tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
27
E. Stankevičius  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Penktadienio popietę Kaune buvo išrinktas naujasis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius. Vieninteliu kandidatu pareigoms užimti buvęs organizacijos vadovas atskleidė, kokių darbų pirmiausia imsis ir ar netrukdys valdymui santykiai su Arūnu Pukeliu.

27

Penktadienio popietę Kaune buvo išrinktas naujasis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius. Vieninteliu kandidatu pareigoms užimti buvęs organizacijos vadovas atskleidė, kokių darbų pirmiausia imsis ir ar netrukdys valdymui santykiai su Arūnu Pukeliu.

REKLAMA

Glaudžiai su futbolo bendruomene prieš LFF neeilinę konferenciją bendravęs E. Stankevičius teigė, kad jau nusimatė pagrindinius laukiančius darbus naujose pareigose:

„Pagrindinis tikslas bus pagelbėti futbolo klubams, akademijoms, kad futbolo trenerio profesija ir techninio direktoriaus pozicija būtų vertinama, kad kiek įmanoma daugiau būtų dotuojama iš valstybės.

Mūsų kertinis tikslas yra pagaliau surasti tą dialogą, normalų bendradarbiavimą su valdžios atstovais, su miestų, rajonų politikais.“

REKLAMA

Sieks išvengti rungtynių su Baltarusija

Vienas pagrindinių futbolo bendruomenei ir šiuo sportu besidomintiems žmonėms kylančių klausimų yra laukiančios Lietuvos futbolo rinktinės rungtynės su Baltarusija. Nors mačas numatytas tik kitų metų kovą, tačiau patvirtinti, ar ši akistata tikrai įvyks E. Stankevičius neskubėjo.

REKLAMA

„Dar palaukime. Jau pradėjome kalbas su UEFA, FIFA, o šiandien įgaunu visai kitą statusą kalbėtis su tarptautinėmis organizacijomis. Jau teko šią savaitę lankytis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje su visų sporto federacijų vadovais.

Nutarsime, pasirašysime dabar rezoliuciją, Vykdomajame komitete (VK) priimsime atitinkamą sprendimą ir padarysime viską, kad tų rungtynių išvengtume“, – tikino naujasis LFF vadovas.

Paklaustas, ar bus vengiama tik šių rungtynių, ar stengiamasi, kad rinktinės apskritai nebūtų suporuotos, E. Stankevičius sakė, kad jau turi idėją, kaip būtų galima pakeisti bendrą situaciją.

REKLAMA

„Kitas darbas bus toks, kad klubai nebūtų suporuoti, nes jiems yra aktualiausias šitas dalykas, o tokia situacija gali atsitikti. Čia bus darbas Nr. 1 bendraujant su UEFA, o tada jau kalbėsimės dėl galimų varžovų, kaip suporuoti.

Yra galbūt variantas susikeisti vietomis su Gibraltaru, nes esame surinkę tiek pat taškų grupėje. Bandysime apie visus įmanomus variantus kalbėtis“, – sakė jis.

LFF prezidentas teigė, kad oficialių kalbų dėl susikeitimo su Gibraltaro rinktine dar nebuvo, tačiau intenciją tarptautinėms organizacijoms jau spėjo išsakyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dar tikrai nežinome, čia tik mano pasvaičiojimas, mano crazy mintis.

Praeitą savaitę teko viešėti Milane, generalinių sekretorių susirinkime, kai kuriems UEFA darbuotojams apie tai jau užsiminiau, tai jie su šypsena pasižiūrėjo į šitą idėją, bet nieko nėra neįmanomo.

Tikrai per vėlai sureagavome į visą tą situaciją. Liko dabar šiek tiek daugiau nei vieneri metai iki būsimų rungtynių, tai padarysime viską, kad to išvengtume.“

Žada keisti įstatus

LFF prezidento rinkimuose E. Stankevičius buvo vienintelis kandidatas šioms pareigoms, tačiau jis neslėpė, kad tikėjosi sulaukti didesnės konkurencijos.

REKLAMA

„Iš tikrųjų nustebino, norėjau turėti konkurencijos. Su tais konkurentais – Deividu Šemberu, Tomu Danilevičiumi – kalbėjau, buvome realiausi trys pretendentai šiai pozicijai užimti.

Dieną iš dienos bendravau su futbolo bendruomene, ko galbūt nedarė kiti galimi kandidatai ir labiau koncentravosi į tarptautinį bendradarbiavimą, primirštant vietinę bendruomenę. Aš manau, kad nuo jos būtent viskas ir prasideda“, – svarstė naujasis prezidentas.

REKLAMA

Nors naujieji LFF įstatai buvo priimti praeitų metų pabaigoje, E. Stankevičius sakė, kad jau turi planą juos vėl keisti.

„Noras ir planas tai padaryti yra. Kalbėsiu su FIFA ir UEFA atstovais apie apskritai galimybę juos keisti.

Pavyzdžiui, manau, kad A lygos devintą vietą užėmęs klubas turėtų turėti teisę ir būti nusipelnęs būti LFF narių gretose. Taip pat galbūt kai kurių asociacijų atsisakymas ateityje ir perėjimas į departamentą.

Turėsime periodinį laikotarpį, kuomet tiek trenerių rengimo asociacija, tiek teisėjų asociacija pataps departamentais. Pasižiūrėsime, kaip seksis mums visa tai suorganizuoti. Jeigu matysiu, kad viskas vyksta pagal planą, tai neatsisakau minties, kad ir kitos šakinės organizacijos būtų keliamos į departamento lygį.“

REKLAMA
REKLAMA

Atsakė į klausimus dėl A. Pukelio įtakos

Ne paslaptis, kad futbolo užkulisiuose pro akis nepraslysta faktas, jog E. Stankevičius yra kaunietis ir palaiko santykius su A. Pukeliu ir Žydrūnu Buzu, kurie neteko pareigų VK dėl savo teistumo. Visgi, į tokias kalbas pats E. Stankevičius atsakė su šypsena.

„Aš juokauju su žmona, kad gal reikės persikelti į Vilnių ir iš jo važinėti į Kauną, kad to šleifo nebūtų.

Jeigu esu ilgiausiai einantis generalinio sekretoriaus pareigas, tai reiškia, kad palaikymas ir sutarimas yra. Šiandien tikiu, kad VK sudėtis didžiąja dalimi pasikeis. Tikrai kai kurie VK nariai nebetęs savo veiklos ir manau, kad rasiu bendrą kalbą su naujais VK nariais“, – kalbėjo LFF prezidentas.

REKLAMA

Paklaustas, ką atsakytų kritikams, kurie teigia, jog A. Pukelis vis dar gali daryti įtaką, E. Stankevičius sakė manantis, kad „čia yra šiek tiek per daug sutirštinamos spalvos ir telkiama per daug dėmesio.“

„Vėlgi, pasikeitusiems VK nariams ir pasitraukusiems iš apskričių prezidentų pareigų nėra uždrausta dalyvauti futbolo veikloje, yra klubo valdyba ar tos pačios apskrities valdyba. Aš manau, kad galima susitikinėti su tam tikrais asmenimis, kol nėra kitaip įpareigota“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų