Klaipėdos “Neptūnas” Atėnuose vykusiose paskutinėse Europos taurės F grupės rungtynėse trečiajame kėlinyje 16 taškų skirtumu (58:42) pirmavo prieš Atėnų AEK ekipą, tačiau galiausiai po nervų karo nusileido graikams rezultatu 71:75.

Daugkartiniai Eurolygos dalyviai ir net buvę vicečempionai, aštuoniskart Graikijos čempionai Atėnų AEK krepšininkai išsikapstė paskutinėmis sekundėmis. Rungtynes Atėnuose klaipėdiečiai pradėjo sėkmingiau – greitai trūktelėjo į priekį – 5:0, o dar po kelių akimirkų pirmavo 12:5. Vėliau aikštės šeimininkai pasivijo ir net persvėrė rezultatą (20:17) tačiau ilgą laiką virė nuožmi ir atkakli kova. Neptūniečiai į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami minimalią persvarą – 34:33.

Po atokvėpio minutėlių „Neptūnas“ kovėsi lyg ant bangos, daugiausiai Danieliaus Ewingo, Jerai Granto ir Martyno Mažeikos pastangomis, gretai susikrovė 15 taškų pranašumą - 55:40. Jau atrodė, kad pergalė klaipėdiečių rankose, tačiau ketvirtajame kėlinyje įsibėgėjo AEK lyderis Loukas Mavrokefalidis, kuris pridarė daugybę nemalonumų. Paskutiniajame kėlinyje neptūniečiams tarsi užsirišo krepšys ir teko susitaikyti su pralaimėjimu.

Jei klaipėdiečiai būtų laimėję šias rungtynes, būtų įsitaisę pirmoje F grupės vietoje, kadangi Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipa namuose rezultatu 81:75 nugalėjo F grupės lyderį Stambulo “Galatasaray“.

Priminsime, kad 2015 metų lapkričio 14 dieną Klaipėdos „Neptūnui“ „Švyturio“ arenoje taip pat tik per plauką nepavyko įveikti AEK. Tąkart Klaipėdoje pralaimėta po dramatiškos kovos rezultatu 80:86.

Nepaisant nesėkmės Atėnuose, klaipėdiečiai neturėtų nusiminti – atliktas išties juodas ir itin reikšmingas darbas: F grupėje iškovotos šešios pergalės, užimta antra vieta ir iškovotas kelialapis į antrąjį Europos taurės turnyro etapą. Vargu, ar tiek pergalių tokioje stiprioje grupėje tikėjosi net didžiausi krepšinio optimistai. Neptūniečiai – išties verti pagarbos, kadangi negailėdami jėgų ir nepaisydami jokių autoritetų „mirtininkų“ grupėje kovėsi su gilias tradicijas turinčiais bei milijonus vartančiais krepšinio grandais.