0

Lietuvos ir Makedonijos dvikovos metu Krepsinis.net korespondentas skambia pavarde Martynas Pocius atidžiai stebėjo kiekvieno Lietuvos rinktinės krepšininko žaidimą ir po rungtynių pateikia jums savo išvadas.

Rimantas Kaukėnas – 7. Rungtynes pradėjo starto penkete, beveik visą pirmąjį kėlinuką išlaikė „sausą“ B.McCalebbą. Lietuvai pirmaujant dvikovos pabaigoje, privertė jį netaikliai atakuoti iš sunkios padėties. Puolime nebuvo įprastai aktyvus, nemetė iš toli, atliko tik keletą firminių prasiveržimų.

Mantas Kalnietis – 7. Rungtynes pradėjo aktyviai, sėkmingai užbaigė keletą aštrių reidų, bet pirmojo kėlinuko pabaigoje buvo pastumtas į atakuojančio gynėjo poziciją, kurioje, negaudamas kamuolių, nieko doro nenuveikė. Antroje rungtynių pusėje vėl organizavo komandos atakas. Gynyboje neblogai tvarkėsi su V. Ilievski, puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių.

Tomas Delininkaitis - aikštelėje nepasirodė.

Martynas Pocius – 5. Nematomas puolime (vos 2 metimai) bei neefektyvus gynyboje, kur didžiąją laiko dalį nesugebėjo sustabdyti B.McCalebbo.

Paulius Jankūnas – 6. Leisdavo pailsėti kitiems komandos aukštaūgiams. Per neilgą laiką aikštelėje stengėsi aktyviai žaisti puolime, tačiau tiek dvitaškiai, tiek tritaškiai skriejo pro šalį, todėl jį dengę varžovai atsitraukdavo link krepšio, sumažindami erdves Lietuvos rinktinės puolimui.

Darius Songaila – 6,5. Rungtynes pradėjo starto penkete ir gynyboje visiškai apribojo P. Antičiaus veiksmus, tačiau tam turėjo sekti paskui varžovą iki tritaškio linijos ir nebegalėjo padėti kovoje dėl atšokusių kamuolių. Puolime pirmieji prasiveržimai buvo sėkmingi, todėl, varžovui atsitraukus, likdavo laisvas ir drąsiai metė iš distancijos, tačiau didžioji dalis metimų tikslo nepasiekė. Atkovojo nepaprastai svarbų kamuolį paskutinėmis sekundėmis, tačiau jį iškart prarado.

Simas Jasaitis – 6,5. Rungtynes pradėjo starto penkete. Pirmajame kėlinuke nesulaukė grėsmės iš ginamojo, todėl padėdavo aukštaūgiams kovoje dėl atšokusių kamuolių, tačiau trečiajame kėlinuke nebesugaudė V. Stojanovskio, pataikiusio 3 tolimus metimus. Rungtynių paskutinėmis sekundėmis galėjo tapti nacionaliniu didvyriu, tačiau prametė lemiamą dvitaškį.

Jonas Valančiūnas – 5,5. Pasirodęs aikštelėje pirmojo kėlinuko pabaigoje, iškart susirinko dvi bereikalingas pražangas bei kartą suklydo. Nebuvo efektyvus žaidžiant du prieš du. Šiek tiek sėkmingiau sužaidė tik antroje dvikovos pusėje, kai atkovojo keletą kamuolių, pelnė taškus su varžovo pražanga bei “išrašė” bloką.

Kšyštofas Lavrinovičius – 5.5. Rungtyniavo labai nedaug ir įsiminė tik tuo, kad krepšį dukart atakavo iš neparuoštų pozicijų per varžovų rankas, tuo tarpu nedengiamas apie metimus negalvojo.

Šarūnas Jasikevičius – 5,5. Dar vienos rungtynės, kuriose labiausiai patyręs komandos krepšininkas daugiau vadovavosi emocijomis, nei blaiviu protu. Rezultatyvių perdavimų į savo sąskaitą įsirašė ne vieną, tačiau pozicinėse atakose pernelyg ilgai nesiskirdavo su kamuoliu, todėl strigo varžovų gynyboje, nesisekė žaidimas du prieš du. Vėl pyko ant komandos draugų, įsiminė epizodas, kai priekaištavo S.Jasaičiui už tai, kad nepagavo per visą aikštę atlikto netikslaus perdavimo greitajame puolime.

Robertas Javtokas – 8. Komandos kapitonas svarbiausiose rinktinei rungtynėse pagaliau pademonstravo tokį žaidimą, kokio iš jo visada buvo laukiama. Gynyboje tik kartą nusileido P.Samardžiskiui, kuris dukart iš eilės atkovojo kamuolį po netaiklių komandos draugų metimų. Iki idealaus pasirodymo puolime pritrūko tik vienos taiklios baudos.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė kovą dėl medalių Europos čempionate. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ketvirtfinalyje 65:67 (18:20, 12:14, 19:18, 13:18) nusileido makedonams ir toliau žais tik dėl 5-8 vietų turnyre.

Sielvartauti dėl nesėkmės ketvirtfinalyje lietuviai neturės daug laiko. Ketvirtadienį mūsų šalies rinktinė 15.30 val. žaidžia turnyro dėl 5-8 vietų pusfinalyje su Slovėnijos krepšininkais. Pastarieji trečiadienį ketvirtfinalyje 64:86 nusileido titulą ginančiai Ispanijos rinktinei.