14
„Rytas“ – „Lenovo“ (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Ryto“ krepšininkai Čempionų lygoje žaidė lemiamas pirmojo etapo rungtynes su Tenerifės „Lenovo“ krepšininkais. Po įtemptos kovos vilniečiai 85:78 (17:20; 28:20; 23:17; 17:21) įrodė pranašumą prieš svečius iš Ispanijos.

14

Vilniaus „Rytas“ H grupėje finišavo antroje vietoje, po to, kai Atėnų „Peristeri“ pranoko Herclijos „Bnei Herzliya“ klubą. Tai reiškia, kad įkrintamosiose „Rytas“ turės namų pranašumą ir susitiks su Salonikų PAOK ekipa rungtynėse iki dviejų pergalių.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo dviem tolimais metimais, tačiau buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje (6:7). Kiek vėliau vilniečiams pavyko persverti rezultatą, tačiau neilgam. Beveik viso pirmojo kėlinio metu pirmavo svečiai iš Ispanijos, tiesa labai didelės persvaros įgiję nebuvo (17:20).

Antrajame ketvirtyje šeimininkai bandė ne tik pasivyti, bet ir išsiveržti į priekį. Galingus dėjimus demonstravo Martynas Echodas, vilniečiai blizgėjo gynyboje. Kėlinio pabaigoje tikru vilniečių herojumi tapo Elvaras Fridrikssonas, kuris per paskutinę ketvirčio minutę sugebėjo pelnyti net 8 taškus ir padėjo „Rytui“ išsiveržti į priekį penkių taškų pranašumu (45:40).

Trečiajame ketvirtyje, tiesiog nesustabdomai žaidė „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris, kuriam pavyko pataikyti net itin sunkius metimus. M. Fosterio, Tomo Lekūno ir Gyčio Radzevičiaus taiklūs tritaškiai leido vilniečiams išsiveržti į priekį net 12 taškų persvara (63:51). Svečiai viso ketvirčio metu bandė priartėti, tačiau vilniečiai neketino atiduoti savo persvaros. Į lemiamą kėlinį šeimininkai išėjo gera gaida, paskutinės atakos metu Benedikui Varadi įsmeigus tritaškį (68:57).

Lemiamo kėlinio pradžioje problemas vilniečiams kėlė Jaime Fernandezas, kuris surengė sėkmingą atkarpą. Įpusėjus ketvirčiui svečiams pavyko šiek tiek aptirpdyti vilniečių įgytą pranašumą (73:70). Tačiau lemiamu metu vilniečiai susigrąžino pranašumą ir per likusį laiką svečiai nieko nebesusikūrė (85:75).

Vilniečius į pergalę vedė puikiai sužaidęs lyderis Marcusas Fosteris, įmetęs 21 tašką. Jam puikiai talkino 19 pridėjęs Elvaras Fridrikssonas.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21 (4/8 dvit., 3/9 trit., 4/6 baud.,5 rez. perd.), Elvaras Fridrikssonas 19, Gytis Radzevičius 11 (10 atk. kam.), Evaldas Kairys ir Jarvisas Williamsas po 6, Gytis Masiulis (9 atk. kam.), Margiris Normantas ir Benedekas Varadi po 5.

„Lenovo“: Jaime‘is Fernandezas 18, Sasu Salinas 9, Giorgi Shermadini 8, Marcelinho Huertasas (6 rez. perd.) ir Moussa Diagne po 7.