Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio diviziono B grupės lyderių kovoje Švedijos rinktinė 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) palaužė Suomijos ekipą ir išliko vienintelė šios grupės komanda, kuri nėra patyrusi pralaimėjimo.

Ledo ritulio klasikoje netrūko įtampos, o švedai pirmieji išsiveržė į priekį, kai pirmame kėlinyje pasižymėjo Adamas Larssonas (11:38).

Suomiai fantastiškai pradėjo antrąjį kėlinį, kai vos per kelias minutes po įvartį pelnė Mikko Lehtonenas (23:38) ir Sami Vatanenas (25:39) bei išvedė Suomijos rinktinę į priekį 2:1.

Lygų rezultatą švedai atstatė trečiojo kėlinio pradžioje, kai pasižymėjo Joelis Kellmanas (46:38).

Pratęsimo metu įvarčių pelnyta nebuvo, o baudinių serijoje sėkmė lydėjo švedus. Jau antruoju bandymu pasižymėjo Emilis Bemstromas ir kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo pergalingas baudinys, nes nei vienas iš žaidėjų nebesugebėjo nuginkluoti vartininkų

.

Kitas rungtynes Suomija žais gegužės 20-ą dieną prieš Didžiąją Britaniją, tuo tarpu Švedija gegužės 21-ą susikaus su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) komanda.

A grupėje be pralaimėjimų ir toliau žengia Šveicarija, kuri 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) nugalėjo Slovakiją.

Rungtynės vyko gana atkakliai ir šveicarai neturėjo įtikinamos persvaros. Jie pasižymėjo pirmieji ir tai 52-ą minutę padarė Denisas Malginas (00:52), tačiau jau po beveik dešimties minučių rezultatą lygino Milošas Romanas (10:33).

Šveicarai į priekį vėl išsiveržė antrojo kėlinio pradžioje, kai pasižymėjo Dominikas Egli (23:56), bet ir vėl netrukus rezultatas buvo lygus, kai įvartį įmušė Juraj Slafkovsky (25:32).

Nepaisant slovakų „minimo ant kulnų“, šveicarai buvo kiek tikslesni ir dar prieš trečiąjį kėlinį vėl susigrąžino vieno įvarčio pranašumą, kai pasižymėjo Timo Meieris (32:59).

Trečiąjį kėlinį šveicarai pradėjo sėkmingai ir pirmą kartą dviejų įvarčių pranašumą įgavo po Nico Hischiero (45:44) įvarčio, tačiau labai greitai Samuelis Takacas (49:07) atstatė slovakų vieno įvarčio deficitą.

Slovakijos rinktinė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju pakeitė likus žaisti 2 min. 35 sek., o netrukus slovakas Adamas Sykora už laiko vilkinimą dar ir sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio. Visgi rungtyniaujant šešiese prieš keturis slovakai nepasižymėjo ir Fabrice‘as Herzogas (59:35) įmušė į tuščius vartus bei užtikrino Šveicarijos ekipai pergalę.

Kitas rungtynes Šveicarija greičiausiai dėl grupės nugalėtojo vardo žais gegužės 21-ą prieš Kanadą, tuo tarpu slovakai gegužės 20-ą susitiks su dar taškų neiškovojusiu Kazachstanu.

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę nukris paskutinės grupių komandos bei kitais metais rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę.

2021 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Kanada, antrą vietą užėmė Suomija, o trečia liko JAV rinktinė.

Kanadiečiai yra pasaulio čempionatų rekordininkai ir savo sąskaitoje turi jau 27 aukso medalius, 15 sidabro ir 9 bronzas – viso 51 medalį.