Berlyne (Vokietija) vykstančiame pirmajame šio sezono pasaulio plaukimo taurės etape sekmadienį jau trečiojo medalio sieks Danas Rapšys.

Rytinėje sesijoje lietuvis 200 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikė per 1 min. 47.17 sek. ir buvo pats greičiausias. D.Rapšys nusprendė neberizikuoti, kaip tą darė 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje, kai tik po varžovo pasitraukimo pateko į finalą, iš karto išsiveržė į priekį ir lyderiavo nuo starto iki finišo. Lietuvio laikas buvo geriausias ne tik šiame plaukime, bet ir visoje atrankoje.

Antras atrankoje buvo australas Maximilianas Giuliani (1:47.73). Trečias – jo tautietis Zacas Incerti (1:48.61).

Į finalą pateko ir Andrius Šidlauskas, kuris 200 m plaukimo krūtine atrankoje distanciją įveikė per 2 min. 13.78 sek. bei liko šeštas.

Pirmas buvo olandas Arno Kamminga, distanciją įveikęs per 2 min. 11.01 sek.

Moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje Rūta Meilutytė finišavo per 30.90 sek. Ji laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą ir užtikrintai pateko į finalą. Greičiau už lietuvę plaukė tik 16-metė Estijos talentė Eneli Jefimova. Ji laimėjo antrąjį atrankos plaukimą ir pasiekė naują pasaulio taurės varžybų rekordą – 30.23 sek. Ankstesnis rekordas nuo 2015 m. priklausė jamaikietei Aliai Atkinson (30.26).

Į finalą patekę sportininkai:

D.Rapšiui šioje rungtyje nuo 2019 m. priklauso ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio taurės rekordai – 1 min. 44.38 sek. Olimpinis normatyvas 200 m plaukime laisvuoju stiliumi siekia 1 min. 46.26 sek. D.Rapšys jį jau yra įvykdęs.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas prasidės sekmadienį 20.13 val. Lietuvos laiku.

Sportas.lt primena, kad D.Rapšys Berlyne jau laimėjo du medalius. Penktadienį jis įspūdingai triumfavo 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o šeštadienį nuskynė sidabrą 200 m kompleksiniame plaukime.