naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo pabaigoje Vilniuje buvo suformuota reprezentacinė Lietuvos šimtmečio 3x3 krepšinio komanda, o dabar atėjo laikas 3x3 krepšinio virusu užkrėsti ir dar didesnę Lietuvos dalį.

Rugsėjo pabaigoje Vilniuje buvo suformuota reprezentacinė Lietuvos šimtmečio 3x3 krepšinio komanda, o dabar atėjo laikas 3x3 krepšinio virusu užkrėsti ir dar didesnę Lietuvos dalį.

REKLAMA

Antradienį Kaune „VS-Fitness" sporto ir sveikatingumo centre įvyko spaudos konferencija, kurioje buvo pristatytas dar vienas bendras LKF, TV3 ir Sportonamai.lt projektas - Lietuvos atvirasis 3x3 krepšinio čempionatas. Jo pristatyme dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projektų vadovas Martynas Račkauskas, TV3 kūrybos direktorius Arvydas Rimas, Sporto namų direktorius Ignas Grinevičius ir 3x3 Lietuvos krepšinio lygos čempionas Deividas Aukštuolis.

Spaudos konferencijos metu buvo pristatyta naujojo projekto idėja, turnyrų sistema bei buvo išsikeltas tikslas, kad olimpine sporto šaka tapęs 3x3 krepšinis Lietuvoje turi padaryti didžiausią šuolį visame pasaulyje.

REKLAMA

Pirmoji proga susipažinti su atviruoju Lietuvos čempionatu – jau visai netrukus. Kovo 11 d. 3x3 krepšinio entuziastai rinksis Šiauliuose – būtent ten vyks pirmasis iš penkių atrankos etapų. Kiti etapai numatomi Marijampolėje (05.05), Vilniuje (05.20), Klaipėdoje (06.16) bei Kaune (06.30), o čempionato finalas liepos 1 d. taip pat numatytas Kaune. Beje, visus atrankos etapus tiesiogiai stebėti bus galima per TV6 televiziją.

REKLAMA

Paaiškės Lietuvos rinktinės sudėtis

Lietuvos atvirojo 3x3 krepšinio čempionato atrankose norintys dalyvauti krepšininkai savo vietą tikrai ras vienoje iš 16 skirtingų grupių, tarp kurių ir grupės skirtos veteranams, neįgaliesiems bei šeimoms. Atskiras amžiaus grupes nuo U-10 iki U-18 turės tiek vaikinai, tiek merginos.

Daugiausiai dėmesio bus skiriama Elitinei vaikinų (2002 gimimo ir vyresnių) bei tokio pat amžiaus moterų grupėms. Šiose grupėse komandos kovos dėl Lietuvos čempionų vardų bei teisės atstovauti Lietuvai Europos čempionatų atrankose. Beje, svarbiausios šių grupių kovos vyks pirmuose trijuose atrankos etapuose, o po etapo Vilniuje bus surengtos finalinio ketverto kovos, po kurių ir paaiškės Lietuvos čempionai, kurie taps Lietuvos rinktinėmis bei gins Lietuvos garbę Europos čempionatų atrankose.

REKLAMA

Tas pats laukia ir ir U-18 vaikinų bei merginų grupėse Lietuvos čempionais tapusių komandų – jos taip pat taps Lietuvos rinktinėmis bei gins Lietuvos šalies vardą atrankos į Europos čempionatą metu. Tiesa, šių grupių nugalėtojai paaiškės finalinio etapo metu Kaune.

Kaune vyks pirmasis tarptautinis aukščiausio lygio 3x3 turnyras

Tuo pat metu, kai Kaune birželio 31 - liepos 1 dienomis vyks penktasis atrankos etapas bei Lietuvos atvirojo čempionato finalai, krepšinio mėgėjai turės galimybę pirmą kartą Lietuvoje išvysti ir tarptautinį 3x3 krepšinio turnyrą. Kaune vyks Kaunas Challenger 2018 turnyras, kuris į Lietuvos krepšinio sostinę sukvies vienas geriausių pasaulio 3x3 krepšinio rinktinių.

REKLAMA
REKLAMA

Į Kaunas Challenger kelialapius laimės Lietuvos atvirojo 3x3 krepšinio čempionato atrankos etapų vyrų elito kategorijų nugalėtojai, o tai reiškia, kad atvirojo 3x3 krepšinio čempionato pirmųjų keturių etapų metu bus išdalinti keturi kelialapiai – po vieną kiekviename atrankos etape iki pat Challenger turnyro finalinio etapo metu.

Kaune komandos kovos dėl fantastiškos galimybės – dvi geriausios Kaunas Challenger 2018 komandos iškovos teisę dalyvauti World Tour Prague Masters turnyr. Beje, Kaunas Challenger 2018 prizinį fondą sudaro 20 tūkstančių JAV dolerių.

REKLAMA

Džiaugiasi gimstančiu projektu

Spaudos konferencijoje dalyvavęs 3x3 Lietuvos lygos čempionas Deividas Aukštuolis patikino, kad jo komanda tikrai dalyvaus šiame atvirajame čempionate. Žaidėjas neslėpė džiaugsmo, kad lietuviai pagaliau turės galimybę patekti į 3x3 olimpines žaidynes, kurios debiutuos jau sekančiose žaidynėse Tokijuje.

„Man ir visai gatvės krepšinio bendruomenei tai didi diena. Vos tik pasklidus žiniai apie į olimpinių žaidynių programą įtrauktą krepšinio 3x3 rungtį, Lietuvoje labai išaugo susidomėjimas šia sporto šaka. Džiugu, kad net ir nebūdami profesionaliais krepšininkais lietuviai galės įrodyti savo vertę varžydamiesi tarpusavyje" – pasidžiaugė Aukštuolis.

REKLAMA

Anot jo, 3x3 gatvės krepšinis savo specifika gerokai skiriasi nuo žaidimo 5x5. Čia didelę reikšmę turi tritaškiai metimai už kuriuos skiriami 2 taškai, visi kiti metimai vertinami 1 tašku. Be to, gatvės krepšinyje labai svarbi koordinacija ir greitis, taip pat gynyba vienas prieš vieną.

Debiuto olimpinėse žaidynėse gali tekti palaukti

2020 metų olimpinėse žaidynėse Tokijuje dalyvaus po 8 vyrų ir moterų komandas, tačiau kol kas nėra žinoma jų atrankos tvarka. Realiausia, kad rinktinės bus atrinktos pagal federacijų reitingo taškus, o šiuo metu šie skaičiai Lietuvai vietos nežada.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal vyrų reitingą Lietuva yra 33-oji pasaulyje ir 23-oji Europoje, o pagal moterų – 77-oji pasaulyje ir 28-oji Europoje.

LKF projektų vadovas Martyno Račkausko pripažino, kad naivu tikėtis lietuvių debiuto Tokijuje.

„Galimybės dalyvauti yra komplikuotos, – teigė Račkauskas. – Dar nėra paskelbta, kaip komandos pateks į olimpines žaidynes. Klausėme dėl to FIBA, ir gavome atsakymą, kad tai palikta svarstyti tarptautiniam olimpiniam komitetui.“

Lietuva šiuo metu neturi ir nė vieno 3x3 žaidėjo, kuris patektų į stipriausiųjų 250-uką pasaulyje.

REKLAMA

Registracija

Visų amžiaus grupių turnyruose dalyvauti norintys dalyviai registraciją gali rasti adresu www.musukrepsinis.lt/3x3 paskelbtoje registracijos formoje. Svarbu paminėti, kad norintys dalyvauti turnyruose turės susimokėti ir komandos registracijos mokestį – Elito vyrų grupėje komandai jis sieks 80 eurų vienam etapui, arba 250 eurų iš anksto mokant už visus etapus. Kitose grupėse komandos mokestis sieks 60 eurų už vieną etapą, arba 150 už visus iš karto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų