Sekmadienį Barselonos trasoje įvyko dramatiškos 6-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Ispanijos GP. Jas laimėjo ir naujuoju čempionato lyderiu tapo olandas Maxas Verstappenas iš „Red Bull“ komandos.

Nuo lenktynių pradžios viskas klostėsi pagal monakiečio Charleso Leclerco planą. „Ferrari“ lyderis startavo iš „pole“ pozicijos, atlaikė M.Verstappeno spaudimą ir ėmė nuo jo tolti. Vėliau olandas padarė klaidą, trumpam išvažiavo už trasos ribų ir nukrito į ketvirtą vietą už brito George‘o Russello („Mercedes“) bei meksikiečio Sergio Perezo („Red Bull“).

S.Perezas ilgai nelaikė M.Verstappeno už savęs, o štai G.Russellas olandui tapo rimta kliūtimi. M.Verstappenas niekaip nepajėgė aplenkti „Mercedes“ naujoko, o tuo naudojosi Ch.Leclercas. Monakietis jau turėjo 12.5 sek. persvarą prieš artimiausius persekiotojus, buvo užsidėjęs naujesnes padangas ir, atrodė, kad ramiai artėja prie pergalės, tačiau staiga Ch.Leclerco bolidas prarado galią. Lėtai važiuoti ėmęs Ch.Leclercas nusivylimą liejo radijo ryšiu, o komanda jį pakvietė į boksus. Į trasą monakietis nebegrįžo.

G.Russellas tuomet tapo lenktynių lyderiu, o niekaip jo neaplenkęs ir problemų su DRS sistema turėjęs M.Verstappenas pakeitė taktiką ir anksti pasuko į boksus.

Tada G.Russellą pavijo S.Perezas, kuris greitai susitvarkė su britu ir tapo lyderiu. M.Verstappenas su naujomis padangomis demonstravo rekordinį tempą, panaikino visą deficitą iki G.Russello ir tada jau nesunkiai jį būtų aplenkęs, jei britas nebūtų pasukęs į boksus.

Vėliau „Red Bull“ kreipėsi į S.Perezą ir užsiminė, kad šis turėtų praleisti M.Verstappeną į priekį. Meksikietis pažymėjo, kad tai nėra sąžininga, tačiau klausė komandos nurodymų. Lyderiu tapęs M.Verstappenas vėliau ramiai įtvirtino pergalę, S.Perezas liko antras, o G.Russellas – trečias. Ketvirtas finišavo ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis. „Ferrari“ pilotas padarė klaidą lenktynių pradžioje ir buvo nukritęs iki 11-os vietos, bet vėliau atsitiesė.

Penktą vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas iš „Mercedes“. „Formulės 1“ legenda po starto susidūrė su Kevinu Magnussenu („Haas“), pradūrė padangą, turėjo sukti į boksus ir nugarmėjo į rikiuotės galą. L.Hamiltonas svarstė, kad reikėtų trauktis iš lenktynių ir tausoti bolidą, tačiau komanda įkalbėjo jį toliau važiuoti ir tikino, kad jis gali pretenduoti į 8-ą vietą bei taškus.

Iškeltą tikslą L.Hamiltonas įvykdė su kaupu. Britas aplenkė 15 pilotų ir važiavo 4-as. Visgi, prieš pat finišą „Mercedes“ liepė abiems komandos pilotams sumažinti tempą, nes kitaip jie rizikuotų sugadinti bolidą ir galėtų nepasiekti finišo. Dėl šios priežasties britui teko praleisti C.Sainzą.

M.Verstappenas su 110 taškų tapo naujuoju čempionato lyderiu ir aplenkė Ch.Leclercą (104). S.Perezas (85) liko trečias. Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (195) aplenkė „Ferrari“ (169). „Mercedes“ (120) vis tvirčiau jaučiasi trečioje vietoje.