Po ilgos kovos su vėžiu penktadienį mirė legendinis anglų treneris seras Bobby Robsonas.

Savo trenerio karjerą B. Robsonas pradėjo 1969 metais „Ipswich Town“ klube, kuriam vadovavo iki 1982-šjų. Su šia ekipa B. Robsonas 1978 metais laimėjo Futbolo Asociacijos taurę, o 1981 metais triumfavo ir UEFA Taurės varžybose. Vėliau seras B. Robsonas 8 metus treniravo Anglijos nacionalinę vienuolikę, o po to stovėjo prie tokių komandų kaip Lisabonos „Sporting“, „Porto“, „Barcelona“, „PSV Eindhoven“ vairo. Kurį laiką B. Robsonas treniravo ir savo taip mylimą „Newcastle United“ klubą.

Būtent šio klubo „St. James Park“ stadione B. Robsoną praėjusį sekmadienį dar buvo galima išvysti stebintį draugiškas varžybas, kuriose buvo peržaidžiamas 1990 metais vykusio Pasaulio čempionato pusfinalis tarp Anglijos ir Vakarų Vokietijos. Tuomet rungtynes vokiečiai laimėjo po baudinių serijos, o Anglijos ekipą kaip tik treniravo B. Robsonas. Draugiškas mačas buvo skirtas B. Robsono įkurtam kovos su vėžiu fondui paremti.

Su B. Robsonu gali būti siejamas tokių strategų kaip dabartinis Milano „Inter“ treneris Jose Mourinho iškilimas. Portugalas savo karjerą pradėjo dirbdamas B. Robsono vertėju, kai šis dar darbavosi J. Mourinho gimtojoje šalyje. Vėliau abu strategai kartu dirbo Barselonoje.

Vėžys B. Robsonui pirmą kartą buvo diagnozuotas dar 1991 metais.


Rašyti komentarą...
a
alex
2009-07-31 14:33:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
gaila
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų