Berlyne (Vokietija) pasibaigusiame pirmajame pasaulio plaukimo taurės etape trečią medalį per tris dienas laimėjo Danas Rapšys. Šį kartą jis triumfavo 200 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Kaip jau tapo įprasta Berlyne, D.Rapšys lyderiu tapo nuo starto ir savo vietos niekam neužleido iki finišo. Lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 45.75 sek. Antras buvo australas Maximilianas Giuliani (1:46.18), trečias – amerikietis Kieranas Smithas (1:48.15).

Sportas.lt primena, kad D.Rapšys Berlyne jau laimėjo du medalius. Penktadienį jis įspūdingai triumfavo 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o šeštadienį nuskynė sidabrą 200 m kompleksiniame plaukime.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale varžęsis Andrius Šidlauskas liko 7-as ir finišavo per 2 min. 13,91 sek. 26-erių panevėžietis distanciją įveikė per 2 min. 13,91 sek. Laimėjo pasaulio taurės rekordą pagerinęs Kinijos plaukikas Haiyangas Qinas (2 min. 7,45 sek.).

Susumavus trijų varžybų dienų rezultatus paaiškėjo ir geriausi pirmojo etapo plaukikai.

Vyrų įskaitos nugalėtoju tapo kinas Haiyangas Qinas (58,7 tšk.). Antras italas Thomas Ceccona (57,7 tšk.). Trečią vietą iškovojo Danas Rapšys (54,8 tšk.).

Kvalifikacijos rezultatai:

Rytinėje sesijoje lietuvis 200 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikė per 1 min. 47.17 sek. ir buvo pats greičiausias. D.Rapšys nusprendė neberizikuoti, kaip tą darė 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje, kai tik po varžovo pasitraukimo pateko į finalą, iš karto išsiveržė į priekį ir lyderiavo nuo starto iki finišo. Lietuvio laikas buvo geriausias ne tik šiame plaukime, bet ir visoje atrankoje.

Antras atrankoje buvo australas Maximilianas Giuliani (1:47.73). Trečias – jo tautietis Zacas Incerti (1:48.61). Kiek netikėtai kvalifikacijos neįveikė pajėgus Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Matthew Satesas (1:49.87). Jis finišavo 9-as ir liko per 0.19 sek. nuo vietos finale D.Rapšiui šioje rungtyje nuo 2019 m. priklauso ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio taurės rekordai – 1 min. 44.38 sek.

Olimpinis normatyvas 200 m plaukime laisvuoju stiliumi siekia 1 min. 46.26 sek. D.Rapšys jį jau yra įvykdęs. Sportas.lt primena, kad D.Rapšys Berlyne jau laimėjo du medalius. Penktadienį jis įspūdingai triumfavo 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o šeštadienį nuskynė sidabrą 200 m kompleksiniame plaukime.

Niekas nesveikina, visi tyli. O juk yra tikras Šaunuolis! Sėkmės, laimės, meilės, džiaugsmo šiam vyrukui!
SUPER ŠAUNUOLIS!!!!! TALENTO IR SĖKMĖS TOLIAU!!!!!
Super atstovauji ir SAVE, ir LIETUVĄ!!!!! AČIŪ TAU!!!!!
Garbė Lietuvai, turint tokį šaunų auksinį plaukiką! Linkime dar daugiau aukso medalių!