„Lietuvos rytas“ nukėlė kepurę prieš „Gran Canarią“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams nepavyko pratęsti pergalingo žygio Europos taurės turnyre – antrojo turo rungtynėse mūsiškiai išvykoje 83:94 (23:25, 18:31, 18:18, 24:20) palūžo prieš vieną iš Ispanijos ACB lygos lyderių „Gran Canaria“ klubą ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Rungtynės prasidėjo įtemptai ir rezultatas buvo apylygis, tačiau kėlinuko pabaigoje M. Sandersas pataikė antrąjį tritaškį ir išvedė savo ekipą į priekį 23:17. Nors visi keturi vilniečių bandymai iš toli tikslo nepasiekė, Ch. Eidsonas vedė komandą paskui save ir per pirmąjį kėlinuką pelnęs 10 taškų leido „Lietuvos rytui“ atsilikti tik 2 taškų skirtumu 23:25.

Antrajame kėlinuke situacija pasikeitė. M. Sanderso vedama ispanų komanda spurtavo 8:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 33:23. Vienintelis „Lietuvos ryto“ žaidėjas, kuris priešinosi šeimininkams - M. Petravičius, tačiau jo vieno pastangų neužteko ir „Gran Canaria“ ekipa didino atotrūkį. Ketvirčio pabaigoje ispanai spurtavo 9:0 ir po J. Morano tritaškio pirmavo net 54:45. Po dviejų kėlinukų ispanai buvo priekyje 56:41.

Trečiąjį kėlinuką „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 8:0, ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 7 taškų (49:56). Vilniečiai įrodinėjo, kad ginklai dar nesudėti, tačiau perimti iniciatyvos nepavyko. Po kelių sėkmingų epizodų ispanai susigrąžino dviženklį pranašumą ir kėlinuko pabaigoje vėl didino persvarą. Po trijų kėlinukų šeimininkai pirmavo 74:59.

Baltos vėliavos „Lietuvos rytas“ nekėlė ir paskutiniame kėlinuke. Sėkmingai žaidę M. Anisimovas ir Ch. Eidsonas rinko taškus ir po amerikiečio tritaškio ekipas skyrė vos 6 taškai (70:76). Tačiau kėlinuko pabaigoje vilniečiai ir vėl nesustabdė ispanų snaiperių ir po M. Norriso bei C. Englisho tritaškių skirtumas tarp komandų vėl padidėjo, o rungtynes ispanai laimėjo 94:83.

„Lietuvos rytas“ šiose rungtynėse įmetė vos 4 tritaškius iš 17-os bandymų: du pataikė Ch. Eidsonas, po vieną - D. Zavackas ir B. Milisavljevičius. Tuo tarpu Ispanijos komandos sąskaitoje - 9 taiklūs tritaškiai iš 26.

„Gran Canaria“: J.Freelandas 20 (6 atk.kam.), C.Englishas 19, M.Sandersas 17, M.Norrisas 10 (5 rez.perd.), J.Augustine'as 8.

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 27 (30 naud.bal.), M.Petravičius 20 (dvitaškiai 8/11), B.Milisavljevičius 12, M.Lukauskis 7 (tritaškiai 0/5, 7 atk.kam., 8 rez.perd.), M.Bjelica ir M.Anisimovas - po 6, D.Zavackas 5.

Kitame E grupės susitikime šiandien Vilerbano „Asvel“ klubas savo aikštėje po dramatiškos kovos 85:83 palaužė Ukrainos atstovę – Mariupolio „Azovmash“ ekipą.

Priminsime, kad pirmajame Europos taurės turnyro mače Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose parklupdė tuos pačius Vilerbano „Asvel“ krepšininkus iš Prancūzijos 95:74, tad dabar po dviejų turų šioje grupėje visos komandos turi po vieną pergalę, bet dėl kol kas geresnio įmestų-praleistų taškų skirtumo pirmauja mūsiškiai.

Kitas rungtynes lietuviai vėl žais svečiuose - po savaitės jie išmėgins jėgas su „Azovmash“ krepšininkais.