Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateinančios Pekino žiemos olimpinės žaidynės Lietuvos biatlonui taps istorinėmis. Po sėkmingos olimpinės atrankos biatlono federacija į žaidynes deleguos keturis biatlonininkus.

Ateinančios Pekino žiemos olimpinės žaidynės Lietuvos biatlonui taps istorinėmis. Po sėkmingos olimpinės atrankos biatlono federacija į žaidynes deleguos keturis biatlonininkus.

REKLAMA

Trečią kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaus Vytautas Strolia ir Tomas Kaukėnas, o Karolis Dombrovskis ir Linas Banys jose debiutuos. Visas ketvertukas varžysis ir prestižinėje vyrų estafečių rungtyje.

23 metų L. Banys tik prieš ketverius metus pradėjo reguliariai dalyvauti suaugusiųjų biatlono varžybose, o Pekine jo laukia kol kas didžiausias karjeros išbandymas. Jaudulio yra, bet trikdančias mintis sportininkas mėgina vyti šalin.

Olimpiada turi išskirtinį prestižą, bet stengiuosi to nesureikšminti. Jei imsiu jaudintis – bus tik blogiau ir neparodysiu, ką galiu. Todėl visas mintis bandau sutelkti vien pasiruošimui“, – portalui tv3.lt duotame interviu pasakojo L. Banys.

REKLAMA

Biatlono rinktinėje jam labai padeda solidžią patirtį sukaupę T. Kaukėnas ir V. Strolia: „Tai yra didelis pliusas. Iki šiol man didžiausias renginys buvo jaunimo olimpinės žaidynės, kur užėmiau 13 vietą. Vėliau svajojau apie suaugusiųjų olimpiadą ir šį tikslą pasiekiau sėkmingai.“

Niūrias mintis nugalėjo

Kaip ir daugelis olimpinių žiemos sporto šakų atstovų, L. Banys gimė ir augo rytų Lietuvoje. Jis ir biatlono rinktinės lyderis V. Strolia yra anykštėnai. O į sportą Liną atvedė šeimos nariai.

„Vyresnis brolis su sese Anykščiuose lankė biatloną. Aš buvau pirmokas, kai į treniruotes atsivedė ir mane. Brolis su sese vėliau savo sportines karjeras nutraukė, o aš pasilikau. Iš pradžių didelių ambicijų neturėjau, bet rezultatai ėmė gerėti ir užsikabinau. Esu labai dėkingas savo pirmajam treneriui Broniui Vitkūnui – jis paklojo pamatus mano sportinei karjerai“, – tvirtino L. Banys, kurį biatlono rinktinėje dabar treniruoja Sergejus Sakalouskis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje yra tik dvi biatlono treniruočių bazės – Ignalinoje ir Nemenčinėje. Tad anykštėnams tenka verstis kaip išmano.

„Mudu su V. Strolia Anykščiuose neturime nei šaudyklos, nei riedučių trasos. Todėl vasarą treniruojamės riedslidėmis ant pėsčiųjų takų ar net bendrojo naudojimo keliuose. Tikiuosi, gimtajame mieste sąlygos treniruotėms pagerės“, – šyptelėjo olimpietis.

Kiekvienas biatlonininkas patikins, kad šioje sporto šakoje šaudymas yra daugiausiai kantrybės ir nervų reikalaujanti rungtis. Nusimušus taikikliui, ne vienam atletui buvo kilusi mintis mesti šį sportą.

L. Banys – ne išimtis.

„Tokių minčių buvo ne kartą. Biatlonas reikalauja be galo daug darbo ir kantrybės. Jaunimo varžybose šaudydavau netobulai, bet šį trūkumą kompensuodavau darbu kojomis. Ir rezultatai buvo neblogi. O perėjus į vyrų sportą supratau, kad čia visai kitas lygis ir daug atsilieku nuo kitų. Pasitaikė juoda atkarpa, kai net estafečių varžybose „užsidirbdavau“ baudos ratų. Psichologiškai buvo sunku, ne kartą ketinau sportą mesti. Bet nusiramini, viską apgalvoji ir važiuoji toliau“, – atviravo biatlonininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Drauge su kitais olimpinės biatlono rinktinės nariais L. Banys į Lietuvą trumpam užsuko tik per šv. Kalėdas. Naujuosius sutiko stovykloje Čekijoje, o vėliau tęsė savo pasirodymą IBU pasaulio taurės varžybose.

