26
T. Dimša (Žygimanto Vingelio nuotr.)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė kontrolinių rungtynių ciklą prieš olimpinio krepšinio atrankos turnyrą Kaune. Mūsiškiai 95:69 (25:22, 20:13, 28:17, 22:17) dar sykį nugalėjo Dominikos Respubliką.

26

Birželio 18-ąją lietuviai 95:62 sudavė pirmą smūgį Dominikos Respublikai, o birželio 22-ąją užtikrintai 78:61 sudorojo Rusijos krepšininkus.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai birželio 29-ąją pradės kovą dėl bilieto į Tokijo olimpines žaidynes. Pirmoji akistata – prieš Venesuelą. Mačą tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Šioms rungtynėms rinktinės trenerių štabas ant suolo patupdė vienus lyderių Marių Grigonį ir Domantą Sabonį. Jų vietą užėmė praėjusiame mače nerungtyniavę Arnas Butkevičius ir Regimantas Miniotas.

Primename, kad D. Maskoliūnas dar turi priimti nemalonų sprendimą – du žaidėjai bus „atkabinti“ nuo rinktinės, nes atrankoje galima registruoti tik 12 krepšininkų.

Lietuvaičiai startavo įspūdinga Jono Valančiūno atkarpa – 213 cm „bokštas“ suvertė 11 taškų pirmajame kėlinyje. Vis tik varžovai naudojosi aukštaūgio lėtumu ir negailestingai daužė į šipulius lietuvių gynybinius įtvirtinimus.

Po pertraukos J. Valančiūnas sėdo ant suolo, o jo vietą užėmė mobilesni vidurio puolėjai Regimantas Miniotas ir Gytis Masiulis. Pagerėjusi gynyba iškart davė rezultatą – į pertrauką lietuvaičiai išsinešė dviženklį pranašumą (45:35).

Po pertraukos lietuvaičių spurtą inicijavo Lukas Lekavičius ir Mantas Kalnietis. Netrukus pranašumas jau perkopė ir 20-ties taškų ribą. Svečiai pabandė kiek aptirpdyti deficitą, bet visas ambicijas sulaužė viena M. Kalniečio ir dvi Tomo Dimšos tolimos bombos (73:52).

Galiausiai ketvirtajame kėlinyje liko laiko eksperimentams, o varžovai sugrįžti į rungtynes nei labai galėjo, nei labai norėjo.

Pasižymėti spėjo beveik visi rinktinės krepšininkai – be taškų liko tik R. Miniotas.

Lietuva: T. Dimša ir L. Lekavičius po 13, J. Valančiūnas 12, Rokas Jokubaitis 11, G. Masiulis 10 taškų.

Dominikos Respublika: Jonathanas Araujo 15, Angelis Nunezas 10, Gelvisas Solano 9 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Lietuvių gretose net keturi žaidėjai yra pelnę dviženklį taškų skaičių: R. Jokubaitis 11 tšk., J. Valančiūnas ir L. Lekavičius po 12 tšk., T. Dimša 13 tšk. Lietuviai ir toliau ramiai žingsniuoja link pergalės (80:58).

Iš pasirodžiusių aikštėje žaidėjų taškų kol kas nepelnė tik R. Miniotas. Ketvirtajame kėlinyje neblogą atkarpą žaidžia T. Sedekerskis (82:58).

Gaivaus oro gūsis R. Giedraičiui – puolėjas pelno tritaškį. Tikrai retas reiškinys šiame pasiruošimo cikle. Tikėkimės, kad tokių epizodų su laiku tik daugės (87:63).

Dar vienas sėkmingas R. Giedraičio epizodas. Perimtas kamuolys, perdavimas M. Kalniečiui ir tritaškis (92:63).

Trečiasis kėlinys: Lietuva 73:52 Dominikos Respublika (25:22, 45:35)

Panašu, kad lietuviai nori kuo greičiau išaiškinti mačo nugalėtoją. Galingas spurtas 6:0 pasiunčia varžovus į minutės pertraukėlę (51:35).

Lietuviai kesinasi perkopti 20 taškų pranašumo ribą, bet entuziazmą vis prigesina Dominikos Respublikos toliašaudė artilerija (56:41).

Vertas pagyrų šiandien L. Lekavičius. Per 11 minučių mažylis pelnė 12 taškų ir atakavo idealiai (2/2 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud. met.). Po M. Kalniečio ir T. Dimšos tritaškių lietuvių pranašumas kyla iki 18 taškų (65:47). T. Dimša įridena dar vieną tolimą metimą (68:47).

Iki kėlinio pabaigos lietuviai išlaiko pranašumą ir panašu, kad lemiamame ketvirtyje jausis visiškai ramūs dėl pergalės.

Antrasis kėlinys: Lietuva 45:35 Dominikos Respublika (25:22)

L. Lekavičius iš toli baudžia svečių gynybą (28:22). Pirmuosius taškus pasirodęs aikštėje pelno G. Masiulis, o lietuvaičiai bando nutolti (32:25).

Ir vėl katės-pelės žaidimas. Tik lietuviai įgija solidesnį pranašumą, varžovai vėl smogia atgal (34:29). Viena iš problemų ir vėl klaidos – antrojo kėlinio viduryje mūsiškiai pametė 8 kamuolius.

Absurdiškas epizodas. Į priekį nuskubėjęs V. Lizas nepataikė laisvas iš po krepšio, pasišypsojo, pasipyko su treneriu, o kitoje pusėje M. Kalnietis atliko perdavimą nežiūrėdamas M. Kuzminskui (39:31).

Kiek ilgiau pavyksta išlaikyti turimą pranašumą (45:35). Verta paminėti, kad J. Valančiūnas ant suolo jau nuo pirmojo kėlinio pabaigos.

Pirmasis kėlinys: Lietuva 25:22 Dominikos Respublika

Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą atidaro J. Valančiūno baudos metimai (2:0). Aukštaūgis prideda dar ir dvitaškį, o M. Kalnietis gudriai išprovokuoja pražangą mesdamas tritaškį (7:0).

Gera pradžia kiek užliūliavo – svečiai atsako spurtu 0:7. J. Valančiūnas vėl grąžina pranašumą mūsiškiams (9:7). Pastarojo sąskaitoje jau 6 taškai. Dominikiečiai ir toliau neturi atsakymų J. Valančiūnui – dėjimas iš viršaus (12:9).

D. Maskoliūnas šaukia vyrus pirmajam pasitarimui. Pralaimėta dar viena atkarpa ir lietuviai jau atsilieka (12:14). Lietuvių didžiausios problemos kol kas gynyboje – dominiekiečiai atakuoja 60 proc. tikslumu „iš žaidimo“. Po pertraukėlės žaidimas nepagerėjo, varžovai atakuoja lėtą J. Valančiūną ir toliau lengvai renka taškus (14:19).

Vietoj J. Valančiūno aikštėje pasirodęs R. Miniotas suteikė kur kas daugiau mobilumo. Gynybai pagerėjus, atsirado ir puolimas – lietuviai po pirmojo kėlinio pirmauja 25:22.

Startiniai penketai:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Rokas Giedraitis, Arnas Butkevičius, Tadas Sedekerskis, Jonas Valančiūnas.

Dominikos Respublika: Adonys Henriquezas, Gelvisas Solano, Victoras Lizas, Angelis Nunezas, Jonathanas Araujo.