiavo, gera atmosfera. Tik gal truputį perlenkėm su ta įtampą, ko pasekoje pradžioje buvo tokie sakyčiau kvaili sprendimai, klaidos, kurie leido varžovams pabėgti į priekį 12:0. Bet aš manau, kaip ir treneris sakė, reikia pasidžiaugti, kad mes tokiam rezultatui esant nepradėjom vieni į kitus pirštais rodyt, kas čia kaltas, kas čia ką padarė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesiog žingsnelis po žingsnelio sukandę dantis lipom, grįžom į rungtynes, o po to matėsi, kad ir „Rytas“ pradėjo tokią įtampėlę jausti. Džiaugiuosi, kad laimėjom. Mes čia per daug nieko nepadarėm ir dėjom vieną žingsnelį savo tikslo link“, – teigė krepšininkas.

Antros rungtynės iš 2 laimėtos šitoje arenoje, ar galima sakyti, kad čia kažkiek lengviau žaisti negu „Jeep“?

Nežinau. „Jeep“ arena kaip mažesnė, tai atmosfera visai kita, akustika kitokia. Bet aš nesureikšminu šitų dalykų, manau, pergalė prieš „Rytą“ bet kur yra pergalė. Džiaugiamės laimėtomis varžybomis ir ilsimės, ruošiamės kitoms rungtynėms.

Kokia situacija po patirtos traumos?

Jeigu žaidžiau, reiškiasi nėra taip blogai. Galėtų būti gal geriau, bet tokia sezono stadija, kad tiesiog to noro daug ir per tą norą važiuoji. Tas pasekmes vasarą reikės gydytis. 

Eilę rungtynių šį sezoną išlipat iš dviženklio deficito iš kur tas mentalitetas atėjo?

REKLAMA
REKLAMA

Aš manau, kad sezonas Europos taurėj tikrai daug davė ir tas pas mus pasireiškė komandoj, kad pralaimėdami mes nepradedam panikuoti ir vienas kito kaltinti. Sukandę dantis stengiamės kažką padaryti, kiek kiekvienas nuo savęs galim ir eilę rungtynių tas duoda rezultatus. Ir aš manau, tai ir parodo vienybę. Čia stebuklų neišrasi, čia tiesiog grauži tą parketą ir lipi, kovoji ir kartais tas rezultatas ateina.  

Kiek tai yra trenerio įtaka?

Treneris yra visa mūsų galva, jis mums tas gaires nupiešė ir mes paskui sekėm. Šis žmogus, nuo pat pradžios sezono sakė, kad mes būsim finale. Pradžioj gal net mes patys iš pradžių gal tuo netikėjom. Aš nekalbu apie visą aplinką, bet tas žingsnis po žingsnio žaidimas pradėjo gerėti ir tas natūraliai atsirado pasitikėjimas. Čia kaip sakant, trenerio nuopelnai yra dideli. Nes tokius žaidėjus kaip mes treneris sugeba pastatyti į reikiamą vietą ir išspausti iš mūsų maksimumą. O tada ir rezultatas toks smagus. 

REKLAMA
REKLAMA

Eilėj sėkmingų epizodų jūs nereaguojat, nerėkiat. Šaltu veidu viską darot. Esat susitarę?

Nežinau, tų emocijų kartais būna, bet žaisdamas metams bėgant supranti, kad visos nereikalingos emocijos kainuoja labai daug energijos. O kartais jos gale rungtynių ir pritrūksta. Aš manau, džiaugtis reikia seriją laimėjus, kas bus jeigu dabar laimi, o po to keturias pralaimėsi. Niekam neįdomu. Pasidžiaugėm santūriai 1-0, ilsimės ir važiuojame namo.

Kas bus svarbiausia rungtynėse Panevėžyje?

Visose manau, bus svarbiausi tie patys dalykai, tai atlaikyti fiziškumą ir neduoti jiems iš klaidų bėgti į greitą puolimą. Taip pat atkovoti kamuoliai puolime, ką jie visą sezoną gerai daro. Tai šiuos dalykus pristabdžius, manau, viskas mūsų rankose.

Šiandien buvot audringai palaikomi savo sirgalių, nors ir išvykoje. ką norėtumėte jiems perduoti?

Tiesiog galiu pasakyti didelį ačiū, nes sezonui persivertus į kitą pusę, mes tikrai jautėm, kad tas susidomėjimas tiek sirgalių arenoje, tiek visur aplinkui tik auga ir auga. Dabar atėjus į atkrintamąsias, kas darosi Panevėžyje arenoje yra nerealu. Mes kiek sulaukiama žinučių po kiekvienų rungtynių iš visos Lietuvos, iš žmonių, kurie mus palaiko. Didelis ačiū ir visų lauksime sekmadienį Panevėžyje. Tikiuosi, kad bus pilna arena ir vėl nereali atmosfera. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų