Sportininkų kovoms turnyre vadovavo aukščiausios kategorijos teisėjai.
„Labdaros turnyras, jungiantis gausias karatistų bei Rimanto Kaukėno paramos fondo bendruomenes, šį kartą sulaukė rekordinio dalyvių, norinčiųjų savo pergales skirti sunkiai sergantiems vaikams, skaičiaus. Jau tradicija tapusio renginio tikslas išlieka toks pat – palaikyti R. Kaukėno paramos fondo globojamus mažuosius pacientus, taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad kartu esame stipresni bet kokioje kovoje, – sakė vienas turnyro rengėjų asociacijos „Let‘s join“ atstovas Tomas Zienius. – Džiugu paminėti, kad prie kilnaus projekto finansavimu prisideda ir Kauno miesto savivaldybė.“
Turnyras iškilmingai pradėtas Tautiška giesme, kurią atliko VDU ŽŪA studentų mišrus choras „Daina“. Sveikinimo žodį kovotojams tarė pirmą kartą Lietuvoje viešintis „I – karate – Global" federacijos ir integruotos judesių metodikos įkūrėjas Ericas Bortelsas bei šios organizacijos atstovybės Lietuvoje ir kiokušin karatė klubo „Kamuido“ vadovas Gintaras Kazilionis.
Prieš prasidedant ištvermės reikalaujančioms kovoms buvo išpildyta onkolgine liga sergančio vaikino svajonė. Arminas – vienas iš daugybės vėžio diagnozę išgirdusių vaikų, kuriuos globoja R. Kaukėno paramos fondas.
Su sportu šios istorijos herojus turi ypatingą ryšį – meilė futbolui, užgimusi dar vaikystėje, tęsėsi iki pat išgirstant diagnozę ir pradedant agresyvų gydymą chemoterapija.
Būdamas vos 14 metų, vaikinas paliko gimtąjį Panevėžį ir išvyko į Vilnių siekti pergalių futbolo aikštėje. Turimų medalių ir taurių kiekį įvardinti būtų sudėtinga, tačiau reikšmingiausia Arminui dar tik būsima pergalė – prieš limfoblastinę leukemiją.
Labdaringo kiokušin karatė renginio metu Arminui įteiktas jo svajonių kelialapis į Barseloną, kad vaikinas galėtų gyvai išvysti „Barcelona“ komandos rungtynes stadione. Svarbiausią gyvenimo kovą kovojantį sportininką į svajonių kelionę išlydėjo garsūs ir nuoširdūs karatė bendruomenės plojimai.
„Kiokušin karatė svarbiausios savybės yra atkaklumas, sąžiningumas ir pasiekti rezultatai, kurie neturi nieko bendro su amžiumi, odos spalva ar fizinėmis sportininko savybėmis. Ant tatamio – visi lygūs, – sakė T. Zienius – Mūsų varžybose jau antrus meus pergalių siekia ir parakaratė kovotojai. Šie įvairias negalias turintys žmonės yra nuostabus pavyzdys, kad prie prasmingų darbų gali prisidėti kiekvienas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!