Įtampą vijo šalin
Tai buvo debiutinės Senojo žemyno varžybos, taigi lietuviai įsirašė į istoriją. Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė – pirmosios Europos čempionės.
„Važiuodama tikrai nieko nesitikėjau. Nekėliau ypatingų tikslų. Tačiau pavyko sužaista, kovoti vienai už kitą. Todėl toks ir rezultatas, kuris mus labai džiugina“, – grįžusi iš Austrijos, švytėjo Ieva.
Ji į Lietuvą parskrido lėktuvu, kartu su savo tėčiu.
Monika Austrijoje sulaukė staigmenos – automobiliu į čempionatą atvyko merginos draugas. Su juo M. Povilaitytė grįžo namo.
Kitos komandos ir personalas parvažiavo su treneriu Mariumi Vasiliausku. Jis laiką prie vairo dalijosi su Europos čempionato prizininku Arnu Rumševičiumi.
Raseiniškis, kartu su iš Tytuvėnų kilusiu Luku Každailiu, Austrijoje laimėjo bronzos medalius.
„Trečioji vieta nėra blogai. Žinoma, važiavome su tikslu laimėti pirmąją, bet vykome be pasiruošimo, apsipratome per varžybas ir bandėme žaisti“, – pasakojo Lukas.
Jis kovoje dėl bronzos buvo puikiai nusiteikęs – šypsojosi, prieš padavimus šoko, dainavo.
„Prieš mažąjį finalą su treneriu pašnekėjome, kad pusfinalyje pralaimėjome ne žaidimo lygiu – turėjome bėdų su psichologija. Reikėjo kažkaip išmušti iš savęs įtampą. Bandžiau kažką daryti – negalvoti apie taškus, viską pamiršti ir tiesiog mėgautis žaidimu. Taip ir dariau“, – šypsojosi L. Každailis.
Didelė šventė mažai tinklinio šeimai
M. Povilaitytė varžybų lygį įvertino kaip neblogą. Čempionate meistriškumu išsiskyrė latvės, finale įveiktos turkės. Dalyvavo ir dar dvi lietuvių komandos. Monika mano, kad jos taip pat buvo vertos patekti į pirmąjį ketvertuką.
Ievos nuomone, visų ekipų jėgas aplygino sąlygos.
„Ant sniego sunkiau bėgti, šokti, truputėlį šalta rankoms. Buvo baisoka kristi, bet kada reikėjo – bėgome, kritome, ko tik nedarėme. Grįžome su mėlynėmis, bet viskas gerai“, – šypsojosi Monika.
Finale prireikė penkių setų. Dėl to atsakomybę prisiėmė I. Dumbauskaitė. Esą jai nesisekė priimti.
Ievos vertinimu, aukso medaliai Austrijoje – viena didžiausių komandos pergalių.
Pasak L. Každailio, čempionate aukščiausio rango komandų nebuvo. Tačiau sportininkas įsitikinęs, kad ateityje susidomėjimas varžybomis didės.
„Paplūdimio tinklinis daug artimesnis širdžiai, nes man labai patinka šiluma, saulė. Jis lieka mūsų prioritetu, bet, manau, galėsime suderinti ir varžybas ant sniego, ir ant smėlio. Juo labiau, kad savaitgalio pergalės – labai didelė šventė mažai mūsų tinklinio šeimai“, – mano I. Dumbauskaitė.
M. Povilaitytės teigimu, kiekvienam lietuviui varžybos Austrijoje buvo ir pramoga, ir malonumas.
Per aštuonerius metus nepasens
Pasak trenerio M. Vasiliausko, galimybę vykti į Europos sniego tinklinio čempionatą sportininkams suteikė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Jis padengė visas atletų išlaidas.
Trenerio teigimu, Ieva ir Monika turi lėšų vykti ir į tolimesnes varžybas. Kitų sportininkų situacija sunkesnė.
„Vaikinų rezultatai paplūdimio tinklinio varžybose – įspūdingi. Jie puikiai sužaidė du pasaulio turus ir turi realius šansus šiemet patekti į Europos čempionatą“, – vertino M. Vasiliauskas.
Trys merginų komandos sekmadienį vyks į dviejų savaičių paplūdimio tinklinio treniruočių stovyklą Turkijoje.
Arnas ir Lukas iš sniego kelsis į salę, kur vyks finalinės tinklinio varžybos. Vėliau vaikinai žais ant smėlio.
Kitąmet bus surengtas sniego tinklinio pasaulio čempionatas.
Ši sporto šaka 2022-aisiais Pekine bus parodomąja. Planuojama, kad 2026-aisiais varžybos bus įtrauktos į olimpinių žaidynių programą.
Į 2026-uosius Lietuvos tinklininkai žvelgia viltingai.
„Viskas gerai. Per aštuonerius metus dar nepasensime“, – juokėsi I. Dumbauskaitė.