11
Rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio taurės E grupėje susitiko Ispanijos ir Kosta Rikos rinktinės. Po įspūdingo ispanų surengto įvarčių šou kostarikiečiai 0:7 patyrė skaudų sutriuškinimą.

11

Ispanai aikštėje karaliavo nuo pat rungtynių pradžios. Po 11 minučių žaidimo Dani Olmo pasiuntė kamuolį tiesiai į Japonijos rinktinės vartus. Prabėgus dar dešimtčiai minučių Ispanijos rinktinė pakėlė visus savo fanus ant kojų. Ispanijos fanai tiesiog šėlo, po to kai Marco Asensio  pasiuntė antrąjį įvartį į varžovų vartus. Galiausiai apie 31-tą minutę Ferranui Torresui pavyko realizuoti teisėjo skirtą 11 m. baudinį, kuris išvedė ispanus į priekį 3:0. Kosta Rikos futbolininkų žaidimas itin sulėtėjo, jiems nepavyko susikurti rimtesnių progų.

54-ąją minutę Ferranas Torresas pelno jau antrąjį savo įvartį visiškai nuginkluodamas Kosta Rikos vartininką. Sužaidus daugiau nei 60 minučių atrodė, vis labiau aiškėjo, jog kostarikiečiai neturi jokių šansų. Pastarieji per tiek laiko neatliko nei vieno smūgio į vartus, tuo tarpu ispanai laimę bandė 11 kartų iš kurių 4 buvo sėkmingi.

Puikų debiutu pasižymėjo Ispanijos futbolo jaunasis vunderkindas Gavi, kuris 74-ąją minutę įspūdingu smūgiu padidino ispanų persvarą iki 5:0.

Net ir rungtynėms bėgant į pabaigą ispanai nerodo jokio gailesčio. 89-ąją minutę šeštąjį įvartį į vartus pasiunčia Carlosas Soleras. Praėjus vos trims minutėms Ispanijos rinktinės 7-ojo numerio marškinėlius vilkintis Alvaro Morenta įmuša septintąjį įvartį. Kostarikiečiai neturi jokių šansų ir patiria skaudžiausią istorijoje sutriuškinimą 0:7.

Šios rungtynės – pirmasis oficialus komandų susitikimas. Rinktinės prieš tai yra kovojusios draugiškose rungtynėse, kuriose tris kartus triumfavo ispanai, vienos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

E grupėje taip pat varžosi Vokietija ir Japonija. Šios komandos kiek ankščiau jau išsiaiškino savo santykius. Po sunkios kovos Japonijos rinktinė parklupdė lyderiais laikomus vokiečius.

Startinės komandų sudėtys rungtynėms:

Rungtynių eiga:

Antras kėlinys:

90+3 min. Alvaro Morenta įmušą jau septintąjį Ispanijos rinktinės įvartį. Neįtikėtina! Ispanai priekyje 7:0.

90 min. Teisėjas prideda aštuonias minutes.

89 min. Ispanai nerodo jokio gailesčio! Dar vienas įvartis! Kamuolį į vartus pasiuntė Carlosas Soleras.

74 min. NEĮTIKĖTINA! Dar vienas įvartis! Jaunasis Ispanijos supertalentas Gavi padidina komandos persvarą iki 5:0.

70 min. Dani Olmo pasiuntė pavojingą smūgį, tačiau kostarikiečių vartininkas jį sėkmingai atrėmė.

54 min. ĮVARTIS!!! Ketvirtąjį įvartį ispanams nuginkluodamas japonų vartininką įrašo Ferranas Torresas.

48 min. Netikslus ispanų smūgis skriejo virš vartų.

Pirmas kėlinys:

45+5 min. Po pirmojo kėlinio Ispanijos rinktinė turi užtikrintą persvarą 3:0.

45 min. Pridedamos papildomos penkios žaidimo minutės.

31 min. Ferranui Torresui pavyksta realizuoti teisėjo skirtą 11 m. baudinį. Ispanai pirmauja 3:0.

21 min. Katare šėlsta Ispanijos rinktinės fanai! Dar vieną įvartį į Kosta Rikos rinktinės vartus siunčia Marco Asensio. Ispanija pirmauja 2:0.

11 min. ĮVARTIS!!! Dani Olmo antrasis bandymas nemeluoja ir įrašo komandai pirmąjį įvartį. Ispanai priekyje 1:0.

5 min. Štai ir pirmoji rimtesnė proga, tačiau Dani Olmo smūgiuoja pro šalį.