Ateinantį savaitgalį vyksiantis pasaulio taurės etapas Antholce (Italija) – paskutinė repeticija prieš Pekino olimpiadą. Lietuviai Antholce ketina startuoti tik vyrų estafetės 4 x 7,5 km rungtyje. Jauniausias rinktinės narys ne sykį dalyvavo estafečių varžybose, bet kiekvieną kartą jose pasisemia naujos patirties.

„Jau nesu naujokas, tačiau po kiekvienų varžybų atrandu savo klaidas. Kartais jos atrodo elementarios, kartais būna „paslėptos“. Šį sezoną mano šaudymas pagerėjo. Tai nėra stulbinamas progresas, bet atsirado stabilumas. Tokiame amžiuje stabilumas labai svarbus. Tikiuosi, kad olimpiada taps geru tramplinu į sportinės karjeros pradžią“, – vylėsi L. Banys.

Nugalėtojai kalba viską

Vyrų komanda pasaulio taurės estafečių varžybose šį sezoną dalyvavo tris kartus. Geriausiai sekėsi Estešunde (Švedija), kur buvo užimta 14 vieta tarp 22 finišavusių rinktinių.

REKLAMA
REKLAMA

Visus tris sykius L. Banys Lietuvos komandoje šliuoždavo ketvirtoje pamainoje ir jam tekdavo privilegija kirsti finišo liniją.

„Negaliu pasakyti, kelintam estafečių varžybose startuoti parankiausia. Gali pirmas, gali ir ketvirtas – viskas priklauso nuo savijautos. Ketvirtam sunku ir psichologiškai, nes nuo tavo pasirodymo priklausys galutinė komandos vieta, o suklydus nebus laiko pasitaisyti. Lygiai taip pat geras pasirodymas pirmame etape lemia likusios estafetės eigą, – svarstė L. Banys. – Kiekvieno iš mūsų startuojančio pareiga pasirodyti kuo geriau. Nesame norvegų lygio, todėl turime kuo rečiau klysti ir greitai šliuožti.“

„Laimėtojų niekada niekas neklausia, ar jie kalbėjo tiesą“, – frazė, kuria L. Banys pasitinka savo sekėjus instagram socialiniame tinkle.

„Tai dviprasmiška mintis. Norėjau pabrėžti, kad jei esi nugalėtojas – ką bepasakytum, niekas nepaklaus ir nepasidomės, ar tai tiesa. Paprastas žmogus tikriausiai nebūtų išgirstas, o čempionai gali kalbėti ką nori, nes jie lyderiai“, – žinutę paaiškino sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos biatlonininkų komanda į Pekino olimpines žaidynes vyks po pasaulio taurės varžybų Antholce. Pasirengimas baigtas, o dabar svarbiausia – išvengti Covid-19 spąstų, nes užsikrėtus virusu gali perniek nueiti visas pasirengimo olimpiadai įdirbis.

„Savijauta nebloga. O koronaviruso saugausi save griežtai kontroliuodamas. Prieš kur nors einant pirmiausiai savęs paklausiu: ar tikrai man to reikia? Vengiu bet kokių nereikalingų kontaktų. Jei saugosi save, tikiu, ir siurprizų išvengsi, – tvirtino L. Banys. – Būtų be galo apmaudu praleisti žaidynes. Juk tai istorinis įvykis, nes į Pekiną vyksta net keturi biatlonininkai. Lietuvos biatlonas pastaraisiais metais mažais žingsniukais kryptingai ėjo į priekį. Geriausiai tai atspindi puikūs V. Strolios rezultatai. Malonu ir mums, ir biatlono gerbėjams.“

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali olimpiados transliuotoja Lietuvoje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų