Berlyne (Vokietija) sekmadienį finišavo pirmasis šio sezono pasaulio plaukimo taurės etapas, kurio moterų 50 m plaukimo krūtine finale Rūta Meilutytė iškovojo auksą.

Nuo starto iki finišo dominavusi lietuvė šį kartą išlaikė aukštą tempą ir pasiekė geriausią rezultatą pasaulio taurės varžybų istorijoje – 29.56 sek. Ryte atrankoje dominavusi 16-metė estė Eneli Jefimova šį kartą taip greitai neplaukė ir buvo antra (30.35). Bronza atiteko lenkei Dominikai Sztanderai (30.61).

R.Meilutytė po finišo pasidžiaugė pasiektu rezultatu, bet daugiau kalbėjo ne apie save, o apie E.Jefimovą.

„Džiaugiuosi dėl šios jaunos merginos. Jai, kaip ir visoms kitoms merginoms, linkiu visko geriausio. Visada smagu matyti plaukikes, kurios rodo gerus rezultatus“, - kalbėjo R.Meilutytė.

E.Jefimova džiaugėsi ne tik galimybe palenktyniauti su tokia tituluota plaukike kaip R.Meilutytė, bet ir tuo, kad etapas Berlyne pagaliau baigėsi ir ji galės pailsėti.

Patenkinta savo rezultatu buvo ir D.Sztandera: „Didžiuojuosi tuo, kad galiu varžytis su geriausiomis pasaulio plaukikėmis. Džiaugiuosi būdama čia“.

Auksą Lietuvai sekmadienį nuskynė ir Danas Rapšys. Šį kartą jis triumfavo 200 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Kaip jau tapo įprasta Berlyne, D.Rapšys lyderiu tapo nuo starto ir savo vietos niekam neužleido iki finišo. Lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 45.75 sek. Antras buvo australas Maximilianas Giuliani (1:46.18), trečias – amerikietis Kieranas Smithas (1:48.15).

„Esu labai patenkintas savo rezultatu ir džiaugiuosi galimybe lenktyniauti su šiais vyrukais“, - po finišo sakė D.Rapšys.

Patenkintas savo pasirodymu buvo ir jauniausias finalo dalyvis – vos 20-ies metų M.Giuliani: „Pirmą kartą lenktyniavau prieš „didelius berniukus“ ir esu patenkintas tokia sezono pradžia“.

Tuo tarpu K.Smithas etapą baigė su trečiu bronzos medaliu.

„Esu laimingas tuo, kad iškovojau čia trečią bronzos medalį, nors mano laikas ir buvo prastokas. Labai mėgstu lenktyniauti čia, Vokietijoje“, - sakė K.Smithas, vokiškai padėkojęs susirinkusiems vietiniams sirgaliams.