11
„Pyunik“ – „Žalgiris“  (nuotr. SCANPIX)

Konferencijų lyga: Armėnijoje atakų krušos neatlaikęs „Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą

„Žalgiris“ neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Konferencijų lygoje patyrė antrąjį pralaimėjimą. Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse Vladimiro Čeburino auklėtiniai išvykoje 0:2 (0:1) pralaimėjo Jerevano „Pyunik“ klubui.

11

Šeimininkai pavojingas progas prie vilniečių vartų pradėjo kurti nuo pat rungtynių pradžios, o „Žalgirio“ vartus solidžiu žaidimu gelbėjo Edvinas Gertmonas.

34 min. žalgirietis Mathias Oyewusi pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, tačiau tai padarė kamuolį į stačiakampį nukreipdamas ranka. Įvartis, be abejo, įskaitytas nebuvo.

44 min. juvelyrinį perdavimą gavęs Juninho atsidūrė vienas prieš „Žalgirio“ vartininką ir E. Gertmonui apsiginti nepavyko.

Į rūbinę įvartį gavę žalgiriečiai antrąjį praleido po pertraukos. Yusufas Otubanjo atliko puikų smūgį ir „Pyunik“ jau pirmavo 2:0.

Iš viso „Pyunik“ į vartų plotą atliko 7 smūgius, „Žalgiris“ – nė vieno, nors kamuolį kontroliavo daugiau nei varžovai (53 proc.)

Komandos UEFA Konferencijų lygoje vėl susitiks po savaitės. Antrojo rato rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Pyunik“ vyks spalio 13 d. Vilniuje.

Po pirmojo rato Vilniaus klubas savo sąskaitoje turi vos 1 tašką ir miglotas galimybes patekti į kitą etapą. Tuo metu „Pyunik“ po pirmojo rato turi jau 6 taškus.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

90 min. Rungtynėse daugiau įvarčių nebuvo, o pergalę 2:0 šventė namuose žaidęs „Pyunik“ klubas.

80 min. Y. Otubanjo buvo labai arti antrojo savo įvarčio. Šįkart Nigerijos futbolininko smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia kariojo virpsto.

61 min. Įvartis!!! Yusufas Otubanjo atlieka puikų smūgį ir „Pyunik“ pelno antrąjį įvartį.

59 min. Fabienas Ourega uždirbo „Žalgiriui“ pirmąjį kampinį, tačiau jis rimtos grėsmės varžovams nesukėlė.

57 min. Yusufas Otubanjo atsiduria nuošalyje, „Žalgiris“ išvengia rimtesnių problemų.

47 min. Žalgirietis R. Oliveira smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia kairiojo virpsto.

Pirmas kėlinys

Pirmajame kėlinyje komandos kamuolį kontroliavo po 50  proc. žaidimo laiko, tačiau „Pyunik“ atliko 5 smūgius į vartų plotą, o „Žalgiris“ – nė vieno.

45 min. Pirmasis kėlinys pasibaigė  „Pyunik“ pirmaujant 1:0.

44 min. Įvartis!!!  Daugybę progų susikūręs, tačiau jų neišnaudojęs „Pyunik“ galiausiai pasiekia įvartį. Pavyzdinį perdavimą i iš komandos draugo gavęs Juninho atsidūrė vienas prieš vartininką E. Gertmoną ir įmušė  įvartį „Žalgiriui“ „į rūbinę“.

42 min. Žalgirietis Renanas Oliveira susidūrė su varžovu ir parkrito ant vejos. Jam prireikė medicininės pagalbos

34 min. Žalgirietis Mathias Oyewusi pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, tačiau tai padarė kamuolį į stačiakampį nukreipdamas ranka. Įvartis, be abejo, įskaitytas nebuvo.

30 min. Pirmasis pusvalandis „Žalgiriui“ buvo itin sudėtingas. Vis tik Lietuvos klubui pavyko apsiginti ir išlaikyti rezultatą 0:0.

