Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Vitorijos „Baskonia“ (15-12) krepšininkai, kurių gretose žaidžia Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis.

Baskų ekipa svečiuose 85:81 (17:22, 23:21, 22:22, 23:16) nukovė Madrido „Real“ (18-8) ekipą bei nutraukė jos penkių iš eilės laimėtų rungtynių atkarpą turnyre.

Ši Vitorijos ekipos pergalė vienvaldžiu Eurolygos lyderiu leido tapti Pirėjo „Olympiacos“ klubui, kuris tiek Madrido, tiek Barselonos „Barcelona“ komanda lenkia viena pergale.

Tiesa, „Real“ dar yra sužaidęs vieneriomis rungtynėmis mažiau už abu konkurentus.

R.Giedraitis aikštėje praleido 29 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (0/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 atšokusius, perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus pats prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

T.Sedekerskis per 11 minučių taškų nepelnė (0/2 trit.), bet pasižymėjo 3 atkovotais kamuoliais, 3 išprovokuotomis pražangomis, klaida ir 3 naudingumo balais.

Visų rungtynių metu vyko nuožmi kova. Prasidėjus paskutinei minutei ketvirtajame kėlinyje, po Gabrielio Decko dvitaškio aikštės šeimininkai įsiveržė į priekį (79:81).

Praėjus 30 sekundžių, rezultatą lygino Matthew Costello metimas (81:81). Netrukus svečiai apsiginė nuo Walterio Tavareso atakos ir tas pats M.Costello smeigė tritaškį su pražanga (85:81).

Būtent tokiu būdu baskai išplėšė pergalę akistatoje prieš karališkąjį klubą.

„Baskonia“: Matthew Costello 20 (2/4 dvit., 5/8 trit., 1/1 baud.), Dariusas Thompsonas 18 (4/7 trit., 14 rez. perd., 32 n. b.), Maikas Kotsaras 13, Markusas Howardas 11, Rokas Giedraitis 6.

„Real“: Džananas Musa 21 (4/6 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud., 8 atk. kam., 26 n. b.), Walteris Tavaresas 13, Vincentas Poirier 10 (5/5 dvit.), Rudy Fernandezas 9.