Lietuvoje gimusi baltarusė olimpietė: „Baltarusijoje gali prarasti ne tik laisvę, bet ir gyvybę“

Vilniuje gimusi 32-ejų metų Baltarusijos daugiakovininkė Jana Maksimava užstojo Krysciną Cimanouskają, kuri pasiprašė prieglobsčio Lenkijoje ir atsisakė per prievartą būti skraidinama į Baltarusiją.

„Po visko, kas nutiko, neplanuoju grįžti į Baltarusiją. Turiu mažą dukrelę, negaliu ja rizikuoti. Aš iš tų žmonių, kurie negali tylėti. Ilgai gyvenau ir sportavau Baltarusijoje ir žinau, kas ten dedasi. Dabar aš Vokietijoje, kur galiu ramiai kvėpuoti ir miegoti. Vis dar noriu sugrįžti į didįjį sportą, mano forma po truputį gerėja.

Man tik reikia žmogaus, kuris padėtų pasiruošti startams. Baltarusijoje neturėjau net gydytojo, kuris man galėtų patarti, kokius vitaminus vartoti. Neturėjau net masažuotojo“, – sakė J.Maksimava.

Sportininkė yra ištekėjusi už Europos čempiono ir olimpinio vicečempiono Andrejaus Kraučenkos. Jis pernai atvirai kritikavo Aleksandro Lukašenkos režimą šalyje.

„Su Andrejumi ilgai svarstėme, ką daryti, bet galiausiai nusprendėme negrįžti į Baltarusiją. Ten galima prarasti ne tik laisvę, bet ir gyvybę“, – sakė J.Maksimava.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų