Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė kovos dėl Europos čempionato aukso. Mūsiškės šeštadienio vakarą turnyro pusfinalyje 64:52 (19:11, 12:14, 10:14, 23:13) įveikė vokietes ir kausis didžiajame finale.

Lietuvos rinktinės sekmadienį vyksiančiame Europos čempionato finale lauks ispanės.

Lietuvės geriau pradėjo šio vakaro mačą, ypač gerai pataikė iš toli. Mūsiškės po keletos minučių pirmavo 8:4.

Netrukus pataikė dar keletą kartų iš toli, o po dešimties minučių lietuvės pirmavo 19:11.

Antrajame kėlinyje vaizdas išliko panašus. Lietuvės išliko priekyje, bet rezultatyviomis atakomis atsakydavo ir vokietės. Vienu metu Lietuva pirmavo 27:16, vis dėlto kėlinio pabaigoje varžovės priartėjo, o aidint sirenai dar pataikė iš toli.

Tad ilsėtis komandos išėjo mūsiškėms pirmaujant 31:25.

Po ilgosios pertraukos aikštėje jau užvirė kova taškas į tašką. Netrukus vokietės priartėjo per vieną metimą, o sužaidus keletą minučių rezultatą ir persvėrė (33:32).

Justės Jocytės kelios geros atakos padėjo kiek susigrąžinti persvarą, tačiau varžovės visada išliko šalia.

Komandos dar apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o prieš lemiamą kėlinį lietuvės pirmavo vos 41:39.

Ketvirtajame kėlinyje lietuvėms pavyko pradžioje kiek atitrūkti. Po keletos gerų epizodų gynyboje bei taiklių J. Jocytės baudos metimu lietuvės sužaidus keturias minutes pirmavo 49:42.

Nuo tada lietuvės persvaros prieš varžoves nebepaleido. Netrukus rezultatas tapo ir 53:42 mūsiškių naudai.

Vėliau varžovės dar bandė priartėti, bet lietuvės sėkmingai išlaikė pergalingą persvarą ir šventė pergalę.

Lietuvos rinktinėje vėl lyderė buvo kapitonė J. Jocytė. 16-metė pelnė 21 tašką, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

V. Andrunavičiūtė pridėjo 16 taškų ir 6 sugriebtus atšokusius kamuolius (17 naud. bal.).

Lietuva: Justė Jocytė 21 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Viltė Andrunavičiūtė 16 (6 atk. kam.), Ugnė Sirtautaitė 11, Rusnė Augustinaitė 8 (5 atk. kam.).

Vokietija: Nicole Brochlitz 19, Mailien Rolf 13 (7 atk. kam.), Hilke Feldrappe 9.