Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po sunkios ir įtemptos dvikovos rezultatu 78:69 (20:19, 21:15, 21:20, 16:15) nugalėjo Graikijos krepšininkus bei iškovojo bronzos medalius. Be to, mūsiškiai užsitikrino vietą kitų metų Pekino olimpinėse žaidynėse.

Prieš prasidedant rungtynėms, išėję į aikštelės vidurį lietuviai apsikabino ir padrasino vieni kitus.

Pirmieji taškus pelnė graikai, tačiau mūsiškiai spurtavo 7 taškais be atsako ir pirmavo (7:2). Kur kas drausmingiau ir užtikrinčiau žaidę lietuviai nepaleido pranašumo ir neleido graikams artėti. Sužaidus šešias minutes mūsiškai pirmavo 12:6.

Vis dėlto graikai kelis sykius apsigynė, o nuskubėdami į puolimą rinko nesunkius taškus ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes pirmavo tik 2 taškų skirtumu (14:12). Graikijos rinktinės naujasis įžaidėjas N.Zisis kelis sykius nesunkiai praėjo pro Š.Jasikevičių ir per 7 minutes aikštelėje pelnė 9 taškus.

Po pirmojo kėlinuko Lietuvos rinktinė buvo priekyje minimalia persvara 20:19.

Antrąjį kėlinuką pradėjo tikslus K.Lavrinovičiaus tritaškis, tačiau graikai pelnė penkis taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai (24:23). Šeštoji lietuvių rinktinės klaida, o T.Papaloukas perėmė kamuolį ir pelnęs du taškus padidino Graikijos rinktinės pranašumą iki 3 taškų (29:26).

D.Dikoudis nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję lietuviai po Š.Jasikevičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 32:29.

Likus žaisti tris minutes aikštelėje prasidėjo chaosas. D.Songailos metimą blokavęs D.Diamantidis trinktelėjo lietuviui per veidą, o abu krepšininkai nubausti nesportinėmis pražangomis. Netrukus atsisakęs paklusti teisėjo nurodymui technine pražanga gavo L.Papadopoulos, o penkis taškus įmetę lietuviai padidino persvarą iki 9 taškų (39:30).

Po dviejų kėlinukų Lietuvos rinktinė pirmauja rezultatu 41:34.

Po didžiosios pertraukos graikai pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (38:41). Tačiau lietuvių puolimas nestrigo ir po kelių sėkmingų atakų mūsiškiai pabėgo į priekį 7 taškais (49:42).

L.Kleiza pataikė trečiąjį tritaškį, o likus žaisti 4 minutes K.Lavrinovičius sumetė abu baudos metimus ir pirmą sykį padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 10 taškų (56:46).

Pirmąjį tolimą metimą Europos čempionate pataikęs J.Mačiulis grąžino lietuviams dviženklį pranašumą (59:48), bet trečiąjį tritaškį įmetė N.Zisis, o po to iš toli taikliai atakavo P.Vasilopoulos ir graikai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (54:59).

Po trijų kėlinukų Lietuvos komanda pirmavo 62:54.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo labai atkakliai ir nervingai. Abi ekipos darė klaidų puolime, tačiau graikams pavyko užbaigti keletą atakų ir sumažinti skirtumą iki 6 taškų (58:64), bet S.Jasaičio, o po to ir R.Šiškausko tritaškiai pagerino Lietuvos rinktinės situaciją (70:58).

Likus žaisti mažiau nei 4 minutes graikai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 8 taškų, tačiau tolimas R.Šiškausko tritaškis grąžino mūsiškiams dviženklį pranašumą (73:62).

Likus žaisti 1:19 D.Dikoudis sumetė du baudos metimus ir Lietuvos rinktinės pranašumas sumažėjo iki 7 taškų (75:68). Mūsiškiai kelis sykius iš eilės nesugebėjo užpulti krepšio, o D.Dikoudis pataikė dar vieną baudos metimą. Vis dėlto likus žaisti 17 sekundžių Š.Jasikevičius pataikė tritaškį ir nugalėtojas nekėlė abejonių.

Lietuvos krepšininkai 78:69 nugalėjo Europos čempionės vardą gynusią Graikiją ir iškovojo bronzos medalius bei teisę žaisti kitų metų Pekino olimpinėse žaidynėse.

Lietuva: K.Lavrinovičius 19, R.Šiškauskas (5 rez.perd.) ir L.Kleiza (8 atk.kam.) - po 13, Š.Jasikevičius 11 (5 rez.perd.), D.Lavrinovičius ir S.Jasaitis - po 6.

