Sekmadienį greičiausioje „Formulės 1“ trasoje – Moncoje – vyko 14-osios sezono lenktynės (Italijos GP), kurias paženklino lyderių avarija ir sensacingi rezultatai.

Iš „pole“ pozicijos startavęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) greitai prarado pirmą vietą australui Danieliui Ricciardo („McLaren“). Tuo tarpu ketvirtas startavęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) aplenkė tautietį Lando Norrisą („McLaren“) ir atakavo M.Verstappeną.

Visgi, L.Hamiltonui neužteko vietos trasoje – britas ne tik neaplenkė M.Verstappeno, bet ir prarado poziciją L.Norrisui. Situacija tarp lyderių išliko stabili iki pirmųjų sustojimų.

D.Ricciardo stojo pirmasis ir „Red Bull“ su M.Verstappenu nusprendė išbūti trasoje ratu ilgiau ir taip pabandyti aplenkti australą. Visgi, olando sustojimas buvo tragiškas, jis prarado apie 8-9 sek. ir stipriai atsiliko nuo D.Ricciardo.

L.Norrisas tuomet sustojo ir grįžo į trasą prieš M.Verstappeną. Tada tuo pačiu pasinaudoti nusprendė ir L.Hamiltonas. Jis į trasą grįžo visiškai prie pat olando. M.Verstappenas nebuvo linkęs paleisti pagrindinio konkurento ir agresyviai kovojo su juo dėl pozicijos.

Galiausiai sportininkai susidūrė, o M.Verstappeno bolidas pakilo į orą ir „pakibo“ ant L.Hamiltono „Mercedes“. Sportininkai taip ir liko įstrigę žvyre ir baigė savo lenktynes, o trasoje pasirodė saugos automobilis.

Po viso šio chaoso lyderiu išliko D.Ricciardo. Į antrą vietą šoktelėjo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), į trečią – L.Norrisas. Pratęsus lenktynes, Ch.Leclercas greitai prarado turėtą poziciją. Į antrą vietą pakilo L.Norrisas, į trečią – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), į ketvirtą – iš rikiuotės galo startavęs suomis Valtteri Bottas („Mercedes“).

S.Perezo viltis kovoti dėl aukštesnių vietų netrukus nubraukė teisėjai. Jie skyrė meksikiečiui 5 sek. baudą, mat jis Ch.Leclercą aplenkė būdamas už trasos ribų. S.Perezą ne kartą bandė lenkti V.Bottas, bet meksikietis atlaikė varžovo spaudimą. Pergalę netikėtai iškovojo D.Ricciardo, o antras finišavo L.Norrisas.

Tai pirmas kartas nuo 2010 m. Kanados GP, kai „McLaren“ užėmė dvi pirmąsias vietas lenktynėse. Prieš daugiau nei 11 metų tai padarė L.Hamiltonas su britu Jensonu Buttonu. S.Perezas finišavo trečias, tačiau dėl minėtos baudos po finišo nukrito į 5-ą vietą. Tai leido 3-ią poziciją užimti V.Bottui, o 4-ą – Ch.Leclercui.