24 min. „Pyunik“ nusiteikę labai rimtai – apgulė vilniečių vartus, o po dar vieno smūgio į vartų plotą ekipą išgelbėjo E. Gertmonas. Prie „Žalgirio“ vartų pakeltas pirmasis rungtynių kampinis.

22 min. Jerevano klubas neišnaudojo auksinės galimybės pelnyti įvartį. L. Juričius smūgiavo iš itin patogios padėties, tačiau kamuolį sugavo meistriškumą dar kartą pademonstravęs E. Gertmonas.

17 min. Puikios progos neišnaudoja L. Juričius – bosnio galva smūgiuotas kamuolys praskrieja šalia vartų.

15 min. Per pirmąsias 15 minučių „Žalgiris“ su kamuoliu buvo 59 proc. laiko ir atliko 2 baudos smūgius.

13 min. Juninho krenta baudos aikštelėje, „Pyunik“ žaidėjai ir sirgaliai reikalauja 11 m baudinio, tačiau jis nėra skiriamas.

9 min. Pirmą smūgį į vartų plotą atlieka šeimininkai. „Pyunik“ atstovas Luka Juričiaus smūgiuoja į apatinį kairį vartų kampą, tačiau savo vartus E. Gertmonas saugo patikimai.

Vladimiro Čeburino išrikiuotoje startinėje  „Žalgirio“ sudėtyje yra du lietuviai – vartininkas Edvinas Gertmonas ir saugas Saulius Mikoliūnas.

***

Prieš dvikovą Jerevane pateikiame įdomiausius dvikovos faktus ir rungtynių kontekstą.

• „Žalgiris“ po dvejų sužaistų rungtynių turi surinkęs vieną tašką ir rikiuojasi trečioje H grupės vietoje. Tuo tarpu „Pyunik“ su 3 taškais žengia antras, o pirmoje vietoje yra lyderis „Basel“, turintis 6 taškus.

• Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu „Žalgiris“ du kartus sutiko Armėnijos atstovus tarptautinėse varžybose. 1999 metų sezono Čempionų lygos atrankoje „Žalgiris“ dukart (2:0, 3:0) įveikė Ararato „Cement“ komandą. Tose rungtynėse žaidė ir dabartinis „Pyunik“ treneris Iegishe Melikianas.

• 2013 m. UEFA Europos lygoje „Žalgiris“ laimėjo prieš „Pyunik“ 2:0 namie ir sužaidė lygiosiomis 1:1 svečiuose. Tais metais „Pyunik“ žaidė be legionierių ir jėgos balansas buvo gana ryškus žalgiriečių naudai. Tai vėliau atsispindėjo komandų pasiekimuose: Vilniaus ekipa po ilgos pertraukos susigrąžino čempionų vardus, o „Pyunik“ vėliau liko šeštas lygoje ir net nepateko į Europos taures.

• 1992 metais įkurtas „Pyunik“ klubas yra net 15 kartų tapęs Armėnijos čempionu. Tiesa, kaip ir „Žalgiris“, taip ir Jerevano klubas išgyveno labai sunkų periodą: 1999-2000 m. netgi buvo visai iširęs. Tačiau „feniksu“ besivadinantis klubas įspūdingai ir pakilo iš pelenų – nuo 2001 iki 2010 m. iškovota net 10 čempionų titulų. Bet po to vėl sekė „sausra“ – tik vienas aukso medalių komplektas per dešimtmetį. Į viršūnę „Pyunik“ pagaliau grįžo per praėjusį sezoną.

• „Pyunik“ komandos pagrindą sudaro legionieriai, tarp kurių daugelis iš artimesnių Rytų valstybių (Ukrainos, Rusijos, Moldovos, Estijos), Balkanų regiono (Serbijos, Šiaurės Makedonijos, Bosnijos ir Hercegovinos), taip pat yra trys žaidėjai iš Pietų Amerikos ir du iš Afrikos.