Graikija: N.Zisis 23, D.Dikoudis 10, T.Papaloukas ir P.Vasilopoulos - po 8, K.Tsartsaris ir D.Diamantidis (7 atk.kam., 4 rez.perd.) - po 7.

Š.Jasikevičius: Visiems ačiū ir iki kitų metų
Po pergalingų Lietuvos rinktinei rungtynių su Graikijos krepšininkais įvyko spaudos konferencija, kurioje mintimis dalinosi vyriausieji komandų treneriai bei žaidėjai. Nepasitenkinimą nauja Europos čempionato sistema gana aštriai išreiškė lietuvių įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius.
Panagiotis Vasilopoulos, Graikijos rinktinės puolėjas:
Stengėmės žaisti taip, kaip mokame, bet mums nesisekė. Lietuvos krepšininkai pataikė daug tolimų metimų. Praradome medalius bei teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse be papildomų turnyrų. Ačiū sirgaliams, kurie visą laiką buvo kartu su mumis.

Panagiotis Yannakis, vyriausiasis Graikijos rinktinės treneris:

Manau, kad sirgaliai pamatė dar vienas geras Europos čempionato rungtynės. Buvome pavargę, o lietuviai žaidė geriau ir laimėjo. Šis čempionatas buvo labai sudėtingas. Galėjome pasiekti ir geresnį, ir blogesnį rezultatą. Esame tarp keturių geriausių Europos komandų. Mes stengėmės ir atidavėme visas jėgas, tačiau pasiekėme tik tiek, kiek esame verti. Į olimpines žaidynes galėsime patekti tik papildomo turnyro metu. Sveikinimai Lietuvos krepšininkams.
Ką manote apie naująją Europos čempionato sistemą? Čempionatas turėtų būti lygus visiems. Negalime daryti taip, kad viena komanda ilsisi daugiau nei kita. Nenoriu kritikuoti, nes kai išeini į aikštelę, privalai susikaupti ir atiduoti absoliučiai visas jėgas. Jeigu padarysi tai, būsi tik dar geresnis.

Šarūnas Jasikevičius, Lietuvos rinktinės puolėjas:

Esu labai laimingas iškovojęs medalį. Nežinau, dėl ko džiaugtis labiau, dėl medalio ar dėl patekimo į olimpiadą. Man asmeniškai labai svarbu palaikyti Lietuvos krepšinio lygį, kad būtume tarp stipriausių Europos komandų.
Ar galėtumėte pakomentuoti netylančius gandus dėl jūsų sutarties su Europos komanda? Kol kas esu Golden State "Warriors" žaidėjas, o gandai sklando jau kelis mėnesius. Kai išgirstite kažką oficialaus, tada rašykite. Bet man atrodo, kad žmonėms jau nebįdomu visą tai skaityti. Kai bus oficialių žinių iš kurio nors klubo, visi sužinos. Kiek dar galime apie tai kalbėti?
Ką manote apie naująją Europos čempionato sistemą? Manau, kad ši FIBA sistema yra siaubinga. Su didžiule pagarba Rusijai ir jų treneriui. Bet jeigu būtume turėję laisvą dieną, kaip varžovai, būtume žaidę finale. Tai vienintelė priežastis, dėl kurios laimėjome tik bronzos medalius.
Paaiškinkite, kodėl mes žaidžiame tiek daug rungtynių. Visą laiką buvome pirmi grupėje, po to pogrupyje, bet neturėjome jokių pranašumų. Tai nesąmonė. Tai priežastis, kodėl nežaidėme finale. Kam žaidžiame pirmas šešias rungtynes, jei tai nieko nelemia? Mes nusipelnėme pranašumo laimėdami pirmąsias šešias rungtynes, o galiausiai buvome tarsi nubausti. Kroatai turėjo laisvą dieną, po to - rusai. Kai žaidi tiek rungtynių per dvi savaites, kiekviena valanda yra labai svarbi. Tai diskriminacija.
Manau, kad jei būtume turėję tiek pat laiko kiek ir rusai, galėjome laimėti. Pažiūrėkite, kokie buvome rungtynių pradžioje. Jie sumušė mus pirmomis sekundėmis. Kokio velnio laimėjome 6 rungtynes iš eilės, kad vėliau neturėtume absoliučiai jokio pranašumo? Jie mus nubaudė neduodami nei pailsėti, nei turėti kažkokią persvarą.
Visiems ačiū ir iki kitų metų.
Ramūnas Butautas, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris:
Būsiu trumpesnis nei Šarūnas. Esu labai patenkintas, nes nugalėjome pajėgią Graikijos karių komandą. Esame pavargę, turime pailsėti ir išsigydyti traumas. Pasimatysime kitais metais. Nenoriu jokių klausimų, svarbiausia - pergalė ir bronzos medaliai.