Antverpene (Belgija) sekmadienį baigiasi pasaulio moterų 3x3 krepšinio čempionatas, kuriame medalius mėgino iškovoti Lietuvos rinktinė (Monika Grigalauskytė, Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė).

Deja, lietuvaitėms nepavyko nugalėti kanadiečių ir finalinėje kovoje dėl aukso jos nekovos. Nepaisant lietuvių pastangų pasivyti kanadietes, jos išliko ramios ir palaužė Lietuvos rinktinę rezultatu 16:14.

Lietuva: K.Nacickaitė 7 taškai (2/10 tolimų metimų), M.Petrėnaitė 4, G.Šulskė 2, M.Grigalauskytė 1 (7 atkovoti kamuoliai).

Kanada: K.Plouffe 8 (8 atkovoti kamuoliai), M.Plouffe 3 (5 atkovoti kamuoliai), K.Bosch 3, P.Crozon 1.

Lietuvės dvigubai dažniau klydo už varžoves (12 prieš 6), o iš artimo ir vidutinio nuotolio pataikė tik 4 iš 12 metimų (kanadietės – 11 iš 22).

Lietuvės čempionatą pradėjo A grupėje, kur 11:15 pralaimėjo 2019 m. pasaulio čempionėms kinėms, 18:16 įveikė vokietes, 21:14 pranoko japones ir 18:17 palaužė rumunių pasipriešinimą. Lietuvės ir kinės grupėje šventė po 3 pergales, bet kinės dėl laimėto tarpusavio mačo tapo grupės nugalėtojomis ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį. Tuo tarpu lietuvės aštuntfinalyje 19:10 nugalėjo olandes, o ketvirtfinalyje 19:16 eliminavo lenkes.

Kanadietės D grupėje 16:18 pralaimėjo ispanėms, 22:9 nepaliko vilčių olandėms, 21:10 nugalėjo Čilę ir net 22:5 – Izraelį. Aštuntfinalyje kanadietės 22:13 patiesė pasaulio reitingo lyderes vokietes, o ketvirtfinalyje 14:10 eliminavo ir amerikietes.

Primename, kad tiek lietuvės tiek kanadietės pirmą kartą dalyvauja FIBA 3x3 pasaulio čempionate.

Kitame pusfinalyje susitiks Prancūzijos ir Kinijos rinktinės.

Gegužės pabaigoje tas pats lietuvių kvartetas puikiai pasirodė pirmajame FIBA „Women's Series“ 3x3 krepšinio turnyro etape, kur laimėjo sidabrą, o su pasaulio reitingo lyderėmis vokietėmis pasidalino po pergalę. Vėliau lietuvės dar dalyvavo Europos čempionato atrankos turnyre, kur liko 4-os, bet po papildomų skaičiavimų iškovojo bilietą į finalinį etapą.