Po 36 metų pertraukos „Formulė 1“ sugrįžo į Nyderlandus. Čia sekmadienį vyko Olandijos GP pavadintos lenktynės, kurias laimėjo vietinius gerbėjus pradžiuginęs Maxas Verstappenas („Red Bull“), tapęs ir naujuoju čempionato lyderiu.

M.Verstappenas užtikrintai startavo ir paliko sau už nugaros britą Lewisą Hamiltoną ir suomį Valtterį Bottą (abu – „Mercedes“). L.Hamiltonas nusprendė forsuoti įvykius ir anksti pasuko į boksus. M.Verstappenas su komanda kopijavo varžovo strategiją, po rado irgi pasikeitė padangas ir išliko priekyje brito.

Ilgiau nestojęs V.Bottas tapo lyderiu, tik važiavo kur kas lėčiau nei M.Verstappenas ir L.Hamiltonas. Olandas per keletą ratų pavijo suomį, kurio užduotis buvo kiek įmanoma ilgiau sulaikyti M.Verstappeną. V.Botto pastangos padėjo L.Hamiltonui kiek priartėti prie olando – juos beskyrė 1.5 sek.

Po suomio sustojimo L.Hamiltonas kantriai važiavo paskui M.Verstappeną. Antriesiems sustojimams lyderiai pasirinko skirtingas taktikas. L.Hamiltonui buvo uždėtos vidutinio kietumo padangos, o M.Verstappenui – kietos. M.Verstappenas iš pradžių kiek abejojo dėl šio sprendimo, bet galiausiai tai pasiteisino. Olandas užtikrintai atvažiavo iki finišo ir tapo lenktynių laimėtoju. L.Hamiltonas buvo antras, o trečias ramiai finišavo V.Bottas. Visi kiti pilotai lyderių buvo aplenkti bent ratu.

Lenktynių pabaigoje nutiko įdomus epizodas. V.Bottas buvo pakviestas į boksus likus vos keliems ratams, tačiau komanda suomiui liepė nesiekti greičiausio rato, nes taip jis atimtų tašką iš L.Hamiltono. Suomis nesuprato, kam tada reikėjo stoti, o „Mercedes“ paaiškino, kad taip buvo apsidrausta nuo galimų problemų su padangomis.

Visgi, V.Bottas netrukus nuvažiavo greičiausią ratą ir „Mercedes“ skubiai pakvietė L.Hamiltoną į boksus. Britas turėjo tik 1 bandymą susigrąžinti tašką ir nesuklydo – nuvažiavo rekordinį ratą.

M.Verstappenas su 224,5 taško tapo naujuoju čempionato lyderiu ir aplenkė L.Hamiltoną (221,5). Į trečią vietą pakilo V.Bottas (123). „Mercedes“ (344,5) tebepirmauja konstruktorių įskaitoje, lenkdama „Red Bull“ (330,5). Į trečią vietą šoktelėjo „Ferrari“ (181,5).

14-osios sezono lenktynės – Italijos GP – Moncos trasoje vyks jau rugsėjo 12 d. Prieš įprastas lenktynes dar bus surengtos ir sprinto lenktynės, kurių formatas buvo išmėgintas Silverstone (Didžioji Britanija).